Skocz do zawartości

PWS-26


agadoskat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Facebook'u na stronie niemieckiego magazynu ModellAVIATOR  www.facebook.com/modellaviator  zauważyłem krótką charakterystykę wyżej  wymienionego modelu PWS 26 w dwóch wersjach, o rozpiętości 2 i 3 m, wraz z proponowanymi cenami. Żeby zaproponować takie ceny modeli polskiej firmy Model Partner (ELJOT), musiano dość wysoko ocenić konstrukcję i wykonanie modeli. Wszak przedstawione ceny kształtują się, według mnie, na poziomie markowych firm modelarskich. Nasuwa się pytanie, przypadek, czy rzetelna ocena modeli i awans polskiej firmy do grona markowych firm modelarskich? Proponowane na rynek zachodni ceny, może są dla nas cenami wysokimi, ale przygotowanie produkcji takich modeli na pewno wymaga sporo pracy i kosztów. Gdyby zapotrzebowanie naszego rynku modelarskiego na takie modele było większe to i cena chyba mogła by spaść, ale dzisiejsze realia są takie, że my najczęściej latamy "chińszczyzną", a modelami naszych pięknych samolotów będą latać modelarze zagraniczni. Az nasuwa się stare powiedzenie - "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! ,przepraszam nie tylko "chińszczyzna", ja  latam  całolaminatowym szybowcem Diana2 ,model jest wykonany perfekcyjnie , lata świetnie, a ponieważ przystosowałem go do napędu ma zamocowany  silnik Strecker z przekładnią Rreisenauer, akumulatory  5000mAh 6S1P   firmy SLS XTRON 20C/40C.  Przymierzam się także do zakupu modelu z moich młodych lat ,,,pięknego modelu samolotu RWD5, oczywiscie z napędem elektrycznym. Silnik Kontronik Kora Top na 5/6cel i akumulatory 5cel SLS XTRON  juz mam.      

 

Modele to oczywiście  konstrukcje  Model Partner( Eljot). Z dużą przyjemnością kilkakrotnie oglądałem oblot PWS26  i z niecierpliwością oczekuję oblotu PWS26 2m z napędem elektrycznym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lakier to akryl samochodowy chemoutwardzalny dwu składnikowy półmat , barwa była dobierana do koloru samolotu stojącego w muzeum w Krakowie .

Moją PZL 11c też malowałem lakierem samochodowym , ale malowałem najpierw bazą , i później lakierem półmatowym bezbarwnym chemoutwardzalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak samolot piękny... :D Muszę powiedzieć że robi ogromne wrażenie, ponieważ jechałam samochodem koło lotniska w Rybniku i widziałem go na chwilę na żywo... Piszę dopiero teraz ale nie byłem pewny czy to ten samolot... No ale data się zgadza i samolot też więc musiał być to ten :) Samolot jak bajka :D No i wykonanie wiadomo też :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model samolotu PWS 26 Piotra K. był "okrasą" ekspozycji jaką przygotował Sportowy Klub Modelarski z Bobrownik na uroczyste spotkanie wielkanocne Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Katowice.

Zainteresowanie modelem było bardzo duże. Prawie każdy z uczestników zrobił sobie z nim zdjęcie. Poniżej tylko kilka fotografii wykonanych przeze mnie, a fotografów było bardzo dużo.

Cieszy mnie zainteresowanie modelem Piotra K., ale nie zapominajmy, że podstawę tego modelu stanowi konstrukcja Leszka J. z Model Partner/ELJOT.

Nie ukrywam, że już troszkę zazdroszczę takiego modelu Piotrowi K. podobno składał się jak "klocki lego". Sam czynię starania, by tak jak Piotr otrzymać od Leszka J. z Model Partner/ELJOT jeden z pierwszych modeli (może nawet z serii prototypowej), ale o rozpiętości 2 m. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo nie wiedząc czemu, Leszek J. bardzo niechętnie podchodzi do sprzedaży modelu w Polsce.

Chciałbym jednocześnie bardzo gorąco podziękować członkom Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach, kolegom Tomkowi SŁAWIŃSKIEMU i Heńkowi SOKOŁOWSKIEMU za poświęcony czas i wkład pracy włożony w przygotowanie ekspozycji na wyżej wymienione spotkanie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

Staszek

post-7186-0-01060900-1427716610_thumb.jpg

post-7186-0-41528600-1427716639_thumb.jpg

post-7186-0-52022700-1427716654_thumb.jpg

post-7186-0-39077100-1427716694_thumb.jpg

post-7186-0-10010500-1427716712_thumb.jpg

post-7186-0-64634400-1427716733_thumb.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowa i może słuszna taktyka. Obliczona wyłącznie na zachodniego odbiorcę, głównie tego zza Odry. Tylko czy będzie tam tak masowe "branie"?

Mam spore wątpliwości.

 

Takie słowa z ust moderatora to chyba lekka obraza nas polskich modelarzy?

Nie widzę w tym nic słusznego poza chęcią dobrego zarobku dla firmy.

Dla mnie cena mocno na polskim rynku przeszacowana, wyjątkowo zamożni pasjonaci się tylko mogą na taką cenę skusić.

Czyli kolejny polski model nie na polskich piknikach czy zlotach.

Szkoda. :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.