Skocz do zawartości

PZL Ts-11 Iskra EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A żebyście widzieli, jak się Piter wybronił przy pierwszej próbie startu! Szkoda, że nikt nie nagrał. Po wyrzucie, model leciał wprost na zaparkowane tuż przy pasie auto, ale pilot zachował zimną krew, auto uratował i model takoż, lądując łagodnie i zatrzymując się 1m przed przednim zderzakiem. :D

Zuch chłopak i w dodatku trochę nasz;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka sytuacja :D :

 

Latam sobie przyjemnie Iskra po ostatnich poprawkach. Wszystko miło, maszyna poslusznie slucha poleceń, aż tu nagle podczas wznoszenia po niskim przelocie regulator odciał mi turbine. Oczywiscie stresik bo "ja mu w gaz, a on zgasł" :P Udało mi sie bardzo łagodnie posadzic samolot na trawie. Otwieram owiewke kabiny, a tam pakiet gorący i lekko spuchniety. Rozłączyłem całe to ustrojstwo. Gdy wróciłem do domu pakiet wrócił do stanu normalnego. 

 

Zawiniło w tym wszystkim umiejscowienie alarmu niskiego napiecia :/ Przez potezna warstwe izolacyjna jaka jest styrodur nie uslyszalem go. Teraz zrobiłem specjalny slot w kadłubie, dzieki czemu glosnik buzzera wystaje minimalnie z pianki

 

I teraz takie moje pytanie:

Czy moge nadal bezpiecznie uzytkować ten akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja :D :

 

Latam sobie przyjemnie Iskra po ostatnich poprawkach. Wszystko miło, maszyna poslusznie slucha poleceń, aż tu nagle podczas wznoszenia po niskim przelocie regulator odciał mi turbine. Oczywiscie stresik bo "ja mu w gaz, a on zgasł" :P Udało mi sie bardzo łagodnie posadzic samolot na trawie. Otwieram owiewke kabiny, a tam pakiet gorący i lekko spuchniety. Rozłączyłem całe to ustrojstwo. Gdy wróciłem do domu pakiet wrócił do stanu normalnego. 

 

Zawiniło w tym wszystkim umiejscowienie alarmu niskiego napiecia :/ Przez potezna warstwe izolacyjna jaka jest styrodur nie uslyszalem go. Teraz zrobiłem specjalny slot w kadłubie, dzieki czemu glosnik buzzera wystaje minimalnie z pianki

 

I teraz takie moje pytanie:

Czy moge nadal bezpiecznie uzytkować ten akumulator?

Wyrzuć...

U mnie w niedzielę przez przypadek pakiet 4000mAh, 11,1V spadł z 40m na ziemię.  

Najpierw go unieszkodliwiłem z wiatrówki, potem dostał strzał ze szpadla i się zapalił.

Jak w końcu się wypalił trafił do kosza.

Strach go było w ręce wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć...

U mnie w niedzielę przez przypadek pakiet 4000mAh, 11,1V spadł z 40m na ziemię.  

Najpierw go unieszkodliwiłem z wiatrówki, potem dostał strzał ze szpadla i się zapalił.

Jak w końcu się wypalił trafił do kosza.

Strach go było w ręce wziąć.

??????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakietu się nie wyrzuca tylko oddaje do utylizacji w odpowiednim punkcie.

To szkodliwy odpad.

Inna sprawa, po co niszczyłeś pakiet? Najpierw należało go po prostu sprawdzić. 

Gdyby się miał zapalić, to by się zapalił od razu.

Trzeba było go zmierzyć, potem kwarantanna na 24 h, w celu ustalenia czy pakiety nie mają zwarcia i nie tracą pojemności.

A dopiero później łagodne rozładowanie i utylizacja.

Takie akcje jakie odwaliłeś, są zupełnie nie potrzebne.

Być może zniszczyłeś sprawny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

XPS 12 cm 120x60 cm 4 arkusze w budowlanym rok temu zapłaciłem poniżej 100 zł. dziś może być troszkę drożej.

Jest z czego wycinać.

Ostatnio się za ty rozglądałem po sklepach.

XPS 12 cm nie kupisz za 25 zł.To koszt w około 35 - 40 zł.

 

Robert.Jeżeli masz zamiar coś z tego wycinać [bo materiał jest super]  wybieraj te które leżą na składzie pod dachem.

Te mokre i wilgotne czasami kiepsko się tną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do soboty sprawdzę jak wygląda sytuacja.

Nie wydaje mi się by była, aż taka różnica.

Ja mówię o składach budowlanych, a nie supermarketach czy sklepach modelarskich.

Wiele narzędzi kupiłem w cenie 25% tego co można kupić.

Sprawdzę i napiszę, a kolega rajaner powinien podać zródło Swoich poszukiwań.

Fakt, czasami trzeba dać na piwo y wybrał nieuszkodzoną paczkę.

Przecież to nie idzie pod elewację.

Ja brałem z placu,troszkę postała w domu, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By dalej już nie zaśmiecać koledze Piotrkowi jego tematu,myślę,że problem jest detal-hurt.

Ja zdecydowałem się pracować w tym materiale,zakupiłem 4 płyty(opakowanie fabryczne,kompletne) i zapłaciłem ile zapłaciłem,ale przewidując miejsca bardziej narażone zakupiłem też w sklepie internetowym Model Hobby pewną ilość XPS (styrodur) kremowy w mniejszych płytkach.

Po przeliczeniu na rozmiar o którym rozmawiamy cena jednostkowa wyszła ponad 150 PLN za jedną płytę.

Tak więc płacąc mniej,czasami płacimy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertus na Iskrę poszła jedna płyta styroduru 1200x600x100mm i jeszcze trochę zostało, w dodatku dużo zmarnowałem przy wycinaniu skrzydeł (słabo napięty drut robił łuczki z krawędzi natarcia)  koszt w radomskim składzie budowlanym, w chwili rozpoczęcia budowy ok 40zł za płytę.

 

Sama technika budowy baardzo przyjemna, umożliwia łatwe uzyskanie złożonej geometrii płatowca. Polecam :)

 

Przepraszam, że tak późno odpowiadam ale nie zauważyłem, że było coś pisane w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.