Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sopwith Camel 500mm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 152 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn
  • Imię:Marcin

Napisano 14 January 2015 - 23:41

86aa678d5ab6e9512a0ac0a862bb5d7b.jpg

Odwróciłem wręge, dzięki temu zabiegowi silnik powędrował 16mm do przodu, regulator pod silnik, a zaraz za nim jest bateria. Wyważenie prawie dobre, na ośkę dodam jeszcze propsaver i powinno być ok. Jutro zrobię nową osłonę i wtedy będzie widać jak nienaturalnie wygląda sopwith :)
  • 0

#22 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 152 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn

Napisano 19 May 2015 - 10:42

Model gotowy do lotu, brakuje mu jeszcze pilota, karabinów, linek oraz malowania, ale to po udanym oblocie. Waga wyszła 202g

20150519_112950.jpg

20150519_113044.jpg

20150519_113058.jpg

czekam na bezwietrzną pogodę aby sprawdzić czy to wogóle lata :)

Ma ktoś może namiar gdzie mógłbym wydrukować kalkomanie z białym kolorem? u mnie w mieście firmy nie mają drukarek z białym atramentem, tłumaczą że biała jest kartka albo koszulka :P

• 0

#23 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 9912 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 19 May 2015 - 10:46

Bo to prawda.Z reguły masz białą kalkomanię i białego nie drukuje się po prostu. Dobre do np szachownicy, ale białych literek nie ma sensu tak drukować

• 0

#24 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1259 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Piotr

Napisano 25 May 2015 - 09:34

daj gdzies wyciac na ploterze z bialej folii albo namaluj

• 0

#25 SzczepanM

SzczepanM
  • Modelarz
  • 3 postów
  • SkądSzczekociny/Wrocław
  • Imię:Szczepan

Napisano 23 September 2015 - 12:34

Bardzo ładny model :) Ruszyło coś dalej?

• 0

#26 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 152 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn

Napisano 05 October 2015 - 20:58

Tak, już po oblocie, trzecie lądowanie trochę twarde było i urwałem podwozie. Model dość nerwowy, ale lata. Wolę jednak większe samoloty :)

• 0

#27 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 06 October 2015 - 10:32

Mam wrażenie że jakby ważył tak z połowę tego co waży to by nie był tak nerwowy. Niestety, przy tych wymiarach masa się robi krytyczna.

Masz może filmik z oblotu?

• 0

#28 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 152 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn

Napisano 06 October 2015 - 13:10

Niestety filmiku nie mam, to prawda mógłby ważyć mniej ale robiłem z tego co miałem (jest to samolot ze śmieci) i cała elektronika waży 100g czyli polowe masy całego modelu. Możliwe gdybym go zrobił większego z tą samą elektroniką to latałby lepiej

• 0

#29 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 265 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 10 November 2016 - 16:30

Sopwith Camel 13in electric RC plan

Może ktoś podejmie wyzwanie dla klasy orzeszek RC? :D W modelu kolegi Marcina konstrukcja chyba zbyt pancerna wyszła (choć model całkiem fajnie wygląda i jest zrobiony OK, poza drobnymi niedociągnięciami  ;)  ) i nie mam na myśli niewłaściwego pokrycia i wyposażenia dla tej skali, (tak wg mnie) sam szkielet jest już za masywny. Pomniejszanie planów wprost bez zmian, to nieporozumienie, nie tylko w kontekście samej konstrukcji (ilości wręg, podłużnic, żeberek, dźwigarów itp.) Konieczne jest przeskalowanie proporcji powierzchni nośnych skrzyd/ła/eł i stateczników tak jak w linku powyżej i o czym wspominał już 60 lat temu Papa Schier (bardzo dobrze opisując regułę Reynoldsa w swoich publikacjach). Plany dla takich modeli muszą być dobrze przemyślane, aby konstrukcja była naprawdę lekka, jednak na tyle mocna, co by model mógł latać, ale nie jak przyciężkawy odrzutowiec i nieważne, czy jest to typowa "stolarka drewniana", czy "rzeźbienie w sztucznym materiale". Ten konkretny model nie powinien ważyć więcej jak 50-100g (jak słusznie zauważył kolega jethrotull), łącznie ze wszystkimi bebechami (dobry przykład: prezentacja, wiwisekcja, w locie).  Budowa tak małych modeli i wyposażenie do nich to inna bajka niż budowanie w skali makro. Świadczy o tym wiele tematów mini / mikro poruszanych nie tylko na tym forum (śledzę je z ciekawością), które rzadko kiedy kończą się z powodzeniem zamieszczeniem filmiku z oblotu.  ;)

Przykład jak filigranowa powinna być stolarka (balsowa) dla maluchów (bo powyższe trzy linki to przykład "rzeźbienia w sztucznym"), aby model latał majestatycznie jak dwupłatowiec (w tym przypadku), a nie "nerwowy odrzutowiec":

fox_bones_10.jpg

... foto pochodzi ze strony: Mike's flying scale model  Polecam wszystkim miłośnikom mini / mikro oblukanie modeli Mike'a (jak i modeli Martina: TUTAJ) - warto (na stronie Mike'a również obszerne relacje z tegorocznych zawodów maluchów: BMFA Indoor Scale Nationals May 2016 , Flying Aces Nationals July 2016 Part 1, Part 2)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych