Skocz do zawartości

latanie w okolicach Kołobrzegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W te wakacje wybieram się w okolice Kołobrzegu ( Grzybowo ) .

Czy w okolicy są jakieś fajne miejscówki do latania? Trzesacz raczej odwiedzę ale wycieczkowo. Interesują mnie jakieś bliższe miejsca. Będe wdzięczny za jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bartek, super ale myślę o czymś w okolicy (Grzybowo) Niekoniecznie też mam na myśli płaskie tereny ale możliwość polatania na klifie. Nie musi to być coś wielkiego ale jakieś większe a sprawdzone wydmy, gdzie małym DLG lub alulą załapie się na żagiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydmy 6m - to całkiem wysokie wydmy. Jak na mniejszych tez da sie latać nie tylko alulą czy DLG to i na tych sie może udać. Alulą to latałem po 200m w lewo i prawo nad plażą przy lekkim wiaterku. Jest wydma da sie latać.

loty w Jastrzębiej

post-9196-0-16966300-1394836065_thumb.jpg

post-9196-0-70764600-1394836551_thumb.jpg

post-9196-0-56095900-1394836728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W te wakacje wybieram się w okolice Kołobrzegu ( Grzybowo ) .

Czy w okolicy są jakieś fajne miejscówki do latania? Trzesacz raczej odwiedzę ale wycieczkowo. Interesują mnie jakieś bliższe miejsca. Będe wdzięczny za jakieś wskazówki

Czy polatasz latem nad morzem ? Watpię od rana na plaży tabuny ludzi ...wieczorem TROLE-wyją przez cała noc na plaży - puszczają lampiony made in china.. i chleją a nad ranem powroty do kwater WYJĄ JAK KOJOTY...przydzwonisz któremuś w głowę lub łeb i problem ...ODSZKODOWANIE...OC ! Chyba ,ze gdzies w ustronnym miejscu..ale wszędzie krzaczory. Jestem co rok we WŁADKU...już legendarnych klifow niet...poprzedzielany teren płotami-- byssnes...!- glajciarze chcac wystartowac kole samolota płacą haracz albo z agrestu na łeb na szyję z klifu...Mechelinki OK...ale jak odpowiednio dyma KOLEJKA...najlepsza pora na pobyt nad morzem połowa czerwca...nie ma szarańczy /koloni/ możesz zabrać laske bo mało ludzi - nikt cię nie przyfiluje...i polatasz ...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polatasz latem nad morzem ? Watpię od rana na plaży tabuny ludzi ...wieczorem TROLE-wyją przez cała noc na plaży - puszczają lampiony made in china.. i chleją a nad ranem powroty do kwater WYJĄ JAK KOJOT

Może tak jest we Władysławowie.. Ja co roku jestem nad morzem i takich obrazków nie widziałem. Są miejsca mniej lansowe i takie wybieram.

Ostatecznie staneło u mnie na miejscowości Mielenko koło Mielna - juz dokonałem rezerwacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpoczynku, jeżeli:

1. Nie chcesz przez całą noc słyszeć pijanych nastolatków

2. Chcesz mieć więcej niż 2m do następnego koca na plaży (jak temp. wody będzie powyżej 20 °C :D - jakieś 2-4 dni w roku

3. Nie chcesz łazić między straganami.

 

Co do latania na plaży, to bardzo wiele zależy w którą stronę "bujnie się" Bałtyk. Plaża może mieć 20 lub ponad 50 m szerokości. Myślę, że jak chcesz odpoczywać czynnie, to znajdziesz dla siebie miejsce. Ja do niedawna lądowałem w promieniu 300m, więc plaża jeszcze nie dla mnie :D

 

Kilka rad ode mnie.

 

Kup piankę (chociaż 1.5mm) do pływania, chyba, że lubisz b. zimną wodę.

 

Jak chcesz pływać przy wysokiej fali (obowiązuje zakaz kąpieli na strzeżonym), takiej jak na zdjęciach powyżej, to szukaj plaży bez palisad - miota Cię po 50m w każdą stronę. Kontakt z palisadą b. często bywa śmiertelny.

Poczytaj jak wygląda dno morskie przy brzegu i jak układa się prąd przyboju podczas falowania. Inaczej trudno wyjść z wody. Mimo wszystko zabawa super, aczkolwiek NIE namawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem.

 

Jak mocno wieje w kierunku lądu, do górna warstwa (30-50cm) zasuwa w kierunku brzegu, a dołem wraca do morza. Niby wolniej, ale na większej głębokości. Mając sylwetkę ustawioną pionowo wynosi cię na morze. Przy dużej fali naprawdę trudno wyjść na piechotę. Jak popłyniesz bardzo płytką żabką lub kraulem to wychodzisz z wody po 10s (z pierwszej mielizny). Oglądałem "ślązaków" wychodzących z wody z obłędem w oczach.

 

Oczywiście mówię o zjawiskach do pierwszej mielizny, w rejonie kąpielowym.

 

Mam za sobą podstawowe szkolenie WOPR i u nas jesteśmy na to szczególnie wyczuleni. Przy zafalowaniu ratownicy nie wpuszczą cię do wody.

 

Rapier jakiego miejsca szukasz? Jak pojadę na spacer to mogę wstawić fotki czym tutaj dysponujemy.

 

 

Dźwirzyno - w tle wejście do portu. Niedaleko Grzybowa

post-8981-0-27565700-1395046863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.