Skocz do zawartości

NOWY POLSKI SZYBOWIEC


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy i nieczytaty. Niejakiego kamyczka nie ma na forum od wiosny. Jego konta rowniez. Wiec twoje oba post sa bez sensu i do wywalenia. A chłop wiedze modelarska miał i ma. Niewielu na forum moze mu dorównać. I ja sie od niego wiele dowiedziałem...ale poza forum :D A ze pisał czesto kontrowersyjnie - takie jego śmieszne prawo było.

Szybkie latanie na zboczu wciąga. Kto nie latał niech nie pisze bajek o kasowaniu modeli bo szybkie latanie na zboczu to czysta adrenalina podawana non stop. Od wyrzutu do zatrzymania modelu po lądowaniu. Nie wiesz nie pisz kretyństw. Modele kasuje sie bardzo rzadko. Na zboczu mi sie jeszcze nie udało. Poza - i owszem. To tak jakby rowerzysta mówił ze motocyklista tylko katuje i rozbija motory i jest to do bani. A motorom tylko wąchał zapach spalin. Taki śmieszny teoretyk.

A Janek musi cos tam nowego oblatać ;) to pewne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy i nieczytaty. Niejakiego kamyczka nie ma na forum od wiosny. Jego konta rowniez. Wiec twoje oba post sa bez sensu i do wywalenia. A chłop wiedze modelarska miał i ma. Niewielu na forum moze mu dorównać. I ja sie od niego wiele dowiedziałem...ale poza forum :D A ze pisał czesto kontrowersyjnie - takie jego śmieszne prawo było.

Szybkie latanie na zboczu wciąga. Kto nie latał niech nie pisze bajek o kasowaniu modeli bo szybkie latanie na zboczu to czysta adrenalina podawana non stop. Od wyrzutu do zatrzymania modelu po lądowaniu. Nie wiesz nie pisz kretyństw. Modele kasuje sie bardzo rzadko. Na zboczu mi sie jeszcze nie udało. Poza - i owszem. To tak jakby rowerzysta mówił ze motocyklista tylko katuje i rozbija motory i jest to do bani. A motorom tylko wąchał zapach spalin. Taki śmieszny teoretyk.

A Janek musi cos tam nowego oblatać ;) to pewne ;)

Pisał kontrowersyjnie? Jego prawo? A gdzie prawo dla innych?

Czym jest f3f? Fantazją około 20 czynnych modelarzy-średnia na zawodach około 11 startujących-efekty? praktycznie żadnych(patrz w ranking-tylko na europę) za 10-15 lat ilu Was zostanie? pięciu może dziesięciu? jesteście szczelną grupą i sami blokujecie innych. Bo kogo stać na model za 1000 EURO i licencję aby spróbować ten jeden raz,czy będzie ta adrenalina czy się nie opłaca?.Powinniście zrozumieć  obaj że nie można wszystkiego wrzucić do worka z napisem F3F!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy i nieczytaty. Niejakiego kamyczka nie ma na forum od wiosny. Jego konta rowniez. Wiec twoje oba post sa bez sensu i do wywalenia. A chłop wiedze modelarska miał i ma. Niewielu na forum moze mu dorównać. I ja sie od niego wiele dowiedziałem...ale poza forum :D A ze pisał czesto kontrowersyjnie - takie jego śmieszne prawo było.

Szybkie latanie na zboczu wciąga. Kto nie latał niech nie pisze bajek o kasowaniu modeli bo szybkie latanie na zboczu to czysta adrenalina podawana non stop. Od wyrzutu do zatrzymania modelu po lądowaniu. Nie wiesz nie pisz kretyństw. Modele kasuje sie bardzo rzadko. Na zboczu mi sie jeszcze nie udało. Poza - i owszem. To tak jakby rowerzysta mówił ze motocyklista tylko katuje i rozbija motory i jest to do bani. A motorom tylko wąchał zapach spalin. Taki śmieszny teoretyk.

A Janek musi cos tam nowego oblatać ;) to pewne ;)

nowy i nieczytaty.rozwaliłeś mnie na atomy pierwsze :) to ty coś niedoczytałeś i niezrozumiałeś nie tylko w moich prostackich wpisach ale tez innych którzy skrytykowali kamyczka rc,szkoda jak dla mnie że niemożna oceniać gości ;) .rozumie że jesteś jego adwokatem z urzędu więc Ci wybaczam :) .nierozumie czemu tak krytykujecie modele Mawi?jako amator widziałem jak latają i ile dają uciechy właścicielowi więc co?polecacie coś z kamyczkiem rc?w takiej cenie do katowania?wiesz czego najbardziej mi brakuje?relacji założyciela tego postu.przez kilka lat zauważyłem że zniechęcacie modelarzy którzy zakupili modele polskich firm do prowadzenia relacji z ich budowy i oblotu bo twierdzicie że to szajs.obrażacie wiele osób,tak lubie wąchać zapach spalin jak mistrz Pysio startuje u nas na lotnisku. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniście zrozumieć  obaj że nie można wszystkiego wrzucić do worka z napisem F3F!

a mnie Macieju F3F bawi, ale nie jest końcem świata. Pojawiłem sie w nim znienacka i takoż mogę opuścić. Co nie zmienia faktu że szybkie latanie na zboczu jest mocno podniecające. I nie potrzeba do tego zawodów. I Ty Maćku masz kilka dobrych modeli, licencja kosztuje 60 zeta i tyle. Jak wiesz w moich zawodach zawsze mogą startować wszyscy zawodnicy czy mają czy nie mają licencji. I czy sa z Polski czy nie. Czesi lubią nasze zawody ;) Wystarczy chcieć, więc nie pisz jak Kamil kilka lat temu ;P Jedynie do klasyfikacji Pucharu Polski brani sa pod uwagę modelarze z licencjami. Ale puchar w klasyfikacji Open może wygrać każdy.

Co do liczby zawodników, to w Polsce zawody nie są zbyt liczne, praktycznie w żadnej dyscyplinie szybowcowej. Jakoś brak w narodzie ducha do rywalizacji ;) Dlatego jeżdżę za granice po nauki ;)

A Piotrze Mavi jest jakie jest - kto chce niech lata. Jest to marak budżetowa. Kto widział coś innego ten wie jak laminaty moga byc zrobione itp itd. A autor wątku....no cóż, lata innymi modelami na co dzień. Jakoś nie wiem czemu....może opisywany tu Nowy Polski Szybowiec jest na specjalne okazje? Cholera wie. Może dlatego że nie wania spalinami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Piotrek! Jurek na pewno nie jest adwokatem Kamila,raczej kolegą.Krytyka modeli Mawi(każdych innych producentów też) nie jest na poziomie żadnego modelarza,nie podoba się to nie kupuj-masz uwagi to napisz jakie!!!!,przecież każdy z nas zastanawia się zanim kupi model(prawda?).Każdy zakup to osobisty wybór,często ograniczenia typu- kasa-teren do latania-warunki magazynowania,przewozu itd,itp. Ja sam zastanawiam się nad Promykiem p.W.S. ,ale brak terenu. Katowanie w f3f? BZDURA TOTALNA!!!!!! Katowanie to np (były)mój Starling ważący z balastem 2100g to jest katowanie,a Dingo,Scary,Furio czy Stinger o wadze 5kg to nic dziwnego!!!

a74-Ocenę modelu należy zostawić właścicielom i tylko im.

Jurek-nie neguję tego że f3f Cię bawi.Znam trochę Twoją historię!!Szybkie latanie na zboczu jest podniecające? JEST wiem bo też latam(nie startuję w zawodach)wiesz że mam w/w modele(Stinger będzie w listopadzie).W żadnym info przed zawodami nie było napisane że mogą startować nielicencjonowani fanatycy,zawsze stoi Z LICENCJĄ!!!.Licencja AP? co mi da?przecież na lotniskach Mirosławice czy Świebodzice modelarze są niemile widziani,bo zawadzają i przeszkadzają komercji.Ja napewno nie kupię Respekta!!!czy jest zły,czy żle lata?nie będę tego oceniał,bo podobne założenia(moje)spełnia Furio,a Respekt jest mi zbędny i nie wniesie mi żadnych zmian,ale nie znaczy że jest do bani!!!.Wg mnie zmieńcie sposób komunikacji a nie to jest G.....,to nie lata,to szajs!!! Przecież jesteśmy cywilizowani(chyba?)To samo dotyczy nadajników!!!Nie dawałem sobie rady z mc20 to znalazł się na śmietniku,ale nie pisałem że radio jest złe tylko program nie życzliwy.Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje innych modeli i nie pisze że to g.. tak pisał Kamil. Ja jak pisze to, że co najwyżej że są kiepsko zrobione i postępowanie producentów jest nieeleganckie (barwienie szklą na czarno żeby udawało węgiel czy przekładka z balsy w pseudo węglowym modelu) lub są nienowoczesne. Sam wiesz że tak sie nie powinno robić. Masz swoje modele i zapewne widziałeś i trzymałeś w ręce też modele Mawi. Modele Mawi są tanie i latają, ale technologia wykonania i jakość jest taka jak cena - niska. Pewnie powoli nawet autor wątku to zauważa, bo jak pisałem, lata całkiem innymi modelami. Sworda sprzedał, ale nie wiem czy jeszcze ma tego Antaresa. Ale takie modele tez muszą byc dostępne na rynku. I są - nie tylko w Polsce. Z drugiej strony uważam że po pierwszym czy drugim  modelu z Mawi lub od Kwarcińskiego, warto dołożyć na coś znacznie lepszego. Rozwijać sie warto.

 

Maciek - Ciebie i Andrzeja nie raz zapraszałem werbalnie ;) I zapraszam ponownie. Mi zależy na przyciągnięciu na zawody jak największej liczby zawodników. Nawet niedzielnych (to nie do Ciebie :) ). Kto chce niech lata - kolejne zawody 12go września. Kto nie chce latać niech przyjedzie popatrzeć.

 

Licencja - dzięki niej moge organizować moje zawody i jeździć na zagraniczne zawody. A to dla mnie bardzo istotne aspekty

 

Ty masz swoje modele i nimi latasz. I mnie nie dziwi że nie kupisz Respecta. Co za dużo to nie zdrowo.

 

W MC20 program jest życzliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam to za ciekawą dyskusję bo można dużo się dowiedzieć o modelach i producentach. A że ktoś się obrazi no cóż jego strata :). Tu padło wiele istotnych stwierdzeń technicznych trzeba je umieć tylko wyłapać! A pytania zadawać konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jurek ale to G.... warte to nie o Tobie(moja wina ,nie oddzieliłem) Większość moich zarzutów to dla Kamila. Już kiedyś mówiłem i pisałem jestem nieudacznikiem (wg znanego polityka) i w kraju jestem maj i czerwiec oraz grudzień, więc zdążyłbym na jedną imprezę-prosto z lotniska na zbocze? bez sensu,prawda?Do moich przemyśleń i uwag prowokował mnie Kamil.Wiesz że kiedy są zawody i jestem w domu to zawsze przyjadę popatrzeć. O sytuacji w f3f pisałem ogólnie,bo nie tylko na Twoich imprezach zauważyłem ciągle te same nazwiska i twarze,to dotyczy całego f3f.Chyba żle się wyraziłem wcześniej. Może czas pomyśleć o małej lidze dla zwykłych lataczy? przecież nawet piłkarz nie zagra na początku kariery w kadrze! Jurek ,ja jestem niedzielny latacz,bo latam tylko na urlopie letnim jak pogoda dopisze to i zimowym,sam tak siebie nazywam!!!! Mc20 nie był dla mnie przyjazny,naprawdę! Modeli Mawi nie znam i nie miałem w ręku żadnego,ale sam piszesz że takie też muszą być(zobacz ostatnie posty u Konrada,nawet Niemcy ślą do nas badziewie).Może dobrze że nie ma Kamyczka na forum,to nie były kontrowersyjne wypowiedzi tylko brak szacunku i zrozumienia,arogancja też, dla innych modelarzy.Teraz częściej będę wracał ko korzeni,czyli coś od Binia,a może znajdę sposób na promyka? zobaczymy.Pomyśl nad taką małą ligą f3f chyba warto.M   


Mimo wszystko uważam to za ciekawą dyskusję bo można dużo się dowiedzieć o modelach i producentach. A że ktoś się obrazi no cóż jego strata :). Tu padło wiele istotnych stwierdzeń technicznych trzeba je umieć tylko wyłapać! A pytania zadawać konkretne.

Young. Masz rację,ale dyskusja nie powinna być obrażliwa i arogancka,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem robic ogólnopolska zimowa ligę, ale amatorzy i zawodnicy sa niechętni :( Bydgoszcz, nowy targ, Śląsk, Łódź, my i 3citi. Nikomu sie nie chce podjechac do 200km do sąsiadów. szkoda. Lekką parodią mojego pomysłu zrobili chłopaki z 3Citi. Chyba ze juz sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem robic ogólnopolska zimowa ligę, ale amatorzy i zawodnicy sa niechętni :( Bydgoszcz, nowy targ, Śląsk, Łódź, my i 3citi. Nikomu sie nie chce podjechac do 200km do sąsiadów. szkoda. Lekką parodią mojego pomysłu zrobili chłopaki z 3Citi. Chyba ze juz sa?

No to wiemy co jest grane! Może zima to zły pomysł?nie każdy lubi zmarznąć!Ja sam na letni urlop wybieram się do Janka i do Bezmiechowej na tydzień lub dwa,może wypalą moje plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy latają na zboczu zima. Liga angielska, szwajcarska, winter tour w Niemczech itp. Jak sie chce to sie lata. Terminy nie maja byc stałe, tylko zmienne i zgodne z warunkami, ogłaszane tydzien wczesniej. Zawody jednodniowe.

Miejsca Janka odwiedziłem ostatnio pod jego nieobecność, na lubstwie tylko dwa normalne kierunki reszty trzeba szukać gdzie indziej. Na jakiejś piaskarni tu opisywanej przez niego, tez kiedys latalem, ale toto kiepskie miejsce było. Lepiej na urlop pojedz do Danii ;)

Odbiegliśmy od tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuję urlopu pod kątem ostrego latania,jeżeli by tak było to zostałbym na urlopie w Irlandii tutaj warunki(b.dobre) są cały rok a 95% roku wieje zachód-klify powyżej 50m,zbocza o długości 1,5km i wszędzie dojazd asfaltem.Chcę pojechać z żoną i tylko przy okazji polatać mam przecież jeszcze Volkano 3,7m i nie będę się nudził. Szczerze? to mam dość obcych krajów. Jeżeli będziemy wzorować się na obcych to nie będzie nowych twarzy w f3f,u nas zawodnicy nie zawsze latają w zimie a co dopiero amatorzy?Najpierw rozbudzić zapał a potem imprezy w zimie.Tak ja to widzę. Temat trochę się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.