Skocz do zawartości

DUSTY mikro- robil ktos moze


miro-er1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszsytkich . w ten weekend robiac modelik raczej do zabawy dla mojego kolegi tzn dla synka jego, pomyslalem czy by nie zrobic go w wersji micro, w mikro nie mam doswiadczenia wcale wiec moze by ktos polecil jakies lekkie wyposazenie , zaznaczam ze nie znam jeszcze jego wagi ale jest bardzo lekki ,mysle ze nie przekracza 60 gram, rozpietosc ma 54cm i pow skrzydel 6,4 dm2 wiec wage do lotu chyba nie powinien przekroczyc 180 g max mysle, wiem ze serwa moga byc 5g na lotki i na ster wysokoci , kierunek odpuszczam , ale jaki silnik i reg , ewentulanie pakiet byscie polecili , czy jest wogole sens pakowac do takiego malego modelu wyposazenie?? szablony wyrysowalem z pamieci na brystolu , oczywiscie zrobiony jest z depronu ten na foto nie jest pusty w srodku sklejony z 5 warstw depronu , smigielko to tylko atrapka dla pozoru i satysfakcji syna kolegi , co sadzicie o tym projekcie . ?? nie mam fotki ani skanow szablonow ale moge zrobic dla chetnych.

post-12400-0-87154400-1397492017_thumb.jpg

post-12400-0-33417600-1397492358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zrobiłem kilka samolocików tej wielkości, używam takiego zestawu:

silnik - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17598

regulator - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=21246

serwa - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7476 (na lotki dwie sztuki, albo jedna sztuka serwa 5g)

bateria 350mAh, albo taka, żeby wystarczyło do wyważenia modelu.

Obciążenie płata w jakie celuję to 20-25g/dm^2, a Ty masz duży płat.

Jak to ma być dla dziecka to jednak bym zaczął od większego modelu o mniejszym obciążeniu powierzchni nośnej, te maluchy wymagają jednak szybkiej reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowale tam.nigdy duze pobieraja oplaty czy jakies clo.?

Cła nigdy u nich nie zapłaciłem, deklarują przesyłkę jako "toy parts", 30% rzeczywistej wartości, więc się nikt nie przyczepia.

Jedyne co biorą to dodatkową kasę za przesyłanie baterii, myślę że ze względów bezpieczeństwa.

Przykładowa cena wysyłki tego zestwau powyżej (bez baterii) - 6 dolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info , ja zrobilem spory mysle wznios ale plat jest u dolu pod bateria ale zobaczymy jak rozwali zrobie nastepny ale tak jak napisales o ile dobrze zrozumialem pojecie centroplata 


widzialem wlasnie tam na stronie za lipo ze pobieraja kase ale ja tam widzialem kosmiczne ceny za przesylke to ze stanow idzie czy z magazynu z belgi???

nie wiesz czy mozna normalnie kupic osobiscie w belgi ???? dlugo czekales na paczke ???


Dla syna to bym przerobił Dustiego na centropłata ze sporym wzniosem a wyposażenie upakował pod skrzydłem. Takie rozwiązanie dałoby lepszą stabilność modelu.

 

ROBERT czy chodzilo ci o cos takiego ?? tylko ze wzniosem .

post-12400-0-68820200-1397645415_thumb.jpg

post-12400-0-34625000-1397645969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.