Skocz do zawartości

Klej 3M 77


BRoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. .Czy literatura mówi cokolwiek o zmianach w wytrzymałości kompozytu przy zastosowaniu 3M. Mam wredną tkaninę węglową ( gruba ) i niesamowicie się rozwleka-wysnuwa. Potrzebuję to opanować przy układaniu w foremniku .Ponieważ to śmigło więc jestem mocno wstrzemięźliwy z "wynalazkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się wytrzymałością. Przecież tego kleju jest pomijalnie mało w porównaniu do ilości żywicy w przesączonej tkaninie.

Co do ułatwienia pracy z samą tkaniną, zobacz tutaj: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/41903-virgos-f3k/page-7&do=findComment&comment=486453. Może te metody z rozwałkowaniem na alkoholu izopropylowym pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież tego kleju jest pomijalnie mało w porównaniu do ilości żywicy w przesączonej tkaninie.

 

Hmm. Łyżka dziegciu do beczki miodu , 2% węgla do żelaza, 0,25% kobaltu do żywicy poliestrowej itd .Przykładów wiele kiedy niewiele zmienia wiele a nawet wszystko.

Oczywiście bez próby dalej będzie to tylko stukanie po klawiszach. Zważywszy, że końcówka śmigła śmiga 400 km/h lub więcej i to że kręcą siły łopatką w każdą stronę moja wstrzemięźliwość jest chyba zrozumiała. Niemniej poczytałem o ciekawych doświadczeniach kolegów  i chwała im za publikację. Przy okazji -nie ma mowy o walcowaniu tkaniny w foremniku-to przecież malizna choć 25".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.