Skocz do zawartości

nowa mała modelarnia


SiZeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno kombinerki, jakieś śrubowkręty :P lutownica, pistolet na klej , skalpel, nożyczki, jakieś przyrządy do mierzenia np. linijka, ekierka, piła włosowa, brzeszczot, papier ścierny, wiertarka, jakieś ołówki czy długopisy do zaznaczania czegoś na piance/balsie. Wymieniłem to, co widziałem na moim stole, który służy mi jako miejsce do robienia modeli :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nurtuje mnie pytanie co powinienem posiadac aby nazwac mini warsztat zwany modelarnia

Tak na mój gust to "modelarnią" nazwałbym pomieszczenie, lokal, budynek...w którym przede wszystkim buduje się modele, niezależnie od wyposażenia, czy innych dodatkowych funkcji pełnionych przez wyżej wymienione.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzyj różne relacje z budowy na forum i na pewno zaraz coś Ci wpadnie w oko, a to szpilki modelarskie, to te bardziej podstawowe jak kątomierz itp. Jeżeli chcesz budować i z tego i z tego na pierwszy rzut zadbałbym o PROSTĄ deskę montażową (w sensie nie krzywą i nie wypaczoną ;) ).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mi się przypomina pół dnia spędzone w markecie budowlanym żeby znaleźć metrową metalową linijkę .. nie jej znalezienie było problemem a znalezienie tej prostej ;) to samo miałem z różnymi listwami, setki przerzucałem i przykładałem do wcześniej wyselekcjonowanej linijki. Ludzie patrzyli na mnie jak na debila, ale ja dalej zaparcie buszowałem w listwach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie również przymierzam się do stworzenia takiego miejsca. Ale całość dokładam na wiosnę bo pomieszczenie nie jest ogrzewane a drzwi wejściowe są tak szczelne ser szwajcarski :-D Ale co się dziwić jak to stary letniak :-)

Generalnie będzie dobre miejsce na cieplejsze pory roku.

Condo sprzętu to na swoim przykładzie przekonałem się że potrzeba to najlepsza lista niezbędnych akcesoriów do budowy czy też składania modelu.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie znaleźć w sklepie prosty liniał dobry kątomierz czy poziomnicę jest niezwykle trudno albo drogo.

Ją też szukałem w sklepie tej prostej i nie znalazłem!

Zaś co do modelarani to mam śliczną i wypasioną półka na piwo też jest :) (ponad 40 lat na to czekałem aż mam :):) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.