Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz się śmieje ale wesoło mogło nie być prosto w moja buzię poszedł jak by nie ten stół.poprostu nie sciaglem śmigła.Zonk:-(:-( W programowanie co Pan Bartosz ma na mysli?

Panie Robercie jak pan go będziesz miał to zamelduj się Pan mam małe porady ułatwia życie.:-P:-P Ma Pan tego od HYPE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie panujmy tu sobie :D

 

W b.wielu ESC w momencie podłączenia zasilania z gazem +100 wchodzi się w programowanie (co tam jest do ustawienia, chociażby zakres gazu). Tak więc niezależnie czy +100, czy -100 silnik nie powinien wystartować. Podejrzewam, że coś innego nawaliło.

 

Wiem z autopsji, że mijające cię śmigło nie jest fajnym widokiem. Niedawno odkręciłem śmigło rozrusznikiem... Na szczęście poszło bokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mama mówiła...Dobrze Bartku.Jedynie co nawalilo w tej sytuacji rutyna i głupota .ale sprawdze to wszystko od nowa na standardowych ustawieniach.Ale już bez smigla bo go nie mam i opisze:-P:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie dziwi ze w nadajnikach niema zabezpieczenia czy coś podobnego w razie rewersu na silnik.Tzn jak w moim przypadku bylo pomylilem guzik w ustawieniu silnika pełno tego tam.I po przypadkowej zmianie nazwijmy to rewersem silnik zaraz ruszył na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma? Nie wiem. Moja TGY 9x ne ER9x ma. Z poprzednim software chyba też miała.

 

Niestety na "guzik" sposobu nie ma. Nadajnik powinien zareagować na drąg i przełączniki, a nie na ustawienia rewersów. Skąd niby ma wiedzieć czy rewers ma być, czy nie. Natomiast tak jak pisałem. Wg mnie silnik nie powinien ruszyć pomimo gazu na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku nie napisałem może wyraźnie bo jeszcze mnie trzyma.Zacznę od nowa.Zbindowalem odbiornik miałem wszystkie funkcję.Podczas bindowania gaz był w połowie, ESC zadzialalo prawidłowo i dawało dźwięk pi pi pi pi pi pi itd az sciaglem drag w dol i się zaprogramowal.Później w nadajniku chciałem cos ustawić i pomylkowo wybrała mi się jakąś funkcja w rodzaju rewersu.I gdy drag był w dole i przez pomylkowe naciśnięcie złej opcji ruszył na mnie.

Dlatego w takich modelach to smiglo dopiero na lotnisku zaloze:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas bindowania gaz był w połowie, ESC zadzialalo prawidłowo i dawało dźwięk pi pi pi pi pi pi itd

No to może być tak, że oszukałeś ESC. Być może Twoja połowa gazu została wprogramowana jako gaz na 100%. Zakładanie śmigła na lotnisku też nie jest dobrym pomysłem. W końcu je zgubisz. Po prostu musisz założyć, że po włożeniu baterii silnik może ruszyć. Po za tym najpierw włączasz nadajnik a później odbiornik (model) jakoś mam wrażenie, że zrobiłeś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie to nie była śmieszna sytuacja.Malowanie tylko takie a części niektóre ciężko dostępne.

Panie Jarku.Proszę post wyżej przeczytać tam wyjasnilem jescze raz.I temat regla zostawcie było z nim wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że była to nieśmieszna sytuacja, kto by chciał coś takiego przeżyć :)

 

Tak czy siak, w tym tygodniu o ile bedzie na stanie w UK to zamawiam, no chyba ze nie bedzie to zamuszony bede zamowic w HongKongu :)

Ale irytuje mnie czas oczekiwania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor porzadnie  na Epoxy zalany trzyma stywno.Lotka wklejona. Teraz tylko wkleic 2 drewniane male kolki i magnesy na mocowanie maski ktora odciolem. Pozniej programowanie odbiornika .A potem test mniejszego smigla czy moge dac 13*6.5 mniejsze od orginalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na rostawienie anten?

Każde ustawienie anten, które minimalizuje możliwość "patrzenia czubkiem" na nadajnik jest OK. Jak zrobisz 90 stopni (tak jak masz) to będzie dobrze.

 

Natomiast sama lokalizacja jest wg mnie problematyczna. Miałem tak w ESA (narażone na zgięcie podczas zakładania kabiny) i antenka została ułamana. Osobiście wolę mieć antenki ułożone w modelu i lekko podklejone na piankowej taśmie dwustronnej. Tak, aby w przypadku zerwania się odbiornika ze swojego mocowania nie zawisł on na antenach a na kablach serw. 

 

Zrobiłbym trójkąt z pianki. Do krawędzi tego trójkąta przykleił antenki. Całość lekko przykleił do spodu kadłuba, bliżej ogona, tak aby nie ruszać całości podczas wkładania baterii.

 

Twój model nie jest kryty folią alu, ani nie jest węglowy więc możesz swobodnie zostawić anteny wewnątrz kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.