Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj polatałem "świnskim ryjem" /fajnie go Kamyczek nazwał/ ale była mgła a jak tu doma siedziec ...i swordem poćwiczyłem susik...mnie cieszy i bawi ,że FAKON jaki by nie był wzbudza tyle emocji / rozciągnięcie kadłuba i klap 27.486 wyświetlen 441 odpowiedzi..!!!/..najważnieszy ,ze nasz ,krajowy a czy stare wydanie li nowe sprawia przyjemność właścicielom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się co napisał Jurek ,żadnych zwad ani urazy nie planujemy :) ale poglądy swoje trza mieć.. ;)

 

Fajne te serwa w modelemax ,przystępne cenowo,fajne wizualnie,dobre jakościowo ,trzeba mieć je na uwadze w następnych modelach.

Piotek ile Falkon przytył ,ile teoretycznie waga do lotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

pokrowce na skrzydła robiłem sam i do nowego zrobię podobne :)

 

Rafał,

jeszcze nic nie ważyłem. Jak wyposażę to zważę - tym bardziej że starszej wersji też na goło nie zważyłem...

 

Jurku,

ze stanów nie chce ciągnąć, ostatnio coś długo idzie...

 

PS

Janek ma dużo racji w tym co pisze, tylko troszkę patrzy z innego pryzmatu.... Z jednym się zgadzam w całej rozciągłości TRZEBA PROMOWAĆ I WSPIERAĆ NASZYCH PRODUCENTÓW!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym falkonie zrobiłbym zakończenie tylnej części kadłuba tzn.zatyczkę jak maja modele respekt-toxik..szkoda ,że "KIBIC" z Kalisza o tym zapomniał ale to proste do wykonania lub do podebrania coś "plasticzanego" a zawsze fajnie wyglada . Piotr jakies kopyto dobierz z drewna -z końcówkę szpiczatą -lub na papierze obrób trochę laminatu i Ok. Nie będzie tył kadułba straszył dziurą i jakies znaczenie aero może ma też .Jurek- expert oceni czy trzeba...JAK MA BYĆ WYPAS TO WYPAS... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz latać modelem jako szybowiec szybko, to dziurki nie sa wskazane (silnik tylko Cie wywozi w gore). Gdy chcesz latać szybko na silniku to sa wskazane. Jak i dziurka z tylu ;)

Choć to co napisałem w poprzednim poście było troche przekorne. Tak na prawdę to myślałem o czystym szybowcu Ala Toxic na którego Janek sie powoływał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile Wy tych dziur wylotowych chcecie? to pod skrzydłem to mało?

Nawiązując do wcześniejszych pytań, wznios, kąt zaklinowania skrzydeł i profil jest taki sam jak w poprzednim Falconie.

jakos to mierzyles, masz informacje od producenta czy tak "na oko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile Wy tych dziur wylotowych chcecie? to pod skrzydłem to mało?

 

Nie miałem na myśli wylotowych, tylko wlotowe - dla tego zapodałem zdjęcie :)

 

jakos to mierzyles, masz informacje od producenta czy tak "na oko"?

 

Moja informacja jest oparta o info od producenta.

Jeszcze raz powtórzę bo być może jakoś to nam umknęło - to prototyp w wersji standard.

Nic nie jest nad wyraz wzmacniane, czy picowane.

Pan Leszek zrobił dla mnie wersję demo bo go o to prosiłem, jeśli się sprawdzi, rozpocznie produkcję, ....albo i nie ;) To jego decyzja.

 

Jasieńku, czekam niecierpliwie!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.