Skocz do zawartości

Handyman 3D


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Zachęcony pozytywnymi opiniami o modelu i korzystając z obniżki ceny w jednym ze sklepów też stałem się jego posiadaczem.

Właśnie do mnie przyjechał:

 

post-15222-0-28513400-1428494157.jpg

post-15222-0-95646300-1428494159.jpg

post-15222-0-99854800-1428494161.jpg

post-15222-0-56015600-1428494163.jpg

post-15222-0-18812000-1428494165.jpg

post-15222-0-10748500-1428494167.jpg

 

Faktycznie, po otwarciu pudełka modelik okazał się być starannie wykonany, co więcej nawet dołączone akcesoria do uzbrojenia modelu są jakościowo niczego sobie :) (dźwignie lotek i sterów oraz snapy kto wie czy nie lepsze jak chociażby przy modelach Multiplex-a, które widziałem).  Dziwny jest tylko ten żółtawy odcień pianki ;)

 Jedynie na razie co kwalifikuje się w/g mnie do poprawki,  to wstawienie zawiasów do sterów i lotek oraz wzmocnienie statecznika poziomego i SW płaskowniczkami węglowymi (jest dość wiotki)

 W komorze pod klapką znajduje się dość duża półka na wyposażenie, a na jej końcu doklejona wręga do montażu silnika.

Jest też w komplecie kołpak i śmigło składane ale raczej z niego nie skorzystam.

 

 Do napędu zamierzam zastosować silnik Power HD 2835/8 1038Kv , który akurat mam na stanie i idealnie pasuje do wspomnianej wręgi (jeśli okaże się za słaby jest jeszcze w rezerwie Ray 3536; co do pakietu - będę testował posiadany 3s 1300 oraz 3s 2200.

Jeśli ktoś z kolegów posiada ten model mile widziane wskazówki i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy zrobiłem "po swojemu" czyli te ze sztyftem.

http://abc-rc.pl/p/108/739/zawias-plytkowy-11mm-28mm-ze-sztyftem-mp-jet-2501-2500-zawiasy-akcesoria-modelarskie-drobnica.html

Kleilem na żywicę i gdybyś się zdecydował musisz uważać by nie skleic części ruchomej.

Dalem po 4 na lotke, 4 na SW i 3 na SK.

W SK i SW wkleilem tak jak piszesz dodatkowy węgiel. Model pięknie lata nawet przy sporych wiatrach. 2200 mAh idealny na duże wiatry a ok. 1300 do 1500 na spokojna pogodę bez potrzeby zmiany wyważenia, jednak podstawowe wyważenie zrobiłem na 1300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowany w całość,oklejony naklejkami,teraz tylko oczekuje na wyposażenie.....i w górę... :)

Fajnie się prezentuje

 

 

Osprzęt wstępnie przygotowany:

 

post-15222-0-19974200-1428559980.jpg

 

Jak widać na załączonym zdjęciu, wszystko bez przedłużaczy serw oraz piasty śmigła waży dość przyzwoicie :)

Mam nadzieję, że serwa które czekały ponad rok na wykorzystanie - wystarczą ( zwykłe 9-cio gramowe, odpowiedniki Tg-9). Jak powiedziała by przysłowiowa blondynka - "będą dobre, bo niebieskie - pasują do reszty"

 

Zawiasy lotek już wklejone

 

post-15222-0-16939800-1428559981.jpg

 

Tak wygląda zaczep mocujący skrzydła oraz gniazdo na bagnet

 

post-15222-0-01694200-1428559982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny sposób jest wystarczający. Bardzo trudno zapleść, ale później trzyma jak trzeba.

Przed każdym lotem (i jak) sprawdzasz czy guma nie sparciala i się nie wyciagnela ? ;) moje modele w PL lezakuja w zimnym i wilgotnym miejscu, ogrzewanym poza sezonem ze 3 razy dla osuszenia. Stad moja decyzja o klejeniu płatów, ale od razu podkreslilem, żeby nie traktować tego jako podpowiedz.

Mam nadzieję, że dłuższe szczypce załatwią sprawę ;) .

Kacprze SK też wzmacniałeś "węglem", wydaje mi się, że raczej nie trzeba.

Myślę, ze nie trzeba, teraz juz wiem, wczesniej miałem wątpliwości. SK jest dosyć sztywny w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie same dobre wieści oprócz jednej :huh: .

1. model oblatany 

2. silnik pasuje jak ulał

3. pakiet 1300 w sam raz

4. zachowanie modelu w powietrzu - dla mnie rewelacja :D

I ta jedna gorsza wiadomość:

5. silnik do naprawy :(

Ale po kolei:

 1. choć w sobotę trochę wiało, (model ustawiony i wyważony czekał) parcie na oblot było na tyle duże, że nie wytrzymałem i wyszedłem za dom - a co mi tam. Start z ręki, gdyż celowo nie montowałem podwozia. Pomimo podmuchów wiatru model spisywał się dzielnie ale nie było mowy o żadnym  dokładnym trymowaniu. Po kilku minutach lądowałem "na brzuchu" w przygodnym terenie ;)

 2.posiadany silnik okazał się strzałem w dziesiątkę - pasował idealnie do łoża w modelu i nie musiałem nic kombinować ze skłonem ani wykłonem - nawet założyłem oryginalne śmigło z kołpakiem na oblot w celu testowania.

 3. do oblotu użyłem posiadany pakiet 1300 mAh 30c; okazał się zupełnie wystarczający jeśli chodzi o wagę jak i zapas energii na około 8-10 min latania. 

 4.jeśli chodzi o własności lotne modelu, to muszę zaczekać na trochę spokojniejsze popołudnie i wszystko poustawiać ale i tak jestem jak to teraz mówią "maga zadowolony" :lol: - tak jak sam pisałeś momentami "idzie jak wiertara", bardzo ładnie reaguje na ster kierunku, pętle robi po prostu w miejscu. Jeszcze zbyt wiele nie potrafię, ale mam nadzieje, że dzięki niemu zacznę fikać fikołki z sensem.

 5. jedynie silnik zaraz po starcie dał mi trochę do myślenia - otóż dźwięk, który zaczął wydawać sprawiał wrażenie jak by ktoś wsypał do niego przynajmniej garść piachu. W pierwszym momencie pomyślałem, że może odkleił się jeden z magnesów (gdyż wcześniej model motoszybowca w którym latał zaliczył niezłego kreta po odmaszerowaniu jednego skrzydła); jednak po rozebraniu okazało się, że winne są łożyska (już zresztą zamówione)

 

 Wiem, bez filmiku się nie liczy - wstawię wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, podpowiem tylko, że możesz i dobrze przy sporym wietrze poszaleć. Załóż mu pakiet 2200 mAh, które posiadasz i nie zmieniaj nic z wyważeniem, sam pakiet załatwi sprawę. Sama przyjemność z latania :) Dzięki temu modelowi wiatry przestały mi być straszne i się nauczyłem latać przy każdych warunkach ;)

 

Jeszcze w tym tygodniu wysyłam MX2 do PL i za jakieś dwa tygodnie go porządnie oblatam bo do tej pory wisiał na ścianie ;) Model dosyć ciężki, ale ma ogromne stery więc może być też ciekawą zabawką na wietrzne dni. Muszę w nim tylko wymienić silnik bo przy 2822 szaleństw nie będzie z tą masą.

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39704-mx2-3d-z-hk/

 

Nie chcę namawiać, ale jak Cię weźmie na takie modele to też pewnie zaczniesz myśleć he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego sklepu: http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=54&polozka=722&stranka=0&polozek=288 , to max 250W;

Ja kupowałem go tutaj: http://agtom.eu/pl/silniki-bezszczotkowe/3832-silnik-bezszczotkowy-powerhd-hd2835-08-red.html, ale 4 lata temu :) (wtedy był jeszcze złoty)

Ma tę zaletę, że otwory mocujące mają idealny rozstaw jak we wrędzę (tzn. 16x19 mm) i nic nie trzeba kombinować z montażem jak w przypadku E-MAX-a

 

Wybrany przez Ciebie Ray powinien także pasować bez przeróbek :D , ma nawet podaną wyższą moc max; jak to mówią "będziesz pan zadowolony" - czekam na oblot - wyposażenie dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.