Skocz do zawartości

Programowanie Turnigy 9X V2


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No bo tak na logikę rzecz biorąc dżojstik jest w położeniu neutralnym - silniki nie pracują - łódka nie płynie więc czas nie powinien być liczony. Przy ruchu dżojstika do przodu czyli od siebie - czyli dodaniu gazu silniki zaczynają pracować a licznik dopiero w tym momencie powinien liczyć. Może ten soft po prostu tego nie potrafi? Nie ma takich ustawień a moje widzi mi się jest nie do zrealizowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak na logikę rzecz biorąc dżojstik jest w położeniu neutralnym - silniki nie pracują - łódka nie płynie więc czas nie powinien być liczony. Przy ruchu dżojstika do przodu czyli od siebie - czyli dodaniu gazu silniki zaczynają pracować a licznik dopiero w tym momencie powinien liczyć. Może ten soft po prostu tego nie potrafi? Nie ma takich ustawień a moje widzi mi się jest nie do zrealizowania...

 

Potrafi potrafi. Nie wiem czy do końca zrozumiałem, bo mam ciężki dzień ale chyba wystarczy że zrobisz sobie timer wyzwalany przełącznikiem wirtualnym np. SW1 a w ustawieniach tego przełącznika

 

S1 |v| > "wybrany drążek" "wartość od jakiej ma liczyć" - - - -

 

np.

 

S1 |v| > THR 5 - - - -

 

Oczywiście w polu trigger timera wpisz SW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie ustawić takiej wartości jak podałeś czyli S1 |v| > THR 5 - - - - w menu 8/11 co najwyżej tak a5205cdcac764860m.jpg ale i tak dalej licznik liczy sobie sam bez mojego udziału...

Wpisz tak S1 |v| > ofs THR 50. U mnie zaczyna liczyć po ruszeniu drążka w górę lub w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się jak piszę wyżej o dotknięcie drążka lewego czyli tego , który nie wraca automatycznie sam do położenia neutralnego i tutaj liczy pięknie i do siebie i od siebie na tym wskazanym przez WAS ustawieniu Trigger na SW1 S1 v > ofs THR 50 :) Tylko że ja chcę by liczył mi na drążku prawym ( tym samopowrotnym). Jakiś krok do przodu już jest! Może dojdziemy jakoś do finału :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gaz jest z prawej bo steruję prawą ręką - prawym dżojem ale pewnie znowu masz rację! Tera liczy jak cza i to się liczy !

Wielkie dzięki koledzy! Jeszcze gdyby mi drugi licznik liczył czas pracy nadajnika i zapamiętywał.... Ale to już było by zbyt piękne i nie wiem czy możliwe?

a2cf2167df9ef5e8m.jpg

 

edit: Z instrukcji wynika że funkcja T2ThTrig uruchamia po włączeniu drugi licznik czyli ten na dole mojej fotki ale jednak nie posiada on funkcji pamięci i jest zerowany po wyłączeniu nadajnika tak więc wiem już wszystko. To i tak dużo jak dla mnie. Jeszcze raz dziękuję tak Wojtkowi jak i Przemkowi za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kilka dni temu przeglądałem forum w poszukiwaniu info na temat przeróbki tgy 9x i postanowiłem zmienić soft. Wszystko poszło łatwo i sprawnie, tylko mam jedno pytanie. Jak zmienić logo na własne? Widzę, że w tym temacie jeden z kolegów ma coś takiego, ale nigdzie nie mogę znaleść opisu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.