Skocz do zawartości

nowa mała modelarnia


SiZeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Max - też od dłuższego czasu kombinuje jak rozwiązać wyposażenie pomieszczenia, które wywalczyłem na modelarnie i przyznam, ze Twój pomysł z mebelkami

z IKEI chyba będzie dla mnie wybawianiem. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Blaty z klejonki w marketach budowlanych występują również w szerokości 65 cm - rozumiem że to będzie OK dla tych mebli ?

2. Jakie zastosowałeś ostatecznie nóżki ?

3. Jakie elementy tego systemu zastosowałeś aby utworzyć "biurka" ? Czyli czy połączyłeś szafki z szufladami aby powstało miejsce 

    do siedzenie(z miejscem an nogi) 

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ad1. Minimalna szerokość blatu jaka musi być to 62cm żeby fronty licowały z krawędzią blatu. 65cm jak najbardziej będą odpowiednie tylko wystrzegaj się klejonek z miękkiego drzewa... 

Ad2. Nóżki aluminiowe zakupione na allegro z regulacją wysokości

 

 http://allegro.pl/4szt-stopki-nozki-meblowe-40x40x150mm-aluminium-i6881427300.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=YjZkY2I0ZGMtODNiZS00MDA2LWIyNzgtYzYxNGU4YjBjZjVmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=70435868-c962-4228-bb7a-5228f5ac13db

 

tylko moje były niższe.

 

Ad3. Miejsce na nogi to po prostu przerwa szer 80cm w której wstawiłem oddzielnie kupioną szufladę (prowadnice przykręciłem do boku "zewnętrznego" szafki). Widoczne jest to na zdjęciu przed założeniem blatu. Całość szafek i szuflad została połączona blatem dzięki czemu szuflady nad nogami nie wypadają. Nie ma potrzeby kupowania szafki w miejscu gdzie będą nogi po to by zainstalować szufladę - jeśli o to Ci chodziło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jasne - dzięki za pomoc.

 

A jak oceniasz jakość tych mebli po prawie roczny użytkowaniu ?

Bo z rzeczami z  IKEI bywa różnie - z reguły fajnie wyglądają ale z trwałością bywa różnie.

Jakościowo jest naprawdę ok. Wszystko jest z laminowanej płyty wiórowej (system METOD) za wyjątkiem dwóch frontów od szuflad nad nogami z systemu (USTUVA) czy jakoś tak ,są z lakierowanego mdf-u. Dlaczego takie fronty? Pamiętaj ,że miedzy nogami front szuflady nie może nachodzić na grubość płyty bocznych szafek bo nie otworzysz bocznych szuflad lub szafki. Mam nadzieje ,że w miarę jasno to opisałem:)  Chodzi mi o to, że w systemie METOD fronty nachodzą na krawędzie skrzyni a skoro między nogami nie montujesz skrzyni tylko bezpośrednio kręcisz prowadnice do boków sąsiednich skrzyń to fronty nie mogą nachodzić na 18mm skrzyni sąsiedniej.

Bardzo zadowolony jestem z szuflad ,które są z grubej blachy i mają naprawdę grube dno z płyty wiórowej ok 1 cm. Mam całą szufladę wypełnioną otwornicami i wiertłami, które ważą sporo i zupełnie nic się nie ugina. Druga rzecz ,z której jestem zadowolony to blaty także z laminowanej płyty wiórowej na których dużo lutuję i niejednokrotnie były traktowane i acetonem i nitro i nic się nie dzieje. Nawet nie zmatowiały.

 

Uchwyty do szuflad jakie zastosowałem to aluminiowe GAMET  UA02 z allegro.

 

post-12183-0-41237000-1517255006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - lokalny patriotyzm :).

Czekam na jakąś niezależną opinie :)

 

To nie dlatego ....   Jest to opinia uzytkownikow ( a znam wielu ) i wiekszosc jak bedzie wymieniala no nowa to znowu IKEA. Sam mam w domu IKEA , ale tymczasowo  , gdyz mam bardzo niestandardowe wymiary i bede robil na miare. Na razie 3 rok leci i IKEA sprawuje sie tak dobrze , ze odkladam ciagle te "prawdziwa" na pozniej  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.