Skocz do zawartości

Graupner MX-16 Hott - podłączenie do symulatora


Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie rozpocząłem swoją przygodę z modelarstwem RC. Pomny rad doświadczonych modelarzy z tego (i nie tylko) forum, kupiłem aparaturę, o której wcześniej nawet bym nie pomyślał z uwagi na moje nikłe zaawansowanie. Chciałem kupić Hiteca Eclipse 7 Pro, ale ostatecznie wybrałem Graupnera MX-16 Hott. Cały weekend ślęczałem z instrukcją i w sumie zapoznałem się z apką dość dobrze. Nie mogę tylko znaleźć informacji, jak ją podłączyć do jakiegoś symulatora. Czy ktoś wie jak to zrobić najlepiej? Graupner poleca jakąś przejściówkę USB, ale z tego co rozumiem jest to tylko do konkretnego symulatora, a nie do wszystkich.

 

Wiem, że już po ptokach, ale powiedzcie, czy ten Graupner to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro nikt nie chce mi odpowiedzieć, to odpowiem sobie sam bo już wiem. 

 

A więc trzeba wziąć kabel co ma na obu końcach końcówki mały jack. W instrukcji jest napisane żeby od strony aparatury był jack dwupolowy (mono), ale ja takiego nie miałem i użyłem trójpolowego (stereo). Jeden koniec wsadzamy w gniazdo DSC w aparaturze, a drugi do wejścia liniowego w kompie. Można też podłączyć pod mikrofon, ale mi to nie działało. Następnie odpalamy program SmartPropoPlus i w modulacji wybieramy PPM(Walkera), a jako Audio Source wybieramy wejście liniowe. Opcja Virtual Joystick Extension musi być zaznaczona. I tym sposobem utworzyliśmy sobie wirtualną aparaturkę. Następnie trzeba odpalić symulator - ja skorzystałem z RC Desk Pilot i w opcjach sterowania konfigurujemy odpowiednio kanały. Wszystko działa jak trzeba i możemy latać po ekranie z własną aparaturą w rękach.

 

No to sobie pogadałem sam ze sobą, ale jak to mówią, czasami dobrze porozmawiać z kimś inteligentnym  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a pomyslałeś że może ci mniej inteligentni nie katują fajnej apki na symulatorze tylko kupują za parę złotych starocia na allegro i na tym latają? :D:P

 

Do głowy mi to nawet nie przyszło  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.