Skocz do zawartości

Graupner MX versus MZ


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Generalnie aparatury GR nie są w Polsce popularne. Nadajniki w serii Mz są nowością nawet na bardziej modelarskich rynkach niż nasz. My nie jesteśmy takim klientem co do skali popytu żeby liczyć z nami, to widać choćby w dostępnych językach komunikatów w nadajnikach MC. I to chyba najprostsza odpowiedź na Twoje pytanie.

PS

Ja w polskim sklepie czekałem na dostarczenie MC-20 ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jak zapytasz w sklepie to sprzedawca odpowie czy da rade "sciagnac" MZa.

Na pierwszy rzut oka to roznice sa w: cenie, ilosci kanalow i wyswietlaczu.

Trudno powiedziec co kierowalo kierownictwem GR ze wypuscilo nowa linnie.

Na forum byl watek o serii MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie modelemax.pl dostępne mz10, mz12 i mz18. Na cyber-fly mz-12 na zamówienie. Porównywałem swoją mx12 z mz12. Z widocznych różnic w mz18 w zestawie odbiornik GR16 zamiast GR12. Zrezygnowano też z pakietu NiMH na rzecz baterii alkalicznych do nadajnika. Stąd też brak ładowarki w zestawie. Zastąpiono też jeden potencjometr obrotowy CTRL7 przełącznikiem dwupozycyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MZ18 i 24 wydają się lepsze od MX16 i 20. Wyższa jakość wykonania, bardziej precyzyjny ruch drążków, dodatkowe funkcje w menu, których brakowało. Mi jedynie przeszkadza mniej wolnych mikserów. 8 zamiast 12tu. Ale... z tylu i tak niewiele osób korzysta. Więc uważam że watro .. mimo że ma kolorowy ekran dotykowy :D

A czemu ich nie ma w Polsce - z tego samego powodu co w Niemczech. Jest to nowość i popyt jest większy niż podaż. W De aktualnie praktycznie też są na zamówienie.

 

Kupuj u niemca - szybciej i taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz od ręki: http://shop.lindinge...ucts_id=9707735 - za 2-3 dni masz aparaturę w domu w cenie znacznie ciekawszej niż w naszych sklepach

 

Co nie zmienia faktu że MX20 spełni Twoje oczekiwania. Używam ja od 2 lat i dopiero ostatnio braklo mi wolnych mikserów ;D (free mixers - nie tych wbudowanych do ustawień interakcji poweirzchni sterowych itp) Ale po drobnych modyfikacjach wciąż 3 mam w zapasie ;) Poza tym ZERO problemów po kilkuset godzinach latania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do zakupu MZ-18 używa ktoś może? Jakieś wady, zalety? :) I przy okazji mam pytanie o sklep o którym pisał cZyNo bo tutaj to radyjko jest w dobrej cenie: http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1703_1705&products_id=9707734&language=en czy macie jakieś doświadczenia z tym sklepem? I może ktoś jednym zdaniem napisać czy są jakieś dodatkowe opłaty przy zakupie w Niemczech? I jak to jest z gwarancją przy zagranicznych zakupach? Przepraszam z góry za głupie pytania ale jakoś wcześniej nie miałem okazji kupować poza Polską :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.