Skocz do zawartości

Zdjęcie

katana artex dobór elektroniki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec
  • Imię:Robert

Napisano 16 July 2014 - 11:04

Witam powolutku składam swojego pierwszego balsiaka kadłub mam już gotowy, wziąłem się za ster kierunku stateczniki itp. oklejać będę chyba oracalem 551 bo oracover strasznie drogi ale z tym to chyba sobie poradzę. Piszę w sprawie elektryki ponieważ jestem trochę zielony w tych sprawach, czy mogli by mi koledzy zaproponować jaki silnik,regulator ,serwa, wyposażyć to latadło oczywiście w rozsądnych pieniądzach na forach czytałem żeby zkładać serwa mini inni zaś polecają standard sam już nie wiem, a co do regulatora to co to jest ten bec bo są z wbudowanym i osobno i tutaj tez nie wiem w którą strone iść więc proszę o pomoc

• 0

#2 leszek-bart

leszek-bart
  • Modelarz
  • 743 postów
  • SkądBiałystok
  • Imię:Leszek

Napisano 16 July 2014 - 11:48

Witam. Silnik wielkości Turnigy 3536 1200 obrotów na Volt , Regulator 40A z SBEC 5A , Pakiet LiPo 3S 2200 mAh , Serwa wielkości Hitec Hs-81 .

Śmigło 13/6 .

• 0

#3 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 16 July 2014 - 12:10

czyli serwa micro? i czy na pewno wystarczą a co do regulatora to czy on poradzi sobie z 4s w przyszłości? I wutlumaczcie mi jeszcze dlaczego domek pod silnik ma jedną wrege krótsza a drugą dluzszą przeciez jak przykrece silnik to on po prostu nedzie krzywo
  • 0

#4 leszek-bart

leszek-bart
  • Modelarz
  • 743 postów
  • SkądBiałystok
  • Imię:Leszek

Napisano 16 July 2014 - 20:43

Hs 81 to nie są serwa mikro , jak kupisz regulator obsługujący 4 S to będzie działał na 4S .

Domek jest krzywo bo producent zaplanował już wykłon silnika w modelu .

• 0

#5 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 16 July 2014 - 21:28

a można wiedzieć po co ten wykłon?

• 0

#6 andrzej351

andrzej351
  • Modelarz
  • 915 postów
  • SkądPŁOŃSK
  • Imię:ANDRZEJ

Napisano 16 July 2014 - 21:30

każdy samolot napędzany śmigłem  z przodu (nie ważne,duży lub model) ma dobrany odpowiednio wykłon silnika w prawo patrząc od ogona po to aby zrównoważyć moment skręcający który wytwarza obracające się śmigło.

• 0

#7 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 16 July 2014 - 21:34

ok dzieki. w weekend zabiorę się za dalsze składanie więc w razie jakiś problemów napiszę myslę że juz go w weekend okleje (czego sie strasznie boję)

• 0

#8 andrzej351

andrzej351
  • Modelarz
  • 915 postów
  • SkądPŁOŃSK
  • Imię:ANDRZEJ

Napisano 16 July 2014 - 21:36

nie ma się czego bać :),na pewno sobie poradzisz . w necie jest pełno opisów i filmików pokazujących całą procedurę oklejania folią.wystarczy tylko poszukać...

• 0

#9 ali1983

ali1983
  • Modelarz
  • 789 postów
  • SkądJasna/ Elbląg
  • Imię:Marcin

Napisano 16 July 2014 - 22:01

oracal czyli folia samoprzylepna??? okleja się super, ale ciężko wychodzi. swoją katanę z artexu też miałem zrobioną oracalem

https://imageshack.com/i/n7p1030974j

• 0

#10 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 16 July 2014 - 22:05

a mógłbyś mi w skrócie opisać jak to robiłeś. na zimno czy na gorąco i jakiego oracala użyłeś oraz jak poradziłeś sobie z krawedziami i kantami

• 0

#11 ali1983

ali1983
  • Modelarz
  • 789 postów
  • SkądJasna/ Elbląg
  • Imię:Marcin

Napisano 16 July 2014 - 22:22

lekko przyklejasz na zimno żeby się folia modelu trzymała, grzejesz suszarką i przeciągasz palcem po folii w kierunku na zew. pozbywając się bąbelków powietrza. jak się mocno nagrzeje to zmarszczki same się ściągną. ta folia ma wadę bo jest ciężka i od słońca się ponownie marszczy w miejscach gdzie "wisi w powietrzu"

• 0

#12 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 16 July 2014 - 22:27

ale w jakim sensi sie marszczy od słońca bo nie ukrywam że mnie trochę zmartwiłeś i teraz się boję że jak okleję to po tygodniu będę miał flaki na skrzydłach i podpowiedzcie mi jeszcze jakie macie patenty na mpcowanie skrzydel oprocz tej rurki
  • 0

#13 M.Ch.

M.Ch.
  • Modelarz
  • 709 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 17 July 2014 - 14:48

czyli serwa micro? i czy na pewno wystarczą a co do regulatora to czy on poradzi sobie z 4s w przyszłości? I wutlumaczcie mi jeszcze dlaczego domek pod silnik ma jedną wrege krótsza a drugą dluzszą przeciez jak przykrece silnik to on po prostu nedzie krzywo

Uważam, że do tego modelu KV w granicach 950-990 i 3S -śmigło ok. 13x4 -13x6. Z tym KV da się jeszcze pośmigać na 4S, ale z KV 1200 to byłoby już ciężko. Konieczne byłoby mniejsze śmigło. Napęd byłby szybki a nie z większym momentem, czego potrzebują akrobaty i 3D.

Jeżeli chcesz się oswoić z modelem na pakiecie 3S i szybko przejść na 4S to celuj w silniki ok 850 KV i śmigło ok 12x6.

Co do oklejania tu masz instrukcję (pod literką O):

http://www.modelemax.pl/instrukcje.php

• 0

#14 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 17 July 2014 - 16:22

Co powiecie o tym silniku? http://www.bocianmix...ukt,modele.html albo o tym http://www.bocianmix...ukt,modele.html
  • 0

#15 grafitxt

grafitxt
  • Modelarz
  • 211 postów
  • Skądłokolice Żywca kiedyś Świętochłowice
  • Imię:Mirek

Napisano 17 July 2014 - 20:15

Robercie, pójdź do modelarni która znajduje się w MCK w Żywcu naprzeciw boiska Koszarawy tam instruktor z doświadczeniem wszystko Ci wytłumaczy,  pokaże, doradzi i na miejscu rozwije wątpliwości. Ja oklejam oracalem czyli folią reklamową na papier, najpierw skrzydło oklejam papierem a na to folia z tym że wszystkie wykonane przeze mnie skrzydła z powodów ekonomicznych są styropianowe a ostatnio zamiast folią oklejam kolorową taśmą pakową którą kupuję w papierniczym na Komorowskich.

• 0

#16 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 17 July 2014 - 20:52

Dzieki wielkie za info bo ja myslałem ze to kółko modelarskie sie juz dawno rozsypało
  • 0

#17 Grubyzzz

Grubyzzz
  • Modelarz
  • 136 postów
  • SkądŻywiec

Napisano 19 July 2014 - 14:58

A powiecie mijeszcze jakie patenty macie na montaz skrzydeł?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych