Skocz do zawartości

Co sądzicie o paliwach ModelTechnics - BIG BANG


Os@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego paliwa i tak ogólnie na temat tej marki. Ja używam takiego: w silnikach os la 46 i super tiger g90

Butelka: 5 litrów, 16 % <---------- to paliwo w/g opisu dedykowane jest do modeli rc samochodowych -Ja używam w samolotach.

Skład paliwa:

Metanol: 74%

Nitrometan: 16%

Olej E.D.L: 2: 10%

Paliwo zawiera chemiczny dodatek do paliwa SICAL

SICAL:

S-Synergetic (synergia)

I-Ignition (zapłon)

C-Combustion (spalanie)

A-and

L-Lubrication (smarowanie)

 

Moim zdaniem paliwo to sprawuje się świetnie w tych silnikach nie ma problemów z odpalaniem ani grzaniem się silników. A pytam z tego powodu, że syn kupił używkę modelu samochodu rc savage xl i z tego co wyczytałem w instrukcji odpowiednie paliwo to takie z zawartością od 20% NITROMETANU. Dzwoniąc do jednej firmy, sprzedawca strasznie narzekał NA PALIWO "BIG BANG" mówiąc że "to paliwo jest tanie i słabe gatunkowo" ja w pierwszym momencie się tego wyparłem,że takich paliw nie używam i odpowiedziałem, że "ja to używam paliw "Model Technic" on stwierdził (tzn sprzedawca) że to Model Technics jest lepsze.

Po skończonej rozmowie w pierwszym momencie nie zwróciłem na to uwagi, ale coś mi się zaczęło kojarzyć, że big bang i model technics to to samo. A nie ukrywam, że używam tego paliwa bo jest w rozsądnej cenie. Czy ktoś używa tego paliwa? Ja od siebie mogę dodać, że to paliwo dobrze działa nawet w trzecim sezonie. Ja nie narzekam, ale zaniepokoiła mnie opinia sprzedawcy i mam nadzieje, że nie powiedział tego tylko po to, żebym kupił inne droższe paliwo? Dodaję zdj etykiety:

post-14181-0-73083100-1391987921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do większości silników lotniczych zaleca się 18-20% oleju, w tym paliwie masz 10%. Sporo ryzykujesz używając tego paliwa, a już na pewno tracisz gwarancję na nowe silniki, które na nim pracują. Ja też używam Model Technics, ale nie marka jest ważna, tylko skład paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.