Skocz do zawartości

Budowa mini quadrocoptera w celach edukacyjnych.


BorysekTygrysek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem studentem automatyki i niedawno bardzo zainteresowały mnie quadrocoptery.

Mam zamiar w niedługim czasie zbudować sobie jednego. Jego budowa jest mi bardziej potrzebna do bliższego poznania działania takich urządzeń i pobawienia się regulatorami PID niż do latania. Dlatego stawiam mu też bardzo małe wymagania, mianowicie:

- Waga jak najmniejsza. Nie potrzebne mi są w nim żadne kamery itp.

- Zasięg możemy ograniczyć do 20m. Nawet niekoniecznie musi być drogą radiową. Równie dobrze moze być to dajmy na to bluetooth.

- W związku z zastosowaniem małych wymagań chciałbym też ograniczyć koszty.

- Oczywiście "komputer" który w nim siedzi chciałbym zacząć programować sam.

 

Planuję zrobić ramy z profilu aluminiowego 1x1 bo to dosyć proste rozwiązanie.  Czy ktoś może mi polecić elementy które pasowałyby do mojego planu? Nie chodzi mi o konkretne modele, ale o jakieś parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PID to nie jest taka prosta sprawa, mówiąc szczerze nie chciałbym bawić się z tym na latającym sprzęcie który jeszcze może dokonać zniszczeń, a o uszkodzeniach ciała nie wspomnę. Tak samo z programowaniem "komputera" jak Ty to nazwałeś. Jest to do zrobienia, ale to trochę odkrywanie koła na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.