Skocz do zawartości

pierwsze uruchomienie silnika żarowego


polpakpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem drogą kupna nowy silnik klasy 40 a mianowicie KYOSHO GX-40 6.5 cm(3). Silnik nigdy nie był uruchamiany i nie widział nawet kropelki paliwka :) Jak należy TEN silnik docierać i na jakim paliwie ?? To będzie mój pierwszy silnik spalinowy. Nie mam pulpitu startowego i nie mam pojęcia jakim napięciem i natężeniem prądu uruchamiać silnik (świeca).Ile paliwa powinien wypalić silnik i na jakich obrotach aby został prawidłowo dotarty ?? I czy silnik należy rozbierać przed pierwszym uruchomieniem w celu wysypania opiłków i nasmarowania korbowodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Paliwko zamówione. Śmigło wybrałem 10x6. I do tego gotowy zbiorniczek 300ml wraz z całą armaturą :) Docieranie będzie polegało na ustawieniu mieszanki paliwowej tak aby silnik niemal pluł paliwem tak pochodzi pare minutek potem zubożę mieszankę aż wkręci się na max obroty 30 sekund i spowrotem powrót do niskich obrotów i plucie paliwkiem, tak zamierzam wypalić 2 zbiorniczki na ,,ziemi'' potem silnik do modelu wstępne regulacje i w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie będzie polegało na ustawieniu mieszanki paliwowej tak aby silnik niemal pluł paliwem tak pochodzi pare minutek potem zubożę mieszankę aż wkręci się na max obroty 30 sekund i spowrotem powrót do niskich obrotów i plucie paliwkiem, tak zamierzam wypalić 2 zbiorniczki na ,,ziemi'' potem silnik do modelu wstępne regulacje i w górę :)

 

Raczej ... zacieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O docieraniu to jeszcze poczytam :ph34r:

Skraf a powinno być nitro w paliwie do takiego silnika ?

 

Cytat z instrukcji ,,Do docierania należy stosować paliwo zawierające nie więcej niż 10% nitrometanu i nie mniej niż 20% oleju rycynowego'' czyli powinienem zastosować paliwo z np 5% nitrometanu i co się stanie jak go nie będzie w ogóle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie będzie polegało na ustawieniu mieszanki paliwowej tak aby silnik niemal pluł paliwem tak pochodzi pare minutek

 

Jest szansa, że po takim zabiegu korbowód będzie do wymiany, bo dostanie luzów w otworach.

Należy pamiętać , że niedparowane paliwo jest nieściśliwe i bardzo zwiększa stopień sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie chodził bez nitra, a nie wszystkie motorki chcą, to po co komplikować sobie życie.

Po pracy na nitrze wypadałoby każdorazowo przepalić silnik na paliwie bez nitra , a to tylko kłopot.

No chyba, że nie będzie się regulował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo contest 10 lub contes5 (10%nitro/5%) napięcie około 1.5V JA używam jednej celi Pb (2V) i nie wkręcaj go na max obroty jak nie wypali przynajmnie 600ml paliwa, z przelaniem też nie przesadzaj bo "łożyska" na wale mają większe obciążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy świeca powinna się żarzyć po podłączeniu jednego paluszka AA (1.5V) ?? 

 

Nie... Szybciej przy baterii R20 co starczy Ci na moment po czym baterie wyrzucisz. Świeca potrzebuje prądu rzędu 2-4A. Proponuję zainwestować w klips, panel startowy, czy większy akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.