Skocz do zawartości

Mój Solius - "mały" problem


PK999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny zgrabny modelik :)Ile to minut lata na tym pakiecie?

W poście 15 o tym pisałem. Na pakiecie 2s 350mAh latam 18-19 minut. Jak policzył mój nadajnik - 8 minut pracy silnika na max.

 

A jak już jestem przy mikrofonie.

Wasze małe Soliuski też nie lubią latać na plecach?

Na plecach robi się bardziej nerwowy i wyraźnie łatwiej przepada. Lot na plecach poniżej 3/4 gazu to już walka, normalnie 1/3 gazu wystarcza.

Może to sprawka profilu a może usterzenia? Mam Graunperowego Juniora ze sterami T i też na plecach lata niechętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej wszystkim!

Jakoś na początku roku pomyslałem, że ten model juz mnie chyba znudził. Zaraz potem został sprzedany.

 

Niedawno w mojej okolicy zaczęła wyrastać nowa górka - a mówią, że to trwa tysiące lat, hahaa.

Przydałoby się coś małego do polatania na tej miejscówce, no i znowu nabyłem rzutka Multiplexa. Tym razem bez napędu. Modelik sterowany tylko "pitcherons". Zrezygnowałem ze steru wysokości. Dwa serwa 3,7g sterują sobie połówkami skrzydełek. Dołożyłem tam mały pakiet nimh, po pierwszych lotach doszło 6g ołowiu. Obecnie do lotu waży toto 70g.

 

Przed następnymi lotami muszę sobie wyklepać ołowianą blaszkę, którą doważę modelik. Na dzisiejsze warunki był odrobinę za lekki.

Proszę o przymknięcie oka na technikę lotu ;)  Mało kiedy mam okazję polatać na zboczu. Właściwie to możnaby powiedzieć, że to mój pierwszy raz.

 

Lata tak:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciekawe jak radzi sobie ten modelik przy obecnych wiatrach?

Trzeba doklejac kombinerki?

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Do 4m/s sie lata z balastem do 15g - na tyle ołowiu mam miejsce. Na wieksze wiatry się z nim nie porywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

No i stało się. Biedny, mały szczotkowy silniczek wyzionął ducha. Napęd zamilkł w czasie lotu.

 

Te małe silniki szczotkowe od mini helików/quadów zasilane są z jednej celi Li-Poly, dlatego przy zasilaniu z 2S szybko przenoszą się do wieczności. ;)

 

PS W którym miejscu Lublina nastąpiły te "ruchy górotwórcze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te małe silniki szczotkowe od mini helików/quadów zasilane są z jednej celi Li-Poly, dlatego przy zasilaniu z 2S szybko przenoszą się do wieczności. ;)

 

(...)

Ato była ciekawsza historia, silnik pochodził z suszarko-zwijarko-lokówki do włosów. Wymuszał tam ruch powietrza przez grzałkę.

A zasilany był z sieci przez diodę i jakiś capacitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też jestem w trakcie budowy mini soliusa. Wyposażenie będzie następujące 3x 1,7g serwo , lipo 1S do zasilania odbiornika i serw 200mah 5,5g i odbiornik 4g plus jakieś wzmocnienia, przedłużki itp. Tylko teraz muszę poczekać na trzecie serwo, nie wiem czemu nie zauważyłem ,że w zamówieniu były tylko dwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.banggood.com/1_7G-Low-Voltage-Digital-Servo-Orlandoo-OH35P01-KIT-RC-Car-Parts-p-968283.html

Na razie nawet ich nie podpiąłem do odbiornika bo jest wtyczka mini. Tylko one są do max 4,2V więc akurat przy zasilaniu 1S lipo będzie dobrze. I tak naprawdę to ważą ok 1,9g bez orczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.