Skocz do zawartości

Funtana 3D, gdzie, z czym na pokladzie ?


de_szaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje Funtany 3D wersji S 40 czyli okolo 1,4 m rozpietosci. Moze ktos doradzi gdzie to mozna kupic? Co do srodka? 11,5 4takt czy wiecej? Chce miec cos do bardziej hardcore polatania i oczywiscie sprzet pewny bo serwa hitec to nie jest dobra opcja na wieksza spalinke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj!

Zapewne chodzi Ci o Funtane w wersji ARF. Jesli spojrzysz na stronke horizon hobby to zauwazysz, ze weszla nowa wersja. Niestety model ten (stara wersja) nie zbieral pozytywnych opinii jako model do 3D. Lepszym przykladem jest podobno Edge fimy Powerline Hobbies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze obgadujecie mnie za moimi plecami ;)

Do funtany 40 najlepiej silnik 4takt klasy 70-80, serwa okolo 6kg jednak jak sam juz wiesz i czytales na forach amerykanskich to czterdziestka wcale az taka superowa nie jest dlatego kupilem 90 ale to juz zupelnie inna klasa i nie powinienen porównywac tych modeli.

To i ja sie pochwale, model jest narazie w fazie składania i prace stoja z braku czasu.

funtana1.JPG

 

ps.

Bartku serwa hitec to jedne z lepszych serw, połowa gigantów na tym lata patrz model HS-5945 , zapewnie twoja opinia jest odbiciem posiadania tak tandetnych serw jak HS300 czy HS81 ale uwierz mi ze futaba i JR tez maja lipne niewypały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac bede musial sie wtornie przekonac na Hiteca:) Dzieki Darku za informacje, moze napisalbys cos o tym swoim funie 1,5 m ktory robiles? Szukam czegosc wlasnie mniej wiecej tych rozmiarow do 3D, tylko jakiejs bardziej zaawansowanej konstrukcji :) Moze sam bym cos zmontowal bo jakos nie narzekam na nadmiar kasy :o Myslalem o kupnie silnika os max 90 4 takt z pompa. Chyba bede musial takze wymienic aparature na z modulem PCM bo boje sie zwyklych fm'ek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o kupnie silnika os max 90 4 takt z pompa. Chyba bede musial takze wymienic aparature na z modulem PCM bo boje sie zwyklych fm'ek.

 

Bartek dwie uwagi:)

 

Miałem zamiar kupić właśnei OSa 91 z pompą ale za 1300zł to mi szkoda więc kupuje ASP/Magnum 91 od stośka i za rozsądna kase :)

 

Druga uwaga co do modułu to PCM wcale tak słodko nie wygląda jak się wydaje, Kolega kupił i bardzo się zdziwił kiedy PCM ząłpał zakłucenia i odrzucił sygnał akurat w locie ni to plecy ni żyletka. FM to telepnie i odpuści a PCM trzeba z głowa zaprogramować albo może najlepiej wcale nie programować wtedy zostawi ataki sygnał jaki ostatnio był odebrany poprawny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do modułu to PCM wcale tak słodko nie wygląda jak się wydaje, Kolega kupił i bardzo się zdziwił kiedy PCM złapał zakłucenia i odrzucił sygnał akurat w locie

Jeżeli to byla aparatura hiteca to nawet PCM nie pomoże bo one maja mała moc nadajnika... osobiscie nie wyobrazam sobie latania na FM :wink:

 

Co do silnika z pompa firmy os max to nie kupilbym tego nawet za mniejsze pieniadze bo pompa oesów jest do Dxxx a najwiekszym niewypalem jest 70ultimate co drugi silnik ma wade pompy. Z braku laku ASP/magnum (to ta sama firma) może byc bo mówimy o 4takcie natomiast 2takty chodza gorzej niz topazy wiec nawet nie polecilbym 2takta tej firmy wrogowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałes w pierwszym poscie że nie cierpisz na nadmiar kasy to pozostal ci ASP/magnum i tylko taki silnik kupisz za mała kase i taki silnik napewno kupisz najtaniej w nastiku... osobiscie gdybym nie liczyl sie z kasa to TYLKO SAITO z 4taktów. To sa tak rewelacyjne silniki ze to nawet nie podlega dyskusji... do funtany 40 osobiscie założyłbym saito 82 juz lepszego silnika tam nie mozna włozyc no chyba że YS63 ale bez paliwa 20/20 sie nie obejdzie bo nawet na 15% nitro juz robia sie problemy z regulacja. Równiez bardzo dobrze sobie cenie os max ale serie FS mialem z tej serii 3 silniki 4taktowe i wszystkie chodzily poprostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.