Skocz do zawartości

NOWY POLSKI SZYBOWIEC


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Kamyczek_RC

Specyfik stań na ziemi to przy Stingu który ma już grubo ponad dychę staroć tak konstrukcyjnie jak i technologicznie . Taki model nadaje się jedynie dla amatora do tego pewnie jak inne modele X cos tam nie grzeszy ani małą wagą ani jakością wykonania . Jeśli ktoś chce już kupić jakiś model laminatowy powinien omijać szerokim kręgiem takie wypociny bo straci czas , kasę i zniechęci się do modeli laminatowych . Jeśli amator ma ochotę kupić sobie cos do rekreacji pozostaje dwie firmy Wistmodel i Kwarciński a do wyczynu  Respect , lub dla zbierających pieniądze długoterminowy toxic ,który mimo że lata dobrze robi się nieterminowo i długo . I to by było na temat nowości a raczej kolejnych bubli na naszym rynku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfik stań na ziemi to przy Stingu który ma już grubo ponad dychę staroć tak konstrukcyjnie jak i technologicznie . Taki model nadaje się jedynie dla amatora do tego pewnie jak inne modele X cos tam nie grzeszy ani małą wagą ani jakością wykonania . Jeśli ktoś chce już kupić jakiś model laminatowy powinien omijać szerokim kręgiem takie wypociny bo straci czas , kasę i zniechęci się do modeli laminatowych . Jeśli amator ma ochotę kupić sobie cos do rekreacji pozostaje dwie firmy Wistmodel i Kwarciński a do wyczynu  Respect , lub dla zbierających pieniądze długoterminowy toxic ,który mimo że lata dobrze robi się nieterminowo i długo . I to by było na temat nowości a raczej kolejnych bubli na naszym rynku ...

Ha..trudno rozpoczynać modelarstwo od modelów "PLASTICZANYCH"-/ laminatów/ . Trzeba rozpoczac od najprostrzych EPP..fregat...barakud..modeli z MAWI ...falkonów .zwiekszajac stopien zaawansowania. Kazdy nastepny model cieszy zwłaszcza jak bardziej doskonały. Jak polata sie różnymi wynalazkami dopiero mozna docenic model wyczynowy / nawet po naprawie i przebiegu / -TO WIELKA PRZYJEMNOŚC pośmigać toxikiem przyznaje rację Kamyczkowi.Nie wypada negować naszych rodzimych konstrukcji bo są o wiele tańsze a nie kazdego stać na bolid wyczynowy . Kazdy cieszy sie tym co ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kamil zrobił w życiu model , bo W. Stefański robi modele na światowym poziomie od dziesięcioleci .

I doskonale lata..podobnie jak pilot Leszek od respkta..a przypomnę ,ze Wiesiu z Mawi to rownież były mistrz Polski..wiec troszku szacunku..
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Mareczek umiesz czytać ja oceniłem wykonanie modeli Witka i Kwarcińskiego jako lepsze o niebo od X coś tam . Poza tym jak mam oceniać model w którym zamknięcie skrzydła w klapie i na lotce jest z balsy ze słojami wzdłuż które pęka od krawędzi do krawędzi ? nie wspomnę o dźwigarze z węża węglowego którego powierzchnia styku jest taka że odkleja się od pokrycia i na własne oczy widziałem w bielawie model w którym odmeldowało się górne pokrycie skrzydła ... Ja koledzy oceniam robotę w porównaniu z wieloma innymi modelami ,które miałem w rękach . Prawda jest taka dziś modeli wyczynowych f3f czy f3b nie robi zawodnik bo prędkość z jaką zmieniają się modele i trendy że opłaca się tylko produkcja seryjna . Jeśli chodzi o tytuł mistrza polski to jeszcze kilkanaście lat temu można go było zdobyć modelem wystruganym w piwnicy z kilkunastu desek balsy z przydziału z AP dzisiaj w wyczynie bez modelu za 1000 lub więcej € można zapomnieć o wyniku . Nie wiem kiedy i w jakiej klasie pan X zdobył mistrzostwo polski i w jakiej klasie ale przypuszczam że ze 20 lat temu i na takim właśnie poziomie są te modele tyle że więcej w nich niedbalstwa i porównywanie tej roboty z modelami pana Stefańskiego to jak stawianie syrenki przy ferrari . A jeśli ktoś chce udowodnić że te modele od pana X są takie super to licencja i na zawody F3F będzie porównanie  jak ktoś zostaję Mistrzem polski to według kolegów powinien błyszczeć więc zapraszamy okaże się ile to warte jest  realnie . Ja za to nie dał bym 500pln bo to nie wytrzyma ani startu z wyciągarki do F3B ani porządnego rozpędzania z 2 kg balastu przy wietrze typu 20m/s w F3F .

 

P.S Może niektórym się to nie podobać że nazywam rzeczy po imieniu i oceniam to co widzę takimi jakimi te rzeczy są ale uważam że albo piszemy to co uważamy i do tego jest to forum . Albo robimy zawody w podlizywaniu się temu czy innemu za 50pln rabatu mówiąc jakie to piękne i jakie wspaniałe i super ale wybaczcie ja nie mam zamiaru tandety nazywać arcydziełem ...

 

Kamil

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janeczku wstaw dane tego modelu bo mi się podoba i fajnie wygląda.

Będę kiedyś na Ziemi Świętej to podjedziemy do Wiesia, zapoznasz mnie.

Bym z chęcią popatrzył co on tam robi i czego nie ma na stronie.

Może byśmy kiedyś jakiś filmik skręcili. To był by hicior :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra Kamilu... ;) dalej klepiesz to samo na okrągło...o tej bielawie już czytałem z 2 lata temu :P

Nie potrafisz rozdzielić sportu z rekreacją ,modelu za 1000 Euro z modelem za 1000-2000 tyś złotych...

Szkoda dyskutować ,a Twoje wypowiedzi pogrążają Cię ,a szkoda bo ze swoim doświadczeniem mógłbyś wiele zdziałać  dobrego na forum ...oj szkoda..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janeczku wstaw dane tego modelu bo mi się podoba i fajnie wygląda.

Będę kiedyś na Ziemi Świętej to podjedziemy do Wiesia, zapoznasz mnie.

Bym z chęcią popatrzył co on tam robi i czego nie ma na stronie.

Może byśmy kiedyś jakiś filmik skręcili. To był by hicior :)

Dawno Cię kolego nie było na Swiętej Ziemi. Mam kilka nowo -odkrytych miejscówek do latania a pasują mi bo jak jest OK..to zamykam gabinet i 2-3 godz zabawy tez wystarcza. Podziwiam filmiki i kamerkę "nagłowną"..też o takim czymś myślę bo moje fotki lezących na glebie modeli są bardzo nudne.17-18bm w Michalkowie k/ Ostrowa skad pochodzę odbędzie się piknik lotniczy na wysokim poziomie. Wiesiu Pastuszak-Mawi Models jak co rok bedzie wystawial swoje be-be.Konin-ostrów to 80 km..może zawitasz.Pozdrawiam Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Janek rozumiem że jako naczelny wyznawca kultu MAWI  kupujesz antałka i startujesz zawodniczo w F3F z takim modelem to mistrzostwo polski gwarantowane.  Zrób parę fotek konstrukcji , zamknięcia klap i lotek  środka skrzydła w kierunku dźwigara bagnetu i nasady skrzydła  zapodaj kilka danych i wymiarów i zobaczymy czy się coś nagle poprawiło w temacie ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek rozumiem że jako naczelny wyznawca kultu MAWI  kupujesz antałka i startujesz zawodniczo w F3F z takim modelem to mistrzostwo polski gwarantowane.  Zrób parę fotek konstrukcji , zamknięcia klap i lotek  środka skrzydła w kierunku dźwigara bagnetu i nasady skrzydła  zapodaj kilka danych i wymiarów i zobaczymy czy się coś nagle poprawiło w temacie ;)...

17-18 bm w Michalkowie odbedzie sie piknik modelarski.Nie pozostaje ci nic innego jak tyko podjechac / wybiera sie równiez specyfik./ i naocznie sprawdzić swoje zastrzeżenia. Myślę ,ze Wiesio opusci Tobie z ceny modelu te 20 zł a ja postawie kaszankę-kielbasę.z musztardą . Herbatę bedziesz musiał se dokupić sam aaaa też Ci postawię może jak bedzie wiało na Szybowcowej to zajadę - nie pogoniesz mnie - zrewanżujesz się chlebem ze szmalcem...Kwarcinski Twój kulega zawsze jest tyż..podchodzi do MAWI...i jednym ślepiem filuje co i jak - kabaret. . Zbudował-powiekszył flakona dokleisz troche dykty do 3m i mozesz starować w F3F...sukces murowany..
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot co ,tylko na wesoło trzeba brać uwagi Kamila :D ,dyskusja nie ma sensu ...

Być może zawitam również na ten piknik ,dam pomacać Kamilowi model,zrobię piona z 250 m , może trochę zmieni zdanie ;) ..

 

P.S. To będzie piknik dla modelarzy czy tylko lotniczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.