Skocz do zawartości

Multiflight - dobry darmowy symulator


biedronas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tego co widziałem, to jest taka możliwość, ale po zakupieniu wersji Plus za 31 euro. Wersja ta dodaje kilka modeli więcej i chyba (tego jeszcze nie sprawdzałem) jakieś mozliwości ustawiania warunków pogodowych. Tutaj jest folder z informacją:

http://www.multiplex-rc.de/fileadmin/content/dateien/downloads/MULTIflight-Flyer.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, nawet. Co prawda reagują modele lekko ospale, np. ES II prawie nie reaguje na lotki, ale poza tym nawet ujdzie.

 

Easy Star może lepiej by reagował na lotki, gdyby w symulatorze lotki w tym modelu były obsługiwane :P Z tego co sprawdzałem akurat ten model jest sterowany za pomocą stru kierunku i steru wysokości + silnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu mam full screen. Ale nie mogę skalibrować nadajnika, po wystartowaniu śmigłowiec stale obraca się wokół osi i oddala. Nie mogłem też zmienić modelu, pojawiło się pytanie o zainstalowanie czegoś tam ale już nie instalowałem. Próba zabawy z nadajnikiem Esky ET61. Na Aurorę już nie starczyło czasu - dziś sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu mam full screen. Ale nie mogę skalibrować nadajnika, po wystartowaniu śmigłowiec stale obraca się wokół osi i oddala. Nie mogłem też zmienić modelu, pojawiło się pytanie o zainstalowanie czegoś tam ale już nie instalowałem. Próba zabawy z nadajnikiem Esky ET61. Na Aurorę już nie starczyło czasu - dziś sprawdzę.

Być może w menu musisz odznaczyć opcję domyślnego ustawienia nadajnika jako Graupner (nie powiem Ci dokładnie któa to opcja, bo nie mam tego symulatora przed sobą). Potem w tym samym menu powinna pojawić się opcja kalibracji własnego nadajnika.

Co do dodatkowych modeli, to są one dostępne w opcji PLUS a za nią trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja skusiłem się. Musze napisać, że nadaje się. na pewno lepszy graficznie od FMS.

Żeby skalibrować i przypisać kanały trzeba odznaczyc opcję Multiplex default setings. Wtedy ujawniają się poniżej dwie opcje do kalibracji i przypisania kanałów.

Zmiana modelu  lub czegos w menu trwa długo, chyba jest napisany w javie, albo czyms podobnym

Powolności w sterowaniu nie stwierdziłem, polatałem sobie kilkoma modelami i jest naturalnie.

Do nauki z pewnościa jest to bardzo dobra darmowa opcja

 

PS. Mam podłączony USB z HK, czyli przez joystick PPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pogiąłem podwozie w Fun Cupie. Latał potem i lądował z pogiętym podwoziem. :)

 

Plus - Dobrze odwzorowana fotosceneria na ziemi. Jeżeli gdzieś jest jakaś nieskoszona trawa, to model tam utyka lub kapotuje.

A jak jedzie powoli, to widać jak podskakuje na wertepach

 

Minus - Ograniczenia wielkości scenerii. Latamy w pudle i model jak odleci za daleko, to przywala w niewidoczną ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą trawę też wryłem się przy kołowaniu. Wielkość scenerii ujdzie, jak się zbliżam do drzew to widać cień "na ścianie". Ciekawy za to moment jest za plecami, tam gdzie są ławeczki. Gdy zbliżam się w ten rejon pojawia się przezroczysta ściana w pasy biało czerwone i jak nawrócę to ok, a jak lecę dalej to się rozbijam. Nie wiem czy to błąd grafiki, czy to takie zaznaczenie "danger zone"

Nad drzewami można polecieć znacznie dalej, jakieś odwzorowanie jest.

Testowałem na XP i Win7 32bit. Na obu działa bez problemów

 

Podoba mi się konfiguracja nadajnika. Pokazują się dymki i robiąc tak jak sugeruje obrazek konfigurujemy aparaturę ze względu na kanał i rewersy. Nie trzeba się zastanawiać i testować, który kanał jest do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polatałem i nie powiem, podoba mi się.

Właśnie skończyłem składać Pandę i chciałem porównać jak to się ma do symulatora.
Odwzorowanie  modeli wirtualnych wydaje mi się w miarę poprawne.

Bez problemów uruchomiłem na windzie 7 64 bit z "nadajnikiem" USB ESKY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.