Skocz do zawartości

Aparatura do 1000 zł...


user
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadałoby zrobić prosty test. Położyć w zamkniętym pomieszczeniu na stole obok siebie nadajnik Turnigy, Taranis, Graupner np. MC 20, Futabę T14SG, i jakiś inny a potem wpuścić delikwenta na parę godzin do pomieszczenia i zobaczyć z jakim nadajnikiem w ręce wyjdzie. Ciekawy jestem ile osób wyszłoby z Turnigy :rolleyes: Każdy inny wybór - poza darmowym może byc obciążony finansami posiadanymi na zakup.

Przy każdej powinna być cena , wtedy wybór byłby według możliwości finansowych danej osoby .

I wiem , że byłoby ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o darmowym nadajniku do wyboru w kontekście, że w większości przypadków najważniejszym kryterium wyboru jest cena nadajnika i odbiorników.

Tam gdzie cena gra mniejszą rolę pojawiają się właściwe kryteria wyboru jakimi powinno się kierować przy wyborze sprzętu a każda osóba ma swój własny zestaw spośród całego zbioru dostępnych kryterii wyboru. Spróbujcie pomarzyć i wybrać sobie wirtualnie nadajnik to wtedy zobaczycie, że niekoniecznie to będzie nadajnik który właśnie posiadacie. Jeżeli będzie to tańszy nadajnik to również dobrze. Czasami zdarza się przeinwestować i zatęsknić za sprzętem tańszym w utrzymaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam że w tym roku na lotnisku był modelarz z radiem Futaba (być może T6j bo wygląda podobnie). Wymienił kilka odbiorników bo każdy gubił zasięg. Problem był chyba jednak z aparaturą. Wniosek płynął z tego taki że nie warto kupować aparatury, która ma schowaną antenę (wewnętrzną). Chociaż mogłem coś przekręcić.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy nie warto? Mam także Futabę T6J z wbudowaną w rączkę anteną i latam do granic zasięgu mojego wzroku. Ciężko powiedzieć co było nie tak z radiem Futaba. Powodów może być jak zwykle kilka.

 

Nie pisałem, że znam takie miejsce gdzie można pobawić się kilkoma nadajnikami i je porównać. Chodziło mi bardziej o pokazanie, że gdyby był taki wybór i wybierający nie musiałby płacić za nadajnik to wiele osób które chwalą Turnigy wybrałoby inny nadajnik kierując się innymi niż cena do ilości funkcji kryteriami wyboru.

 

"W realu" powinno się dać porównać nadajniki na pikniku modelarskim wśród znajomych lub dzięki kogoś uprzejmości pod warunkiem, że wykażemy się kulturą techniczną tj. nie będziemy nikomu demontować nadajnika, nadwyrężać przełączników, kasować istniejącej konfiguracji oraz pytać jeżeli czegoś nie wiemy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest duży... Ale chyba jednak wybiorę Futabę T6j lub T8j,,, Kiedyś miałem T7CP i nic złego o niej nie powiem. A powiedzcie mi tylko proszę bo nie mogę znaleźć informacji - czy aparatura ta bedzie nadawać się do quadrocoptera? Nie mogę znaleźć informacji na jakiej zasadzie odbywa sie sterowanie predkością wirników poszczególnych silników. Czy poza regulatorami jest jakiś moduł centralny czy może wszystko ustawia się w radio i czy podane futaby nadadzą się do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze prosze jak to jest z telemetrią. Czy jezeli odbiornik zasilam przez BEC, to czy wskazania telemetrii co do napięcia pakietu w modelu będą wiarygodne? Czy lepiej do odbiornika i serw stosować wtedy oddzielny pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.