Skocz do zawartości

PWS-26


agadoskat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Marku!

Jak się ma tyle lat, to trzeba się spieszyć! Nigdy nie wiadomo kiedy ten z "góry" przyślę kartę powołania!

Wykorzystuję Wasze rozwiązania przy montażu 3 metrowego PWS'a. Zasze to jakieś ułatwienie!

Szkoda tylko, że "modelarnię" mam taką małą. trudno się dzisiaj w niej poruszać, a co dopiero mówić o budowaniu dwóch modeli jednocześnie i to oba raczej nie małej wielkości. Ale trzeba się cieszyć, ze jeszcze można troszkę "pomodelować"

Pozdrawiam


Witam Krzysztofie!

Cieszy mnie, że dalej znajda się chętni na taka imprezę. Mam nadzieję, ze będzie ich sporo!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam po dłuższej przerwie!

Chciałbym podzielić się z Kolegami nabytym doświadczeniem.

Jak większość z Kolegów z pewnością wie, po zobaczeniu PWS 26 Tomka Ż. napaliłem się by zbudować taki model. (skala 1 : 3, rozpiętość 3 m). Trafiłem na Jarosława S., który w 2013 roku podjął się opracować i przygotować zestaw. Napalony modelarz to  ............!!!. Po otrzymaniu pierwszych elementów niezwłocznie przystąpiłem do montażu modelu. Zapał jednak szybko minął, bo okazało się, że jest to niesprawdzona wycinanka z szeregiem błędów. To co dostałem dzisiaj mogę określić mianem projektu wstępnego nawet nie prototypu. Na początku przekazywałem informacje o błędach. Jarosław S. przysyłał nowe poprawione elementy, ale czym dalej poskładana była konstrukcja, tym trudniej, a wręcz niemożliwa była, podmiana elementów, zatem i ja przestałem informować konstruktora o niedociągnięciach. Prace posuwały się marnie, bo co rusz wychodziły kolejne "niespodzianki". Liczyłem się nawet z tym, że konstrukcja modelu, a zatem włożone nie małe pieniążki "pójdą na straty". Jak wiecie z poprzednich postów wiosną 2015 r. zobaczyłem model PWS 26 wykonany przez Piotra K. z zestawu Model Partner. Postanowiłem zaryzykować jeszcze raz, ale postanowiłem, że tym razem będzie to model o rozpiętości 2 m. Po otrzymaniu przesyłki od Leszka J. (Model Partner) miła niespodzianka, zestaw oprócz wyciętych elementów konstrukcji, laminatowej osłony silnika zawiera wszystkie niezbędne listewki, wycięte balsowe elementy pokrycia kadłuba, stateczników, kompletne podwozie główne z kołami i teleskopami, płozę ogonową, śruby snapy, nakrętki itp. drobiazgi. Kadłub, stateczniki i stery wysokości i kierunku zmontowałem "na sucho" w przeciągu jednego wieczora, a przez kolejne dwa posklejałem, bo wszystko pasowało Obecnie za zgodą Leszka J. wykorzystuję rozwiązania zastosowane w modelu do poprzedniej konstrukcji modelu (3 m). Równolegle powstają dwa modele, jeden o rozpiętości 2 m, do którego praktycznie mam wszystko, drugi o rozpiętości 3 m - do którego niestety ręcznie muszę dorabiać lub przerabiać elementy.

Ale uwaga. Konstrukcja od Leszka J. mimo, ze dopracowana w szczegółach - przynajmniej mogę to stwierdzić na obecnym etapie wcale nie jest konstrukcją łatwą i wymaga dużej rozwagi!!

Zdjęcia z budowy PWS 26 o rozpiętości 3 m zamieszczę jak będzie można z modelem wyjść na zewnątrz, gdyż w mieszkaniu jest problem nawet z przemieszczaniem jego zespołów.

Pozdrawiam.

Ps. W przyszłym roku robimy spotkanie w Bobrownikach "polskich konstrukcji"? Czy dalej są chętni?

A nie wspomniałeś o cenie porównywalnych zestawów bo domyślam się że zestaw z Model Partner kosztuje sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny nie będę się wypowiadał, to polityka producenta. Muszę Ci jednak napisać, że to co dostałem od Jarosława S. (PWS  o rozpiętości 3 m) - to "tartak" i osłona silnika, a cena znacznie przekroczyła cenę jaką dałem za zestaw 2 m zawierający wszystko niezbędne do zbudowania modelu. Oczywiście oba zestawy to "KIT", ale od Jarosław S. to bardzo zubożony, a od Leszka J. zawierający wszystko! Ponadto od Jarosław S. to całkowicie nie sprawdzona konstrukcja (jak poprzednio pisałem projekt wstępny, nawet nie prototyp), zaś od Leszka J. to "klocki lego", a konstrukcja przemyślana do tego stopnia, ze nawet przewidziana jest przestrzeń po konkretny zbiornik paliwa, akumulatory itp. czego w konstrukcji Jarosława S. nie uświadczysz. Jak czytałeś, widziałem i znam model PWS'a o rozpiętości 3m i gdybym dzisiaj wybierał, znając jedna i druga konstrukcję, zawartość zestawu i ceny, to nawet chwili bym się nie zastanawiał i kupił 3 metrowego z Model Partner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Prząśniczkę z Model Partner. Był to zestaw KIT wyposażony we wszystkie niezbędne do budowy modelu elementy - nawiasem część z nich mi się nie przydała :) .

 

Suchocki robi Short KIT-y czyli tak jak napisałeś tylko elementy cięte laserem i plastikowe osłony. Co lepsze jak kto woli - Short Kit daje większą swobodę własnych modyfikacji zaś pełny Kit ułatwia pracę.

 

Robiłem trzy różne 2 m modele J.Suchckiego połączone z konwersją na napęd elektryczny. Ostatni model-prototyp poleciał praktycznie bez regulacji (parę kliknięć na SW). Część elementów w modelach była wycięta specjalnie do moich potrzeb i ogólnie wszystko pasowało a co najważniejsze te trzy modele dobrze mi latają. Pewnie Twój PWS jak napisałeś miał "grzechy dzieciństwa".

 

Model Partner robi niezłe i bogato wyposażone zestawy, ale często ceny zestawów są zaporowe, dlatego operuje bardziej na rynku Niemieckim.

Oczywiście nie twierdzę, że modele-zestawy nie są warte tych cen.

 

PWS 2m tej firmy bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W piątek umówiłem się z Piotrem pomalować model PWS - 26 , malowanie zacząłem w garażu gdyż z rana na zewnątrz było zimno , potem wynieśliśmy model na zewnątrz , gdyż zrobiła się piękna słoneczna pogoda , o godzinie piętnastej taki był efekt mojego malowania .

 

 Jak teraz wam się podoba ten model to już ocenicie sami.

 

Filmik bardzo krótki ;)  ::

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_dnV69XYRes

 

 

 

post-4298-0-96143700-1463946313_thumb.jpgpost-4298-0-78432900-1463946315_thumb.jpgpost-4298-0-04163700-1463946485_thumb.jpgpost-4298-0-73520200-1463946719_thumb.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moda na giganty trwa. Model Partner na swoich stronach www umieścił nowego PWS 26 w skali 1 : 2 (rozpiętość 4,5 m) oraz nowego CSS 13 w skali 1 : 3 (rozpiętość 3,8 m). Nowością również jest to, że Model Partner po raz pierwszy podał orientacyjne ceny swoich produktów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakiś czas temu była tutaj mała dyskusja o cenie powyższego zestawu, że za droga.Producent wyszedł na przeciw rynkowi i stworzył tzw.short kit.Ceny wersji 3m i 2m w tych wersjach stały się znacznie dostępniejsze http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/?pws-26-rozp-2m,193;

http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/?pws-26-rozp-3m,195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.