Skocz do zawartości

Programowanie Turnigy 9X V2


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

To akurat nie ma sensu. Każdy alternatywny program to zupełnie co innego niż fabryczny,

 

Domyślam się ale szkoda mi na razie tracić gwarancję. Za jakiś czas i tak go zmienię bo to pikanie doprowadza mnie do szewskiej pasji :-

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem, że allegro. Dzięki, pozdrawiam.

 

@Edit:

 

Zawziąłem się i kupiłem najtańszy programator z taśmą, a dzisiaj wszystko polutowałem i wgrałem er9x.

 

Stosowałem się do instrukcji z linka Bartosza oraz tego filmiku:

 

 

Z tym, że u mnie jedynie musiałem uruchomić aparaturę przez przełącznik, a nie jak na filmie, że włączyła się po wetknięciu złącza do programatora.

 

Same lutowanie to taśma którą dostałem do programatora z uciętą jedna wtyczką. Druga wtyczka wychodzi pod pokrywą baterii i można ją wyciągnąć na jakieś 5cm i wpiąć do programatora :)

 

a tak to mniej więcej wygląda. (zdjęcia robione telefonem)

 

post-12909-0-52747300-1389733119_thumb.jpg

 

post-12909-0-44991800-1389733138_thumb.jpg

 

post-12909-0-41327800-1389733157_thumb.jpg

 

post-12909-0-52597300-1389733167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że u mnie jedynie musiałem uruchomić aparaturę przez przełącznik, a nie jak na filmie, że włączyła się po wetknięciu złącza do programatora.

 

Sprawdź, czy programator ma wyłączenie zasilania. U mnie po podłączeniu do komputera mam na wyświetlaczu nadajnika około 5V (i oczywiście alarm o niskim napięciu). Coś jest nie tak, ale jak mówią - po co zmieniać jak działa... Fajnie, że Ci się udało.

Jaką masz wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniłem soft w mojej aparaturze FlySky FS-TH9X -Turnigy 9x na er9x.

Podłączyłem kabelki do przeprogramowania aparatury w/g tego opisu Flashing the Flysky/Turnigy 9X with ER9X .

Kilka minut strachu i jest wgrany nowy soft (oczywiście kopia zapasowa zrobiona) :).

Złącze kanda umieściłem na zrobionej płytce drukowanej, a całość zamontowałem pod znaczkiem "Fly Sky" w aparaturze. Teraz wystarczy odchylić znaczek i już mam dostęp do złącza.

Zrobiłem kilka zdjęć może komuś się przydadzą.

 

post-5319-0-59172300-1389901025.jpg

post-5319-0-93227500-1389901103.jpg

post-5319-0-43552300-1389901172.jpg

post-5319-0-22749200-1389901272.jpg

post-5319-0-47801600-1389901305.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałem sobie teraz sprawę, że w niektórych modelach nie mam dostępu do odbiornika. Nowy firmware czyści pewnie te informacje też?

 

Nie, nie, nie. Odbiornik gada z nadajnikiem czyli z modułem nadawczym, nie z genetarorem PPM.

Co było zbindowane to i pozostanie zbindowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pamięci na modele ma ER9X? Czy jest ograniczenie na ilość zbindowanych odbiorników?

 

Tomek i Przemek dobrze piszą. Możesz bardzo prosto zgrywać ustawienia na komputer. Warto przemyśleć lokalizację gniazda programowania. Mam wklejone hotglutem pod napisem Turnigy i sobie chwalę.

 

Grzesiek, w sofcie nie ma nic nadzwyczajnego. I to jest właśnie nadzwyczajne. Po prostu ustawiasz sobie dokładnie to co chcesz, a nie to co ktoś wymyślił, że będziesz chciał. Chcesz mieć ster kierunku na tylnym pokrętle, czemu nie :D Głupie tylko z pozoru. Ja miałem do trymowania czułość klap na pokrętle. Zostało do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre a jak to sie ma do sprawnosci i zasiegu apki?,nie głupieje potam,np zasieg itp.?A i narazie latam na orginalnych odbiornikach ale przymierzam sie na przejscie na frsky,cos nie mam zaufania 100% do tego orginalnego 2,4GHz (zasięg)a moze wy cos powiecie na ten temat.(zasięgu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zapytam co w tym sofcie jest takiego nadzwyczjnego?Bo moze i ja bym sie pokusił o zmiane.

 

Odpowiem z mojej perspektywy:

Denerwowało mnie przekłamanie napięcia zasilania i niski alarm.

Tutaj kalibruję sobie odczyt tak aby wskazanie było właściwe a alarm ustawiam jak chcę.

 

Denerwowało pikanie przy każdym naciśnięciu klawisza - tutaj mogę sobie włączyć tylko dźwięk alarmów, które też są milsze dla ucha niż te z 9x.

 

Co do samego sterowania modelu - ustawiam sobie co chcę i gdzie chcę, z jakimi krzywymi chcę, pod jakimi przełącznikami chcę.

Wspaniałym narzędziem są przełączniki wirtualne - za ich pomocą mogę sobie zrobić np. D/R albo EXPO na wybranym sterze. Np. ster wysokości D/R 50% ale tylko jeśli mam gaz powyżej 75%. Poniżej tego jest pełne wychylenie.

 

Dla szybowników to coś wspaniałego. W płacie z lotkami i klapami można zrobić wszystko i to w kilku prostych ruchach.

 

O czasomierzach które mogą liczyć wszystko co się wymyśli i są aktywowane wybranym położeniem wybranego drążka albo przełącznika nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.