Skocz do zawartości

Dobór silnika do minihelikoptera


franek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie ukrywam, ze tematyka modelarstwa i tego typu rzeczy nie jest mi dobrze znana. Potrzebuję kilku porad:

1) jaki minihelikopter kupić ?

2) jaki silnik mogę w niego wsadzić żeby miał udźwig 1kg (może być nawet trochę większy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mini, powiadasz i do tego 1kg udzwigu? Musze Ci przyznac ze masz fantazje. Na pewno cos wiekszego od 450, moze 600 albo 700, ale to sa krowy.

 

Moze doprecyzuj 1kg to do lotu waga, czy procz masy wlasnej ma jeszcze dzwignac 1kg i z tym sensownie latac?

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakiś zapas. 450 gotowa do lotu wazy różnie ale średnio można by przyjąć 700 - 800g. jak dorzucisz kolejne 200g latać nadal będzie choć może mniej zrywna będzie, no i skróci się czas lotu.

 

Kiedyś miałem filmik od kolegi jak do e-sky belt cp v2 podczepił taką dość sporą lalkę córki i z nią latał.

 

https://www.youtube.com/watch?v=I2YFzeg0_QI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz siw nauczyc ogarniac heli to v911. Ale tylko w domu tym polatasz. Niezwykle wytrzymale ustrojstwo, 4 kanaly. Ja z kolega na tym kombat robilem :], bo wynalazek praktycznie nie do zdarcia.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesci sa tanie, ale akurat silniczek ogonowy nie jest tani, a lubi pasc. Ewentualnie sie w nim skrzywi os, ale to idzie naprostowac i polata jeszcze, ewentualnie odmowi pracy i trzeba wymienic. Lopaty sa tanie, wal glowny kilka razy prostowalem, bo w locie dostawal padaczki.

 

No i kwatki fajnie kosi :)

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Muszę odświeżyć temat.

Jest ktoś, kto tuningował v911? Kupiłem to (z zagranicy oczywiście,bo najtaniej) no i okazało się, że ma słaby udźwig. Nie szukałem jeszcze silnika, a czy wogóle da się coś wsadzić, żeby do obudowy weszło ? Czy może wystarczy że łopaty zmienię ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz przerzucać coś dla wojska to kup Chinooka. Co Ty tam chcesz wkładać? To ma latać, do tego służy, nie do czegoś innego. Zmiana łopat nic praktycznie nie da a zresztą na jakie miałbyś zmieniać? Jak potrzebujesz dźwigać to proponuję kupić copter'ka jakiegoś, quada choćby. Jedyne co robiłem to podwieszałem na lince haczyk z kawałka drutu i podnosiłem papierowe kontenerki z podłogi przerzucając je między pokojami, fajna zabawa. Kot miał co robić, nie widzę innego zastosowania tego modelu jeśli o dźwiganie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIecie co, już mnie zaczynają w*********** wasze wszystkie sugestie odnośnie bomb itp. jak bym chciał bomby przenosić, to nie kupowałbym taniej zabawki do tego, co za idiotyzm, wsadźcie se w do ##### te wasze sugestie

 

 

Robię pracę inżynierską i płytka którą kupiłem + bateria + blootoch = uziemienie v911, dlatego pytam co można zrobić,  może nic się nie da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczałeś od d**py strony i się jeszcze dziwisz. Jakbyś zaczął konkretnie od pierwszego postu co potrzebujesz to by było inaczej. 24 letni prawie inżynier a przedstawić problemu nie umiesz. Jaki robiłes reserch do pracy skoro wybrałeś v911 z założeniem udźwigu 1kg???

Zacznij od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.