Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

serwo gazu absolutnie do wymiany!!!TowerPro szybko się wytrzęsie i może być tragedia :) zastosuj coś renomowanego producenta,nie musi być cyfrowe ani mocne,ważne żeby miało metalowe tryby.na przykład Hitec HS 645MG.

 

kill switch mam ten : http://www.ef3m.pl/1203,kill-switch-radiowy-wylacznik-zaplonu-v-2.0.html

jest całkiem przyzwoity za niewielką kasę :)

 

do czego jest ten zaślepiony wężyk wychodzący ze zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyk zamontowany na odwrót wchodził tak na styk, chyba wręcz obcierał o statecznik, a poza tym tak jakoś z przyzwyczajenia montowałem - zawsze do dołu we wszystkich swoich modelach.Jakby trochę go skrócić to można by dać na odwrót, ale teraz jak jest już wszystko pozaklejane nie będę tego ruszał.

 

Ten najkrótszy wężyk do tankowania. Na razie taki prowizoryczny, bo nie mam więcej.Docelowo będzie poprowadzony tam do wyłącznika Miracle.

Zrobiłem już małe zakupy i zakupiłem właśnie ten Kill Switch, o którym wyżej pisałeś oraz dodatkowo śmigła Bambula 23x8 w dość przystępnych cenach.

 

Co do serw Tower Pro no cóż, są jakie są- latają u mnie w Funtanie, a co nieco ją "męczę". Jeszcze przedtem we Frenzym i nie narzekam - gdzieś tak po 1-1,5 roku dla bezpieczeństwa do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Konrad,to jest twój pierwszy model z napędem benzynowym który składasz?

czy któryś z kolei...?

Tak, pierwszy benzynowy, który składam sam od podstaw- poprzednią Funtanę dostałem prawie w całości (silnik, instalacja paliwowa). Pewnie wiele rzeczy dało by się zrobić dużo lepiej, ale kiedyś trzeba zacząć.

 

Wracając ściśle do tematu modelu. Wczoraj dzięki pomocy kolegom z Kęt udało się wyregulować silnik. Teraz już chodzi całkiem ładnie.

Niestety oblot się nie odbył, bo pojawił się nowy problem. Serwa na sterze wysokości oraz skrzydłach zaczynają coś wariować. Będę szukał przyczyny, ale najprawdopodobniej kabel Y, bo pozostałe, które są bezpośrednio do odbiornika działają bez zarzutu.

Wstępnie kupię nowy Y z grubszymi kablami i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że teoretycznie mam wolne kanały, ale niestety nie mam takiej funkcji w aparaturze, żeby je połączyć...

Wymiana aparatury raczej nie wchodzi w grę- człowiek się już przyzwyczaił i nie wiem czy dałbym radę teraz zmienić aparaturę i latać w 3D. Będzie miała trochę inny kształt, ułożenie drążków i wątpię żebym od razu tak samo dobrze czuł model w powietrzu.

 

Muszę szukać jakiś alternatywnych rozwiązań. Dowiedziałem się, że istnieje możliwość zrobienia listwy gdzie z odbiornika idzie tylko sygnał a prądy omijają odbiornik.Stosuje się ku temu owe Powerboxy, tylko są one strasznie drogie.

Jest szansa dostać gdzieś coś tańszego co będzie spełniało tą samą funkcję?

Czy są jeszcze inne alternatywne rozwiązania tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że teoretycznie mam wolne kanały, ale niestety nie mam takiej funkcji w aparaturze, żeby je połączyć...

Wymiana aparatury raczej nie wchodzi w grę- człowiek się już przyzwyczaił i nie wiem czy dałbym radę teraz zmienić aparaturę i latać w 3D. Będzie miała trochę inny kształt, ułożenie drążków i wątpię żebym od razu tak samo dobrze czuł model w powietrzu.

 

Muszę szukać jakiś alternatywnych rozwiązań. Dowiedziałem się, że istnieje możliwość zrobienia listwy gdzie z odbiornika idzie tylko sygnał a prądy omijają odbiornik.Stosuje się ku temu owe Powerboxy, tylko są one strasznie drogie.

Jest szansa dostać gdzieś coś tańszego co będzie spełniało tą samą funkcję?

Czy są jeszcze inne alternatywne rozwiązania tego problemu?

Jest tańsze rozwiązanie: Można podpiąć dwa serwa SW do Matchboxa JR/Graupner lub Futaby (tu nosi nazwę Multi-Servo Adjuster MSA-10). Do każdego Boxa można wpiąć 4 serwa, ustawić wychylenia max, min, revers. Mam trzy takie i nie było nigdy problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi box Futaby udało mi się kupić nowy na allegro. Można zapytać w RC Skorpion. Wpisz w google szukaną frazę i znajdziesz kilka sklepów. Mam również jeden angielskiej firmy, tańszy zamiennik ale również świetnie działający. O Matchbox Graupnera spytaj Pana Wieśka Chmielewskiego. U niego też kupowałem.


Gdzie takie coś nabyłeś?
Nie wiadomo też czy to będzie działać z moja aparaturą KDS..

Na pewno będzie działać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem owy menadżer(każde serwo podpięte pod osobny kanał), gdy po pierwszym krótkim teście zdawało by się ze wszystko jest ok oprócz jednego serwa, które dziwnie drżało; podczas drugiego testu serwa kompletnie odmówiły posłuszeństwa. Niekontrolowane ruchy, z jednego poszedł juz dym...

4 sztuki prawie kompletnie juz nie działają; dwa pozostałe - jedno na kierunku o dziwo działa dalej bez zarzutu, od gazu gdy raz podłącze działa, drugi raz już jakieś niekontrolowane ruchy.

 

Nie mam pojęcia czy to ewidentna wina samych serw które należy wymienić na jakieś lepszej firmy czy szukać innej przyczyny która powoduje że nie chcą one chodzić..

 

Jedna sprawa mnie jeszcze nurtuje, bo skoro te serwa są tak złej jakości to nie wiem jakim cudem wytrzymują u mnie w Funtanie przy akrobacjach 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% zgadzam się, że im mniej elektroniki na pokładzie tym lepiej, lecz nowa aparatura w tej chwili nic tu nie zmieni.

Serwa oddam na gwarancji ale i tak musze chyba pomyśleć nad wymianą na inne, bo raczej nie możliwe żeby problem tutaj tkwił w czym innym. Używa ktoś jakieś dobre sprawdzone serwa w przystępnej cenie które śmiało mógłby polecić do takiego modelu?

Hitec są strasznie drogie; ewentualnie na gaz mógłbym jedno kupić to 645MG, a reszta to za bardzo nie wiem.. może te SpringRC ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

  Na springach latam już prawie trzeci sezon i były już w kilku modelach ( FUNTANA też  ;) )

Do dnia dzisiejszego działają bez zarzutu , a przeszły dużo w tym czasie

oferta tych serw jest na modelmotor.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby wytrzymały u mnie 3 sezony.. choćby nie wiem co to było.. W Funtanie jeszcze żadnego nie wymieniałem wiec nie wiem ile wytrzymią ale np w acromasterze tez TP wymieniam co 4-6 miesięcy..

Używałeś analogów czy cyfrówek tych SpringRc ?

 

Ma ktoś jeszcze coś sprawdzonego, godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zainwestować w sprawdzony sprzęt? Bo chyba szkoda rozwalić model oszczędzając parę zł na serwach. Taka pozorna oszczędność, kupując serwa z niższej półki i je co pół roku wymieniać.

No ale co masz na myśli ? Hitec..?  Jakoś trudno mi uwierzyć żeby mogły wytrzymać ze 2 sezony przy akrobacjach 3d.

Może ktoś lata intensywnie na Hitec, żeby mógł się wypowiedzieć ile wytrzymują ?

Takie cyfrowe z tej firmy 14kg, z tego co patrzyłem to około 180zł, analogowe wychodzi nie wiele mniej... trochę za dużo.

 

Co ciekawe byłem oddać moje Tower Pro na gwarancji i dowiedziałem się, że te serwa w żadnym wypadku nie są uszkodzone. Ku zdziwieniu dostałem również informacje, że są to cyfrówki (choć większość sklepów sprzedaje jako analogi) i potrzebują kondensatora, który będzie stabilizował napięcie na odbiorniku.

Zademonstrował mi to Pan na miejscu i faktycznie kondensator wpięty do odbiornika sprawił, że serwa przestały drgać, jakiś niekontrolowanych ruchów też nie zauważyłem. Muszę poszukać jakiegoś kondensatora i zrobić testy w domu czy to faktycznie rozwiąże sprawę.

Spotkał się ktoś z czymś takim przy cyfrowych serwach?

 

Mimo wszystko czy uda się doprowadzić te Tower Pro do ładu, myślę że i tak i tak przydało by się przejść na inne serwa ( jak i w Extrze gdzie i tak dwa TP poszły z dymem tak i w Funtanie niedługo trzeba będzie wymieniać serwa). Te SpringRc wydają się dość dobre stosunkowo do ceny, tylko nie wiem czy zdecydować się raczej na cyfrówki czy analogi.

Do "amks22"   ty stosowałeś cyfrowe?  Jak latasz na nich do tej pory to pewnie nie wiesz, ale może ktoś inny jeszcze z lotniska je stosuje - Jak serwo kończy swój żywot to powiedzmy "zastyga" w jednym miejscu czy lubi przy tym dawać jakieś głupie sygnały dla reszty jak to bywa przy Tower Pro  ?

 

Takie coś za 70zł:

http://www.modelmotor.pl/serwo-61g-15-1kg-0-17s-metal-sm-s4315m-springrc.html

...cyfrowe są po około 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu twardo stoisz przy Hitecach...

pojawiło się ostatnio dużo interesujących serw które trzymają poziom i nie kosztują majątku.

 

oprócz serw które podałem wcześniej bardzo sobie cenię SAVOXY,świetne serwa za rozsądne pieniądze.

 

moja Extra i Yak mają "ogony" sterowane za pośrednictwem cyfrowych Savoxów,SC-1258TG i SC-1256TG.

jako ciekawostkę dodam że wszystkie te serwa kupowałem jako używane,drugi już sezon sprawują się rewelacyjnie.

 

poniżej link do sklepu który ma najlepszą ofertę serwomechanizmów:

 

http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=65_457_469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.