Skocz do zawartości

Sky Surfer 2000 - analiza kreta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Na filmie faktycznie wygląda jakby to była mała polanka otoczona drzewami,a tak na serio drzewa występują tylko w tym miejscu. Dalej jest sporo przestrzeni.
Wezmę pod uwagę rady dotyczące SW.
Po następnym locie znów wrzucę film. Mam nadzieję, że tym razem będzie OK.

-----------------------------

Wrzucam krótki film po udanym locie.

Przyznam, że nogi miałem jak z waty jak wypuszczałem model 

 

https://www.youtube.com/watch?v=q1wcrfC0E1c

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy, mam mały problem. Piszę w tym temacie, bo dotyczy mojego SkySurfer2000.

Podczas ostatniego przygotowania do lotu zauważyłem, że śmigło (silnik) stawia opór, nie obraca się swobodnie - aparatura włączona (turnigy 9x). Na początku myślałem, ze to coś z łożyskami itd. ale po wyłączeniu aparatury śmigło można swobodnie obracać. 

Nic nie zmieniałem w ustawieniach od ostatnich lotów.

Niby nic się nie dzieje, latać można, ale podczas lotu szybowego wolę jak śmigło się swobodnie obraca pod wpływem powietrza.

Jakieś pomysły co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie hamowało śmigła. Jak wyłączałem gaz (drążek max w dół) to śmigło podczas lotu szybowego swobodnie się obracało, a teraz staje na sztorc. Wkurza mnie to, bo to przecież daje niepotrzebny opór (i chyba ciągnie prąd z pakietu). Jak wyłączyć hamulec w regulatorze? Zaznaczam, że nic sam nie wcześniej nie włączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie hamowało śmigła. Jak wyłączałem gaz (drążek max w dół) to śmigło podczas lotu szybowego swobodnie się obracało, a teraz staje na sztorc. Wkurza mnie to, bo to przecież daje niepotrzebny opór (i chyba ciągnie prąd z pakietu). Jak wyłączyć hamulec w regulatorze? Zaznaczam, że nic sam nie wcześniej nie włączałem.

Jest dokładnie odwrotnie. obracające się śmigło stawia większy opór niz zatrzymane. No i silnik nie pobiera prądu na hamulcu.

Włączyłeś pewnie nieświadomie gdy podłączyłeś zasilanie a na aparaturze był gaz na max a następnie zjechałeś gazem do zera.

Taką samą procedurą możesz wyłączyć hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Na czuja powiedziałbym zupełnie inaczej :)

Muszę poczytac o metodach programowania mojego regulatora, bo faktycznie tego dnia, po podłączeniu pakietu "piknął" inaczej niż zwykle. Musiało sie wtedy coś ustawić. Dzięki za wyjaśnienie.

 

(...) No i silnik nie pobiera prądu na hamulcu. (...)

Tylko to mnie nurtuje, bo przecież hamowanie odbywa się prądami pobranymi z pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.