Skocz do zawartości

Multiflight - dobry darmowy symulator


biedronas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Hej robertus , dzięęękiii !!!

 

Zrobiłem, jak wskazałeś i DZIAŁA ! :D Niech Ci choinka dobrze pachnie :)

 

Pobrał się bez czkawki, przy instalowaniu jakiś dziwnie chętny... Na polecenie zainstalowania pierwszego pliku - łyknął obydwa i uruchomił cichaczem, dopiero

jak pomyślałem, że coś spaskudziłem :huh:, to zobaczyłem, że już go mam w tle niedorzecznie otwartego okna ponownej operacji :blink:...

 

Czytałem uważnie Twoje (wielokrotne) wskazówki dot. kalibracji w windows'ie. Nie mam pełnego zakresu wychyleń drążków (reszta ok.), ani chybi przez brak

tejże. Nie masz pod ręką łopaty? Nigdy nie używałem joysticka - dziwak ze mnie jakiś...,to i nie ćwiczyłem tematu kalibracji tego typu sygnałów. No wiesz,

krowa, miedza... pierwsza klasa, Jasiu... te rzeczy.

 

Na stareńkim lapku przy rozdzielczości na full czasem karta graf. nie nadąża z trawieniem algorytmów i minimalnie się zacina, ale wcale jej się nie dziwię,

i tak dobrze się stara. Scalaczki mają tam pełne nóżki roboty, zwłaszcza gdy przelatywać nisko i szybko z drzewami w tle.

 

Reflexa też zainstalowałem. Czy kabelek, o którym piszesz w #24 tyczy się Reflexa, czy Multiflighta? Znalazłem jakieś wskazówki w necie, pasujące do

komunikatów odmowy uruchomienia Reflexa. Jeszcze podrążę.

 

Na tym skleconym przez Ciebie filmiku to Ty sobie tak poczynasz? No nieżle... :o:lol::)

 

EDIT  P.S. : Skalibrowałem, jest ok. Zamówiłem interfejsik "12 w 1" do wszystkich symków, w kabelku. Zobaczymy, czy zadziała. Dam znać.

Edytowane przez AMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym powrócić do podłączenia nadajnika Cadet 4 do symulatora Multiflight. Udało mi się to wreszcie skonfigurować więc chciałbym dla innych początkujących użytkowników aparatury Pelikana przedstawić to:

Po dołożeniu przełącznika uczeń/trener oraz gniazda jack według schematów podanych na elektrodzie dorobiłem  krótki kabelek jack-gniazdo jack ale zamieniłem + z -  poprzez ten kabelek połączyłem nadajnik z kablem konwertującym sygnał na USB zakupionym w rc-abc następnie oczywiście kalibracja pod Windowsem (nadal mam niektóre wychylenia 95 % ale to już idzie przeżyć) no i dalej to już śmiga w Multiflight bez problemu. W rzeczywistości latam Betą 1400 w symulatorze latam na Easy glider pro i według mnie przy użyciu nadajnika symulacja jest całkiem dobra jak na darmowy program ale jestem początkujący więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie mylisz, w MultiFlight'cie symulacja jest całkiem poprawna, jak na moje odczucia, także właściwie początkującego. Easy glider jest naprawdę "easy",

mam coś podobnego o bardzo zbliżonych istotnych cechach (1.80m > 2.00m, 1.00kG > 1.25kG, kadłub i winglety prawie to samo) i jest tak samo potulny

i stabilny, podobnie płynie bez napędu i tak samo reaguje na próbę przeciągnięcia.

 

A w samym widoku (łąka z wykoszoną trawą) zastanowiły mnie pewne trudności z dokładną oceną odległości, zwłaszcza przy podejściu do lądowania wzdłuż

tej łąki. Nie za każdym razem udaje mi się przyziemić tam, gdzie planowałem, szczególnie gdy ma to być na samym początku wykoszonej trawki. To samo,

ale w mniejszym stopniu dzieje się przy płaskim starcie w poprzek łączki w kierunku drzew, gdy celowo próbuję minąć ich korony w ryzykownie małej odległości

(widać cień na liściach). Więc podejrzewam, że z moimi oczami jest coś nie tak, lub jest to skutek prób bazowania na dwuwymiarowym obrazie.

 

Mam takie pytanko przy okazji: jest tam jeden dostępny w wersji za free śmigłowiec (hmm...) Fun Copter V2. Próbował ktoś to w spokojnym zawisie utrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A gryzoń  :) ? a znalazlem kiedys pliki audio do starej ksiazki z niemieckiego i sobie siedzi na ekranie :)

 

Niestety pomimo poczyszczeniu troche CCclean  odinstalowanie sterownikow i ponowne wgranie, sciagniecie DX 9 nic nie pomaga, nie wiem czy przypadkiem pliki z symulatorem nie sa uszkodzone, moze ktos ma link do DX pewnego.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to symek? MF ? Słabo czytelny pasek na moim monitorze :(. Skąd pobierałeś? Ze stronki MPX? Kaprysi okropnie... Pobrałem

z linku od  Robertusa  (niech Ci Bozia wynagrodzi Robertusie) i hula ok.

Akcelerację grafkarty masz włączoną? To ważne :blink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobny poblem pisalem tu w watku,wystarczylo zainstalowac nową bibliotekę DX 9 i po sprawie ,pobieralem ze stronki MPX , zawsze instalujecie na dysk C ? akceleracje? nie wiem musze zobaczyć. Ale ja mam zintegrowaną karte bo to Laptop Asus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz tę akcelerację - jest o tym mowa w instrukcji Reflex"a, a MF na nim bazuje. Stronka MPX to działa aktualnie? Dłuższy czas była martwa, albo się coś

wywracało. Spróbuj z linku od  Robertusa , jest w tym wątku, opis problemu też.

Ja też jadę na lapku z podobną kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Posiadam turnigy 9x pro (bez modułu)  i do tego kupiłem kabel usb- jack aby poćwiczyć  na symulatorze Multiflight,. Jak podłącze kabel to aparatura się włącza ale żadnej reakcji na drążki w  komputerze nie ma.

Nie mogę skalibrować bo rak reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.