Skocz do zawartości

Pierwszy latajacy silnikowiec - trenerek "Hopper"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zacznijmy od poczatku : Otoz najpierw byl chaos..... czyli wycinanie z depronu ;p Model robiony wedlug planow trenera \"HOPPER\" skrzydla zmienilem na platy o rozpietosci 1metra i profilu depronowym ( depronowy dzwigar- robione na podstawie opisu Zefirka Piotra.) Calosc wazy ok. 270 g napedzane 280 do tego przekladnia 4:1 i smigielko w 2 czesciach wkladane w ta przekladnie ( HORST) Serwa conrada i odbiornik rex5+, aku 7 cell 350 mAh ( troche malo a szkoda bo bym polatal z checia dluzej ;p) Tydzien temu \"latalem\" tym modelem na 280 i bialym ghunterku bezposrednio - ale smiglo spadalo , model nie mial sily - lecial po prostej nie chcial sie wznosic. Zamontowalem wiec przekladnie i polecial!!! To pierwszy moj model ktory tak lata.... Ktory wogole lata Nawet nie wiecie jak sie zdziwilem... Wykonalem nim 5 lotow kazdy po ok. 1-4 minut. Najwyzej wzbilem sie na wysokosc ok 15 m . Dalej sie balem bo chcialem go przyniesc do domu calego . Model jest latwy w pilotazu - kazdy lot wygladal jak lot a nie jak walka o utrzymanie. Ladowalem po zrobieniu okolo 2 okrazen i ladnym posadzeniu modelu na trawie. W zadnym locie model nie ucierpial. Steruje sie go z przyjemnoscia- raz mialem maly problem bo podwial mi go wiatr z boku i polecial na drzewa ale jakos wybrnalem i wyladowalem Ale i tak najbardziej podobaly mi sie przeloty nad glowa i ten niesamowity dzwiek silnika i przekladni! ;p ech jak prawdziwy samolot.... kocham to Juz mialem kilku gapiow .. Ale naszczescie trzymali sie daleko ode mnie...

 

Chyba zdobede jeszcze jeden pakiet aku ( mam w domu aku Energizer 850 mAh wielkosci AAA 1 aku wazy ok. 20g. Nada sie ?? ) Filmik z lotu bedzie w niedziele moze w poniedzialem - zobaczymy czy pogoda pozwoli. Oceniajcie :)

 

Obraz105.jpg

 

Obraz108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.