Skocz do zawartości

Latające skrzydło 200cm (bardzo oświetlone)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te winglety to jak dla mnie przekombinowałeś, wystarczyło zrobić kanapkę tzn. depron oklejony z obu stron balsą. Bardziej wytrzymałe, prostsze no i chyba nawet wyszłoby lżej pomijając już estetykę. No i łatwiej obrobić w nich krawędź natarcia na półokrągłą bo te aktualne są dość kanciaste. Kąty silnika ustawiłbym na razie na zero, jakiekolwiek poprawki to dosłownie w przypadku skrzydła 2 piknięcia trymerem w celu podniesienia lotek w górę i tyle, jakby model rzeczywiście ostro nurkował lub zadzierał na silniku to wtedy możesz zmienić skłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A u mnie jest właśnie 15 stopni do pionu :)


Skrzydełko ulotnione :D Nie powiem jednak jak lata bo... aparatura gubi zasięg ;-; Dało rade gładko wylądować, świetnie szybuje ale trochę pikuje w dół, kwestia wychylenia lotek, SC. Macie pomysł jak naprawić ten cholerny zasięg ?? W poprzednim modelu ESA wszystko było OK, a teraz 60 metrów i gubi. aparatura to 2.4 GHz RPlanes firma krzak ale działało to kilka dni temu. Odbiornik jest przy samych pakietach i 10cm od regulatora i 30cm od silnika co jest przyczyną krótkiego zasięgu ? Antenka ustawiana na kilka sposobów.


Znalazłem winowajcę !!!! Urwała się antenka w odbiorniku :/ Podobno długość anteny ma znaczenie czy nie ?? Lutować tylko sygnał czy osłonkę też ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polutowałem odbiornik i w górę :D Lot takim dużym bezogonowcem jest nie do opisania :D

aparatura na smyczy i w lewej ręce, model w prawej.

Mocny wyrzut pod kątem około 40 stopni i FULL gaz. Leci sam :D

Silnik nie pozwala na pionowy lot, może przy 4S by pociągnął.

Model jest bardzo zwinny jak na tak duży płatowiec, i ten dźwięk też nie do opisania :)

Lądowanie, co tu dużo gadać, puszczam gaz a model szybuje i szybuje i szybuje i nie chce wylądować :P

A gdy już zechce to lekko siada w trawie ;)

Film wrzucę jutro, bo dziś już nic nie zmontuje/nagram.

Dodam też że podczas pikowania i bardzo ostrego wychodzenia do lotu poziomego model nie ma skłonności do korkociągu ani zwalania się na skrzydło tylko leci jak mu pilot nakazuje :) Ciekawe jak spełniają swoją rolę chyba ponadwymiarowe winglety :) Bez nich bym chyba nie poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża powierzchnia boczna wingletów ułatwia obserwację modelu gdy leci na wysokości prawo - lewo. Minusem jest większa czułość na podmuchy boczne. Model wtedy zakręca (minimalnie) tak jak sterem kierunku czyli płasko. 

Na filmie start modelu na pakiecie 3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut za krawędź odpada, model za ciężki, przeszkadzają winglety, i nie da rady utrzymać w ten sposób modelu jedną ręką ;)

Delte 120min rzucałem za krawędź :)

 

 

Duża powierzchnia boczna wingletów ułatwia obserwację modelu gdy leci na wysokości prawo - lewo.

Ooo tak, bardzo pomagają przy określaniu pozycji.

 

Model wyrzucam dokładnie tak, jak na pierwszym filmie tyle że dodaję gazu PO wyrzucie skrzydła.

Oczywiście pierwsze 3 wyrzuty były nieudane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot już bardzo oblatany i wywnioskowałem następujące fakty:

1.Skłon i wykłon ustawiony na 0, i model zwalał się lekko na lewe skrzydło, poprawiłem to trymerem w związku z czym 1 lotka jest wychylona w górę, muszę zrobić wykłon silnika w prawo patrząc od tyłu modelu.

2.Musiałem doważyć trochę dziobek i dałem 2x Li-Po 3S + trochę balastu. Model latał na 3600mAH około 14 minut na full gazie :D

3. Na 3S model latał dobrze ale na 4S będzie latał jeszcze lepiej :D Przerobię 2 pakiety Li-Po na 4S i 2S. Dzięki temu zyskam trochę mocy.

4. Planuję wydłużyć dziób skrzydełka, przez co model będzie lżejszy bo będzie łatwiej go wyważyć.

Więc nie dość że model będzie lżejszy jakies 250 gram to jeszcze dostanie Li-Pola 4S ;)

Jutro przerabiam pakiecik i tworzę jakąś fajną kabinkę z depronu bo te zrywki taśmy mocujące elektronikę wyglądają okropnie :/ 


PS. Model w chwili obecnej do lotu waży 1400g z pakietem 3S 3600maH i 100g balastu.

A docelowo będzie 4S 1800mAH bez balastu ;)

Dodam też że elektronika modelu po 10 minutowym locie z przeciążeniami i na full gazie była ledwo ciepła.

Skrzydełko bardzo poprawnie wykonuje pętle :D Dam filmik po przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 4s pójdzie pionowo

Chciałbym żeby tak było

 

 

Nie przerabiałbym pakietów tylko kupił nowy 4s.

Nowy pakiecik 4S to koszt 100zł a mam 2 pakiety to przerobię je i będe miał 1 pakiet 4S i drugi pakiet 2S.

Będę jedynie miał problem podłączyć taśmy LED 12V pod 14.6V nie popalą się ?

Natomiast pod 7.4V będą słabiej świecić.

 

Jeszcze pytanko, czy taka prosta tania aparatura 2.4GHz pociągnie na 2S ?? Podłączyłem 3S i śmiga bez zarzutu ale pod 2S już chyba nie ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.