Skocz do zawartości

Piaggio Aero MPA 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeszcze jej nie dotykałem. Usterzenie jest depronu, sosny i balsy, na zawiasach palcowych oczywiście. Obawiam się o sztywność, może dodam zastrzały do statecznika poziomego.  Kadłub z EPP. Hamerykańska pójdzie tylko na płaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem na tym amerykańskim patencie. On się nie nadaje do skrzydeł o małej cięciwie, jednak :-) Zatem przedni płat będzie z depronu dwuwarstwowego, szlifowanego wzmocnionego jak swykle sosną. Klapa przedniego płatu będzie z listwy spływowej 5x25mm, chyba że jutro uda mi się kupić listwę spływową 5x30 albo lepiej 6x30. I jakby mi jeszcze ktoś przypomniał, gdzie ja w Warszawie kupiłem farby w sprayu do depronu, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się o lądowanie w trawie na klapach. On ma dość nisko przednie skrzydło i przednie klapy będą kosić trawę równo.

 

Przedniemu skrzydłu zamierzam nadać profil Clarkopodobny czyli CRD, bo ja ortodoks jestem i uważam, że jak coś ma generować siłę nośną, to jednak powinno być czymś innym niż deską ustawioną pod kątem. To implikuje cienką krawędź spływu, zgodną z linią profilu. Zeszlifowany do 1mm depron polegnie natychmiast po spotkaniu z trawą. Stąd pomysł na zastosowanie spływu balsowego jako klapy.


Nawet w testowym modelu Cię ponosi z weną twórczą. :)

 

Akurat tu grzecznie poszedłem, żadnego udziwniania ;-) Co uważasz za wenę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniales przypadkiem ze to tester? po co ci ten profil i te mega wytrzymale konstrukcje, to ci ma powiedziec gdzie jest srodek ciezkosci glownie wzglednie podowiedziec jakie opcje sterowania sie sprawdza. Ten model z definicji moze i pewnie sie rozbije, szkoda nafty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, z tego powoli robi się całkiem fajna platforma FPV. Przecież jak będzie dobrze latał, to go nie zezłomuje :-) Podwozie ci oddam, nie bujsie :-)


Stefan, dzięki za patent. Ale ja jednak drewno kocham bardziej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, wiem, wiem, ale ja po prostu taki jestem :-) Nic na to nie poradzę.

 

W nagrodę za celną diagnozę zdjęcia całego zespołu SK/SW przed wklejeniem do kadłuba: 

 

14159434581_52dcbcbbe9_c.jpgDSCN7267 by TeBeWAW, on Flickr

 

13976113667_c2761bed4e_c.jpgDSCN7264 by TeBeWAW, on Flickr

 

13976100509_30d10f3175_c.jpgDSCN7263 by TeBeWAW, on Flickr

 

14159432341_42cc7b62fe_c.jpgDSCN7262 by TeBeWAW, on Flickr

 

14159994142_88fb32cec4_c.jpgDSCN7260 by TeBeWAW, on Flickr

 

W moim przypadku to jest bardzo pospieszna, brudna i prowizoryczna konstrukcja  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to najpowazniejsze zagrozenie widze w wypaleniu sie na testerze, podziwiam ludzi (w tej dziedzinie Roberta) ktorzy wizje realizuja w szybkim czasie, nie rozkminiajac kazdego detalu na maxa (co mi i chyba tobie sie zdarza) a osiagaja poziom swiatowy w swoich wykonaniach. Co do pilota to zauwazylem u Roberta jeden sprytny "trik", buduje modele lekkie o malym obciazeniu powierzchni ktore lataja WOLNO i NISKO (na poziomie oczu) takie modele latwiej kotrolowac i w razie "niemca" jest co naprawiac.

 

PS: o podwozie sie nie boje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, na testerze się nie wypalę, nie ma takiej możliwości :-) . Możesz trzymać mnie za słowo. Ja rzeczywiście "rozkminiam", taka moja dusza inżynierska. Ale to procentuje, tyle, że później  :)

Tester robi się fajną platformą FPV, nie bawię się w to na razie, ale kto wie. Zatem robię go w miarę porządnie. Po testach pójdzie na półkę i poczeka na swój czas. 


EDIT:

Hhhha! Głupi jestem! Wystarczyło popatrzeć gdzie są koła podwozia głównego. Wiadomo że SC musi być przed nimi!

Czyli koledzy z RCGroups mieli racje. SC ma być przed natarciem w odległości 10-15% cięciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. W całej Warszawie nie ma żołtej farby do styro... Przyznać się, kto buduje coś dużego żółtego z pianki?

Trudno, przednie skrzydło będzie czerwone, przynajmniej mi się przód z tyłem nie pomyli. W tym modelu to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.