Skocz do zawartości

Turnigy 9x problem po zmianie oprogramowania.


Qbakas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś spotkał się z takim problemem. Nie wiem co mnie skusiło ale postanowiłem wgrać nowe oprogramowanie do aparatury, kupiłem programator dokładnie ten http://allegro.pl/programator-avr-usb-isp-atmega-attiny-zielony-i4039680341.html. Problem pojawił się już na początku bo ani eePe ani companionx9 nie widzi programatora już bawiłem się ze sterownikami ale nic to nie dało, choć na aukcji pisze wyraźnie że sterowników nie potrzebuje. Ściągnąłem program progisp 1.72 który ma działać wraz z programatorem. Program faktycznie od razu widzi programator więc ładuję firmware er9x ustawiam rodzaj chipa na atmega 64 daję zapisz i wszystko idzie bez najmniejszego problemu. nadajnik włącza się z nowym oprogramowaniem ALE aparatura praktycznie jest nie do użycia, bez problemu obrazuje ruch gałek pokręteł oraz przełączników jednak gdy chcę wejść gdziekolwiek menu czy wybór modelu nie reaguje, czasem gdy przytrzyma się przycisk lub kilka razy naciśnie wtedy wskoczy. Poruszanie po menu to samo trzeba parę razy naciskać żeby coś przeskoczyło. Zauważyłem też że wskaźnik napięcia ma ciągle wahania i to duże różnica kilku volt. Ściągnąłem oryginalny firmware hex i eeprom, znowu wszystko ładnie idzie pojawia się ekran startowy i ta sama sytuacja. Wszytko ospale chodzi ciężko gdziekolwiek wejść ruch gałek w opcji display też opóźniony, nie mam już sił do tego dla tego liczę na Was. Czy jest to wina programatora, tego programu czy uwaliłem atmega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To bardziej wyglada na Problem z hardware nadajnika.

Dobrze polutowales kabelki?

 

Zakladam, ze przedtem sie poinformowales, ale na wszelki wypadek zamieszczam link:

http://code.google.com/p/th9x/wiki/installation_de

Zawartosc wprawdzie po niemiecku, ale obrazki mowia za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki polutowane raczej ok ja już kupiłem tą aparaturke z przylutowanym złączem. Zauważyłem coś ciekawego jak ją rozebrałem a mianowicie siedzi tam atmega 128a. Jeśli w tym programie wybiorę ten chip to po zapisaniu hexa nie wyświetla się nic aparatura nie uruchamia się ale jeśli zrobię to jako atmega 64 uruchamia się tylko że z wyżej wymienionymi problemami. Nic już nie wiem :(

post-14416-0-34355800-1396559844_thumb.jpg

post-14416-0-56009400-1396559846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.