Skocz do zawartości

silnik e-max cf 2822


Wenar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

witam, dzis latalem z tym silnikiem regulator 30A i bateria 2200mah 11,1v i 25/30C przewaznie na pomiedzy 90/100% gazu. silnik sie grzał. dosc mocno bo w pierwszej chwili poparzył. dokladnej tem nie znam nie zaopatrzylem sie jeszcze w termometr, ale po 3-5sekund nie dalo sie dotykac silnika.

czas lotu od zimnego do goracego 1 minutaa. specjalnie lecialem takim czasem aby zobaczyc jak szybko sie grzeje.

co moze stac sie silnikowi przez przegrzanie, i jak zniwelowac ten objaw.

lot bez owiewki, smiglo tylko 10x4,7.

innych konfiguracji nie zdarzylem sprawdzic, padla batera.. tzn bateria w nadajniku a zapasowej brak bylo pod reka.

ps. latalem tez z 1300mah 11,1v 30C i w sumie nie wiem czy byl ten objaw po prostu nie zauwazyle, ale tez bylo smiglo 8x4 oraz 9x4,7 a nie 10x4,7

 

ktos ma wiedze na ten temat?

dopowiem, ze model to vertigo i nie powiem latalem agresywnie. ( nie zle mi to szlo) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży Twoje Vertigo do lotu? Jak robisz intensywne manewry pionowe to waga samolotu może mieć znaczenie na obciążenie silnika.

Śmigło 10x4,7 to pewnie SF. To jest maksymalne śmigło do tego silnika na 3S. Jak się oparzyłeś to temperatura za wysoka dla silnika. Czy uzwojenie pociemniało?

Sprawdź czy silnik nie ociera dolną częścią o wręgę silnika, czy kręci się luźno.

Proponuję też zmienić śmigło na normalne nie SF. W ultimacie mam 10x5 APC i jest ciepły, że daje się dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym śmigle 10x4,7 ten emax będzie Ci się i tak grzał. To jest maksymalne śmigło do tego silnika i będą graniczne wartości prądu dla tego silnika. Zmień śmigło na GWS EP 9x5 bo ugotujesz/spalisz ( jak już tego nie zrobiłeś) silnik mocy będzie miał pod dostatkiem na tym śmigiełku :).   

 

Tu masz testy jaki jest pobór prądu silnik/śmigło test zrobił kolega idfx

cyt. ze strony "Wilga od "napolskimniebie.pl" 

 

9x7 - 17.9A (!!! ostrożniez gazowaniem ) idzie jak burza, ale się zwoje silnika palą i po kilku minutach bierze już prąd 23A
9x4.7 - 12.5A (moje ulubione do nauki akrobacji)
8x6 - 12.9A
8x4.3 - 9A
8x6E - 12.5A
10x4.7 - 16A (!!!) - model mega zamulony i ospały
8x4E - 12A
9x4.7E - 15A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest przejście prądu od każdej FAZY do STOJANA jak jest to silnik się kwalifikuje to PRZEZWOJENIA bądź wyrzucenia.post-9571-0-43734000-1400324920.jpg

 

Może też się zdarzyć że jak Ci ten silnik tak skakał po stole to UZWOJENIE zostało uderzone i jest przejście prądu między zwojami zamiast wzdłuż przewodu miedzianego przez co rezystancja uzwojenia zmalała i silnik nie działa jak potrzeba i się grzeje. Pamiętaj, że prąd ZAWSZE wybiera najkrótszą drogę

 

Edit. Nie przewinięcia tylko przezwojenia, przewinąć można dziecko :D.


PS. Jak nie ma przebicia a silnik bez śmigła się grzeje to regulator do wymiany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam czegos czym moge sprawdzic przechodzacy prad..

 

a jesli znacie jakies domowe sposoby to napiszcie..

 

oraz prosil bym o jakis opis jak sie zabrac do sprawdzania tego..

nigdy tego nie robilem  nie wiem. a silnik podlaczony do regla i do baterii a czy mam go wyciagac z tego wszystkiego jak na obrazku wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet masz 24 lata :D Skoro nie masz multimetru to poprostu zbuduj jakiś prosty obwód elektryczny np. bateria AA połączona z diodą LED lub innym odbiornikiem.  Każda faza na obrazku w rzeczywistości ma u Ciebie zalutowanego golda (chyba) którego wpinasz do regulatora. Musisz sprawdzić czy prąd przepływa z każdego kabelka do stojana (tego ,,czegoś'' na czym nawinięte są uzwojenia) jeżeli przepływa to masz przebicie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.