Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bristol MC1

MC1 Bristol MC1 ACEC aircombat młode wilki modelarze BC Bolesławiec Modelarze 1:8 WWI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 POGO

POGO
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBolesławiec
  • Imię:Sergio

Napisano 19 January 2014 - 09:10

No to zaczynam, jako że prace nad fw152 zostały częściowo wstrzymane (nabiera mocy urzędowej ) a strugać coś trza, to powoli powstaje takie cudo.....

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
... Niech żyją jednopłaty:).....
  • 0

#2 TooM

TooM
  • Modelarz
  • 274 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Marian

Napisano 19 January 2014 - 14:19

Jak sobie poradziłeś z przejściem profili skrzydła
  • 0

#3 POGO

POGO
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 19 January 2014 - 16:27

Jak sobie poradziłeś z przejściem profili skrzydła

Papierem ściernym :) ,skrzydło podzieliłem na 3 sekcje skleiłem do kupy a potem przeszlifowałem całość nadając eliptyczny kształt.
  • 0

#4 TooM

TooM
  • Modelarz
  • 274 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 January 2014 - 09:51

Z przykrością muszę się przyznać że trochę napuściłem POGO na tego nielota.
Sergiusz gdyby nie chciał Ci latać spróbuj skrzydło takie jak na rysunku .
Jak się przymierzałem do modelu dla Aliny to narysowałem takie coś co ma krawędź natarcia dłuższą o 220 mm a mieści się jeszcze w odchyłkach ACES

Załączone miniatury

• bristol mc1.jpg

• 0

#5 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 591 postów
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 25 January 2014 - 14:00

Bristol...
:) fajna maszynka
wycinałęm go kiedys dla jednego amerykanina :) musze napisac jak tam montaż i loty :)

Dołączona grafika

kadłub i skrzydełko cięty wg moich patentów:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

kadłub:
Dołączona grafika

i tak bez szlifowania powstaje samiolot pogięty w każdą stronę :)

PS. a czemu to ma byc nielot????
  • 0

#6 POGO

POGO
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 25 January 2014 - 14:27

Spokojnie , to cudo latać będzie na pewno , nie wiem tylko jak długo (moje motto -nawet kamień poleci wystarczy tylko mocno rzucić :)) . Nie ukrywam ,że na początku miałem plan konstrukcji skrzydła tak jak robi to Marek (podpatrzyłem w budowie spitfajera) . Na tą chwilę mam tylko obawy co do wyważenia.
  • 0

#7 TooM

TooM
  • Modelarz
  • 274 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 January 2014 - 00:38

Nielot bo jak go zrobisz według przepisów ACES to trzeba b. mocno doważać a wtedy wychodzi straszna cegła.
Sergiusz jak nie wyażuruje stateczników to będzie miał taki problem,
Marek twój model wydaje mi się że jest nieco za chudy i z za długim nosem jak na skalę 1/8 z odchyłkami max 20 mm
Czy nie chciałoby ci się wystrugać takiego ze styroduru ale w skali 1/8 i z odchyłkami aces.
Może dałoby się to ulotnić tzn zejść z wagą do 1150-1200g.
Taki gagatek dla osób startujących for fun mógłby być ciekawy bo ma piramidę więc traci się tylko 50 pkt za dwupłata.
  • 0

#8 POGO

POGO
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 26 January 2014 - 11:11

modele pomału nabierają kształtu , prze laminowałem statecznik pionowy i dodałem wzmocnienia na poziomym .Oba stateczniki wykonane z balsy super lekkiej.....
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Co do wyważenia , założenie jest takie że w modelu absolutnie wszystko (od aku do serw) będzie na ścianie ogniowej , więc tak jak w patyczaku powinienem wybrnąć z balansem :)
  • 0

#9 POGO

POGO
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 09 February 2014 - 21:39

C.D.
Pomalowałem stateczniki ,jeszcze tylko mocowanie zawiasów i malowanie lakierem samochodowym dla zabezpieczenia przed paliwem.
Dołączona grafika[/URL]
Skleiłem połówki skrzydeł i powycinałem miejsca na skrzydełka w kadłubie . Niestety nie wiem jeszcze jak będzie z wyważeniem ale jestem dobrej myśli. :) Skrzydła będa mocowane na gumę co jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o maszyny do combata .
Dołączona grafika[/URL]
Dołączona grafika[/URL]
  • 0

#10 POGO

POGO
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 19 August 2016 - 09:47

Lekka aktualizacja:)

Reasumując , maszyna jest po zawodach ,muszę stwierdzić że ma potencjał icon_smile.gif 

Lata bardzo przewidywalne , troszkę się obawiałem czy ster pionowy nie jest za mały ale było ok. Przeciągniecie jest dosyć szybko wykrywalne i nie kończy się korkiem. Minusem okazało się łoże silnika . Podczas pierwszej rundy , po niegroźnym cyrklu , silnik wymeldował się z łożem. Model miał za sobą już pięć lotów ćwiczebnych . Rzeczy które muszę poprawić to wstawić normalne łoże plastikowe i przygotować maskę z laminatu bo z pet-u jest za delikatna icon_smile.gif 

IMG_20160812_151045%255B1%255D.jpg

IMG_20160812_151027%255B1%255D.jpg

• 0

#11 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1668 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 19 August 2016 - 10:39

Widziałem budowę na forum ACES oraz widziałem szczątki które zostały po walce  :P

Taki los kombatów i każdy kto je buduje ma z tyłu głowy obawę, że długo nie polata danym modelem.

Mnie jednak bardzie interesuje problem jednego i dwóch płatów a dokładnie porównania w walce takich modeli.

Regulamin ACES dopuszcza takie konstrukcje i kara je ujemnymi punktami co wcale nie oddaje nakładu pracy i trudności w budowie modelu dwupłatowego a na domiar złego, moim zdaniem nie kompensuje możliwości w walce. Z tego co czytałem Sergiusz miał trzy cięcia w walce co jest super wynikiem raczej rzadko osiągalnym klasycznym dwupłatem. 

Sergiusz bardzo dobrze lata i nie mam zamiaru to nikomu nic umniejszać. Pilot z doświadczeniem i obyciem w różnych sytuacjach i z różnym sprzętem  dlatego wiem, że pytanie kieruję ku właściwej osobie ....czy model wwI z jednym płatem pozwala uzyskać lepszy wynik w walce?

ms

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MC1, Bristol MC1, ACEC, aircombat, młode wilki, modelarze BC, Bolesławiec, Modelarze, 1:8, WWI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych