Skocz do zawartości

Aparatura do 1000 zł...


user
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam straszny metlik jeżeli chodzi o modele i firmy produkujące aparatury. Co jestem już do czegoś przekonany - czytam i stwierdzam, że jednak to nie to. Chciałbym zakupić nową aparaturę do około 1000 zł. Aparatura oczywiscie 2,4 GHz. Aparatura na długie lata więc minimum 6 kanałów i podstawa, to bezawaryjność i trwałość oraz konfigurowalność. Aby obsłuzyła wszystkie rodzaje modeli (jeżdżące, pływające, elektryki, spaliny itd). Było by super gdyby np do małych modeli możnabyło "spiąć" ją z jakimś tanim np 2-3 kanałowym odbiorniczkiem...

 

Moje obecne typy, to:

 

MX-12

Futaba T6EX

Optic 6

Spektrum DX6I

Futaba T6j

 

Do której z nich dostanę więcej różnych (tanich) odbiornikow?

 

Nie wiem co myslicie o moich typach ale proszę o porady. Prosze także nie polecać mi Turnigy 9x... Bałbym się chyba bał na tym chińskim wynalazku puszczać jakiś poważniejszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem :-) i niewiele mi to dało, bo kazdy chwali co innego... i nic z tego nie wynika. A co do turnigy, to jest to zbyt tanie radio jak na swoje bardzo bogate funkcje - przynajmniej ja takie mam zdanie. I uważam, ze gdzieś tkwią chaczyki, które są właśnie często opisywane na róznych forach np. słaba jakość wykonania, problemy z zimymi lutami, konieczność wgrywania zastępczego softu, problemy z trymerami itd. Najbradziej skłaniam się obecnie chyba do Futaby T6j. Powiedzcie mi proszę jak ma się to radio do bezkwarcowych Futab z Faaast? Czy jest ono warte swojej ceny oraz nie okaże się za jakiś czas zbyt przestażałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM zdaniem w tym przedziale cenowym(jeżeli możesz dołożyć parę groszy jeszcze) najlepiej (no.. tylko odbiorniki nie są za tanie) byłoby kupić Graupnera MX-16. Poczytaj o nim :)

Co do Turnigdy, pewnie zaraz zleci się rzesza ludzi broniących tego radia... Ale powiem krótko, widziałem, i sam doświadczyłem, kilka rozbitych modeli przez tę aparaturę :) Mając taki budżet lepiej kupić coś "pewniejszego".

 

Natomiast jeżeli chodzi o tanie odbiorniki - chińczyk sprzedaje odpowiedniki do Futaby, ale na ile one są dobre to nie wiem, znam tylko jedną osobę, która korzysta z jednego takiego, jak narazie bez problemów (lata piankolotem koło nogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX-16, to jest przedział cenowy w który praktycznie wchodzi też Futaba T8j... Tylko teraz znowu które lepsze? I Czy np Futaba T6j i T8j to jest to samo (poza ilością kanałów) - czy może są jeszcze jakieś różnice?

 

Czy mógłbym prosić o jakiś namiar na te chińskie odpowiedniki do Futaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem niedawno co kupić, tylko myślałem bardziej o Hitecku Eclipse 7 Pro. Koniec końców wybrałem MX-16 Hott w sumie to w ciemno.

Aparaturka ładnie wykonana, osiem kanałów, dowolnie można wybrać mode od 1 do 4 i w pakiecie dostałem dodatkowy odbiornik na 6 kanałów. Ale w sumie innej apki nigdy w rękach nie miałem więc nie mam punktu odniesienia. Z wad mogę wymienić tylko brak instrukcji po polsku - właściwie to nie było instrukcji w żadnym języku. Na szczęście można ściągnąć z oficjalnej strony instrukcję po angielsku, a w necie jest też po polsku do bardzo podobnej MX-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o taranisie : 16/32 kanałów, praktycznie brak ograniczeń konfiguracji, oprócz modułu własnego mozliwość podpięcia moduły dowolnego w standardzie JR.

Wszytkie odbiorniki X - 16 kanałowe - Bardzo dobry tor ACSST przez niektórych uznawany za lepszy od FASST.

Cena radia wraz z 1 odbiornikiem zalezy od sklepu i waha sie od 700 - 1100 pln.

 

A co do myslania ze drogie to dobre pozwole sobie zaśmiać sie głośno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o taranisie : 16/32 kanałów, praktycznie brak ograniczeń konfiguracji, oprócz modułu własnego mozliwość podpięcia moduły dowolnego w standardzie JR.

Wszytkie odbiorniki X - 16 kanałowe - Bardzo dobry tor ACSST przez niektórych uznawany za lepszy od FASST.

Cena radia wraz z 1 odbiornikiem zalezy od sklepu i waha sie od 700 - 1100 pln.

 

A co do myslania ze drogie to dobre pozwole sobie zaśmiać sie głośno....

 

 

w pełni się zgadzam i pośmieję się razem z Tobą...  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A potem będzie można mu podrzucić kilka wątków z forum o tym jak to się zepsuło to co właśnie kupił... :-)

 

A poważniej - trochę ma racji. Teoretycznie markowa aparatura powinna więcej wytrzymać i dłużej posłużyć. Jednak to teoria. Praktyka jest taka, że wszystko może się zepsuć. A w statystykach psucia działa efekt skali - im czegoś jest więcej na rynku, tym częściej ktoś napisze, że się zepsuło. I potem mamy 10 wątków o wadliwym Turnigy i dwa wątki o wadliwym Grauperze czy Futabie. A tego, że Turnigy jest nie 5 a 10 razy więcej niż Graupnera to już nie ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozmawiałem z modelarzem który powiedział mi że szuka jakiejś nowej aparatury bo z turningy ma problem polegający na tym, że często podczas lotu traci kontrolę nad modelem na 1-2 sekundy a potem znowu wszystko działa - wiem to należałoby wrzucić do działu "komu nie powinno się sprzedawać nadajników RC".

 

Jeżeli miałbym wybierac pomiędzy Turnigy a Taranisem to ze względu na jakość wykonania i możliwości sprzętu wybrałbym Taranisa. Jeżeli ktoś ma więcej kasy na sprzęt to dlaczego nie firmową? Ja między innymi kierowałem się pzy wyborze łatwością obsługi i np. nie chce mi się wgrywać updatów softu do nadajnika i odbiornika bo np. odbiornik nie współpracuje z nowszym softem nadajnika jak i nie chce mi się myśleć który odbiornik mam wybrać aby współpracował z jakimś tam modelem nadajnika tej samej firmy, nie lubię też dodatkowych elementów wiszących na antenkach odbiorników jak i odbiorników złożonych z kilku spiętych elementów (satelity), nie jestem programistą i nie bawi mnie spędzanie czasu nad programowaniem w nadajniku danych wejściowych, wyjściowych i zależności pomiędzy nimi - wolę w tym czasie latać,  itd. Każdy ma swoje preferencje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A co do turnigy, to jest to zbyt tanie radio jak na swoje bardzo bogate funkcje - przynajmniej ja takie mam zdanie. I uważam, ze gdzieś tkwią chaczyki, które są właśnie często opisywane na róznych forach np. słaba jakość wykonania, problemy z zimymi lutami, konieczność wgrywania zastępczego softu, problemy z trymerami itd. Najbradziej skłaniam się obecnie chyba do Futaby T6j. Powiedzcie mi proszę jak ma się to radio do bezkwarcowych Futab z Faaast? Czy jest ono warte swojej ceny oraz nie okaże się za jakiś czas zbyt przestażałe?

 

 

Używam od kilku lat "Turnigy" i nie zauważyłem słabej jakości wykonania, nie znalazłem ani jednego zimnego lutu, zmiana softu zajmuje chwilę i daje ogromne możliwości programowania radia, trymery działają jak należy. :) Nie wiem skąd bierzesz takie informacje. Masz? Używasz? Czy słyszałeś?

 

Nie zamieniłbym tego radia na "pewniejszego" Graupnera czy Futabę i nie chodzi tu o kwestie finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zrobić prosty test. Położyć w zamkniętym pomieszczeniu na stole obok siebie nadajnik Turnigy, Taranis, Graupner np. MC 20, Futabę T14SG, i jakiś inny a potem wpuścić delikwenta na parę godzin do pomieszczenia i zobaczyć z jakim nadajnikiem w ręce wyjdzie. Ciekawy jestem ile osób wyszłoby z Turnigy :rolleyes: Każdy inny wybór - poza darmowym może byc obciążony finansami posiadanymi na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry test został zrobiony http://www.rcmodelreviews.com/turnigy9xv2review.shtml Raczej profesjonalnie. Wynik jest jasny (pomimo oryginalnego software i linku RC):

  • Product: Turnigy 9X version 2
  • Purchased from: HobbyKing
  • Overall rating: 4.5/5
  • Value for money: 6/5 (ie: astounding)

Ja też jestem zadowolony, pomimo, że załapałem się na "wpadkę" z oprogramowaniem (jedna z wersji er9x była wadliwa, a ja wrzucałem aktualizację od razu jak się pojawiła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zrobić prosty test. Położyć w zamkniętym pomieszczeniu na stole obok siebie nadajnik Turnigy, Taranis, Graupner np. MC 20, Futabę T14SG, i jakiś inny a potem wpuścić delikwenta na parę godzin do pomieszczenia i zobaczyć z jakim nadajnikiem w ręce wyjdzie. Ciekawy jestem ile osób wyszłoby z Turnigy :rolleyes: Każdy inny wybór - poza darmowym może byc obciążony finansami posiadanymi na zakup.

Najłatwiej dać? ,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.