Skocz do zawartości

fokker d5 czyli coś z drewna


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i fokerek dorobił sie maski silnika, na razie jeszcze bez koloru, ale to już tylko kwestia czasu :mrgreen:

20140331_185111.jpg

przymiarka do kadłuba.

20140331_213232.jpg

20140331_213242.jpg

oryginał miał kołpak, ale z takim czerwonym nosem wygląda trochę śmiesznie

20140331_213554.jpg

maskę zrobiłem z hipsu 1 mm waga maski to coś około 22g, trzeba będzie wyrzucić trochę ciężarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 9 miesięcy temu...

po tym jak prototyp fokkera 5 poległ pod Wincentowem, myślałem czy jeszcze wracać do projektu, ale że po garaży wałał się prawie gotowy drugi kadłub, postanowiłem reaktywować produkcję i zaczął powstawać prototyp nr 2, po numerze jeden odziedziczył usterzenie, płozę ogonową i baldachim górnego płata.

 

W zasadzie miałem pomysł na wprowadzenie pewnych zmian w konstrukcji kadłuba, ale ten powstał jeszcze w zeszłym roku, może wprowadzę je w prototypie nr 3, jeśli takowy powstanie  :D

 

w zasadzie największe zastrzeżenia miałem do konstrukcji skrzydeł i tu przewiduję najwięcej zmian, myślę że również zmiany będą dotyczyć pokrycia modelu, planuje koveral - aspekt ekonomiczny ale nie tylko, wydaje mi się, że pokrycie takie dość znacznie usztywni i wzmocni konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.