Skocz do zawartości

wycinanie cnc w laminacie szklanym


Bruno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję wyciąć kilka detali z laminatu szklanego. Czy w tym materiale da się wycinać laserem? Jeżeli nie, zastanawiałem się żeby dać to na frezarkę, ale martwi mnie to, że frez ma dużo większą średnicę niż wiązka lasera i z uwagi na jego kształt kąty ,,wewnętrzne" wyjdą zaokrąglone. Czy ktoś wie jaką grubość frezu stosuje się do tego materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

Potrzebuję wyciąć kilka detali z laminatu szklanego. Czy w tym materiale da się wycinać laserem? Jeżeli nie, zastanawiałem się żeby dać to na frezarkę, ale martwi mnie to, że frez ma dużo większą średnicę niż wiązka lasera i z uwagi na jego kształt kąty ,,wewnętrzne" wyjdą zaokrąglone. Czy ktoś wie jaką grubość frezu stosuje się do tego materiału?

Witam

Zależy od grubości laminatu , wielkości detali .Najczęściej to frez 1mm , 2mm.Przy frezie 1mm i grubości materiału 1mm zaokrągleń nie da się dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frez zostawi w narożach promienie, to normalne. Przy frezie 1mm będzie to promień r-0,5 co jest faktycznie niezauważalne. Ja najczęściej wycinam laminaty frezami od 1 do 3mm, sporadycznie używam grubszych tam gdzie mam metry do pofrezowania bo wtedy można naprawdę pogonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.