Skocz do zawartości

BELT-CPX


lucek.lucek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

     Serdecznie witam i proszę o pomoc.

   

Kupiłem dzisiaj ten model za 80 euro.Pewnie przepłaciłem no ale trudno. Ten model jest nowy tylko ze zepsutym nadajnikiem.

A prośba taka. Mam MX12 GRAUPNER  i nie wiem jak to wszystko ustawić bo nie mam o takim  heli zielonego pojęcia.

Latałem takimi małymi ale tam tylko aku trzeba było ładowac , a tu nawet nie wiem które servo do czego służy.

post-14499-0-09842700-1399733139_thumb.jpgpost-14499-0-37414900-1399733195_thumb.jpgpost-14499-0-36181100-1399733252_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie dawno od forumowicza kupiłem Belt ale cp v2 - myślę, że różnice niewielkie ale na pewno nie przepłaciłeś(chyba :D). Też chcę zamienić nadajnik na normalny ,a nie tę zabawkę z zestawu ale podobnie jak Ty też nie wiem jak się za to zabrać. Jeśli masz instrukcję to wszystko jest w niej pokazane i omówione jeśli nie to skopiuje przynajmniej fotkę z rozkładem co i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję mam od tego heli, ale tam jest opis podłączenia do tej zabawki a nie do mojego MX12.

A w MX12 postępuje zgodnie z instrukcja i jak podłącze to mam gaz na obu drążkach i nie wiem które servo do do którego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiałem tego ani na moim Optic6, ani w Aurorze. Jednak każdy kanał w odbiorniku jest opisany więc tym bardziej w nadajniku nie może być inaczej. Może głupio zapytam ale zanim zacząłeś programować - ustawiłeś nadajnik na tryb heli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki z +61 na -61 ustawiłem no i teraz pasuje.

Ale ta tarcza czy ja to się nazywa nie zmienia się symetrycznie do osi heli. np.jak przesunę drążek do przodu to tylko 2 serwa działają to przednie na duł prawe do góry a lewe stoi w miejscu a ja mam

takie wrażenie że to lewe też ma do góry się przesuwać żeby ta symetria była zachowana, chyba że się mylę. A ta tarcza czy to coś (sorki za niewiedze) jest 120 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Po całodniowym majsterkowaniu w końcu się udało wszystko ustawić.No i próba oczywiście też była ale po pierwszym locie musiałem wyciągnąć z szafy stary ale niezawodny symulator.

Heli wyszedł z tego na szczęście bez żadnego uszczerbku. 

Jak się troszkę podszkolę to wstawię filmik lotu 3D :rolleyes:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się troszkę podszkolę to wstawię filmik lotu 3D :rolleyes:  :)

 

Nie troszkę, tylko trzeba przejść wszystkie etapy po kolei -najpierw zawisy przodem/bokiem/tyłem do siebie, potem loty na wszystkie strony powolne/szybkie, kółka, ósemki, zawisy z obrotami ogona (pyrozawisy) itp... Dodatkowo wszystko na różnych wysokościach i odległościach. Nie warto spalić żadnego z tych etapów , gdyż w dalszym lataniu wyjdzie to, czego się nie nauczyłeś i będzie powodowało krety. Wiem z doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby wymienić główne koło zębate - te górne ale pewnie parami to się robi (?) muszę rozkręcić całą głowicę czy od dołu coś się da odkręcić by wyciągnąć wał główny nie demontując nic prócz popychaczy serw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.