Skocz do zawartości

F-14 twinEDF 70mm (post edytowany + zdjęcia w poście)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O kur..... model taki jak widać na zdjęciach z bowdenami, śrubami na skrzydłach i kilkoma zbędnymi szpilkami waży 1212g. Pare gram napewno z niego spadnie, bo mam kilka myśli na odchudzenie go jeszcze ;/ ale niestety w/g mnie waży za duzo jak na ten ETAP!!!!

 

post-14483-0-47967800-1397320889_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej 2W20 - Mini Fan Pro - 48A przy 14.8 V  ciąg 1.2 do 1.4 kG

Wiec 2,4-2,8 KG ciagu w stosunku do wagi calego modelu 3,2 KG powinno starczyć :)


Wiesz,nie chcę Cię dołować, ale ja taki wpis mam od 25 marca i nic się więcej nie dzieje.


Też Cię nie chce dołować ale moja przesyłka jest dziś w warszawie :-) Hehe sprawdź status swojej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przesunąć serwo bardziej na przód i zrobić zaczepy bliżej osi obrotu.

 

Dla porównania u mnie pełny ruch skrzydła to ok 45 stopni ruchu na serwie.

Chodzi o mocowanie na serwie czy mocowanie na skrzydle.... obawiam się że na skrzydle i już sie boje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi, że ono jest tak zawieszone tylko na zawiasie. Czy poszycie centropłata, będzie utrzymywać na miejscu i prowadzić skrzydło w takiej jakby szynie, aby było sztywne, góra doł?

Czy jak podniesiesz teraz model za końcówki skrzydła to będzie to proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, narazie te owe zawiasy są nie dopracowane, ze zawiasy skrzydła maja straszne luzy i skrzydło w nim chodzi. Nie wiem czemu wczesniej tego nie widziałem - w fazie budowy zawiasów, ale przestrzen miedzy zawiasami to 15mm a zawias skrzydła ma grubośc 9mm, musze podkaldać 6mm balsy jeszcze. Może jest w tym jakaś logika bo widze jeszcze jakąś wzmianke o łożysku oporowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co to znaczy ze skrzydła "odmaszeruja" podczas lądowania?
Porobilem dzis troche testów, przeróbek itp itd. Mocowanie na skrzydle zostaje tam gdzie jest, przesunałem je 3 cm do przodu( bliżej zawiasu) razem z serwem na max do przodu i niestety jest problem przy pełnym złożeniu, nie skladają się do końca a serwo już chce "rozrywać" skrzydła probowalem tez z przesunięciem o 2 i 1 cm i delikatnie mówiąc TYLEk. Troche pokombinowałem i udało się cos spłodzić, miałem tez troche innych rzeczy na głowie więc nie sprzwdziłem tego dokładnie, ale JEDNO skrzydło chodzi w zakresie takim jak bym chciał :)

 

Aha dotarł dzis do mnie becyk 6V  i przy tym napieciu serwo na geometrie dośc fajne pracuje, zauważalnie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.