Skocz do zawartości

Pioneer 1400 - odkręcające się śmigło


Rekomendowane odpowiedzi

Polatałem dzisiaj moim Pioneerem i odkryłem problem jak w temacie. W czasie lotu luzuje się nakrętka trzymająca śmigło. W efekcie model praktycznie traci napęd i trzeba szybko lądować. Czy tylko ja mam taki problem, czy jest on powszechny w tych modelach (Pioneer, Beta) ? Jak sobie z takim problemem radzicie ? Jakiś klej do gwintów będzie dobrym pomysłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może mój silnik kręci się nie w tą stronę co trzeba ? Kupiłem model ARTF, czyli silnik był już połączony z ESC, więc założyłem, że wszystko jest złożone poprawnie. Ale może to nie było prawidłowe założenie. W którą stronę powinien kręcić się silnik w tym modelu (napęd pchający) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawo patrzac z pozycji modelu. Leci? To znaczy, że kierunek obrotów jest ok.

No chyba, że masz inne śmigło niż w zestawie.

Także nie spotkałem się z samoczynnym odkręcaniem. Ale jeśli tak się dzieje to nic nie zaszkodzi jeśli podsmarujesz gwint klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się odkręcić dokręć na kleju do śrub albo na uhu por to normalne obroty powinny być w przeciwnym kierunku ale pewno śmigło masz normalne a tam mamy napęd pchający mocno dokręć  na kleju ewentualnie daj  nakrętkę samo kontrującą  :)


A czy śmigło jest wyważone? Może ono daje wibracje i przez to nakrętka się odkręca?

Śmigła z zestawu nie są zbyt dokładnie wykonane i dobrze je zmieniać na śmigło APC 6x4 EP (pusher).

apc tez mi nawiało dlatego daje je na uhu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model lata, czyli na logikę faktycznie śmigło się kręci w prawidłową stronę. Używam oryginalnego śmigła, na którym nie ma żadnych napisów, więc kierunek montażu dobrałem intuicyjnie. Ma ktoś fotkę, na której widać prawidłowo zamontowane seryjne śmigło w Pioneerze ?

 

W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem. Użyję kleju do gwintów i zobaczę czy będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model lata, czyli na logikę faktycznie śmigło się kręci w prawidłową stronę. Używam oryginalnego śmigła, na którym nie ma żadnych napisów, więc kierunek montażu dobrałem intuicyjnie. Ma ktoś fotkę, na której widać prawidłowo zamontowane seryjne śmigło w Pioneerze ?

 

W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem. Użyję kleju do gwintów i zobaczę czy będzie lepiej.

Śmigło powinno być tą wypukłą stroną w kierunku lotu.

Podklejenie faktycznie może pomóc, chciałem tylko koledze zwrócić uwagę na to że warto to śmigiełko również wyważyć bo obraca się ono dość szybko i to może dawać dość spore wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nibysmigielka z zestawu nie ma co wywazac. Do tego modelu nie ma co go tez zakladac. Lepiej zmienic na cos markowego i dopiero wtedy wywazac i montowac.

 

Nie przesadzałbym z takimi opiniami.

Kiedy kupiłem Sky Surfer`a 2000 spotkałem się z podobną opinią, jednak wyważyłem te z zestawu i śmigałem z bardzo dobrym skutkiem, do czasu złamania po ok. 14 h nalotu.

 

Mała uwaga: śmigło z zestawu było chyba najbardziej badziewne pod kątem wyważenia jakie miałem do tej pory i wymagało sporej korekty masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.