Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu Ultimate AMR (nac) 1m depron


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Również używam Alpha`y w wersji 2. Stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. Software ma kilka niedociągnięć, jak chociażby błędne wyświetlanie liczby podczas ustawiania pojemności baterii. Niemniej potrafi ładować prądem dużym, teoretyczna rozdzielczość i prąd balansowania są zgodne z tymi deklarowanymi na opakowaniu. Jakkolwiek zdarza się, że natężenie skacze z przyrostem +/- 100 mA, przy dużych prądach ładowania

. Jak na tą klasę i cenę: polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła kupiłem ładowarkę Imax B6 o parametrach bardzo zbliżonych  do tej powyżej http://abc-rc.pl/p/181/3960/ladowarka-cyfrowa-imax-b6-1s-6s-li-pol-5a-zlacza-dean.html

Sprawdź wiarygodnym miernikiem, jak ci balansuje. Gdyby coś tu było nie tak, można to poprawić.

Ponieważ, z tego co widzę, kupiłeś podróbkę ImaxaB6, powinieneś mieć dostęp do menu serwisowego, dającego  możliwość kalibrowania balansera. Oryginały tego nie miały (poza pierwszą serią produkcyjną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiarygodnym miernikiem, jak ci balansuje. Gdyby coś tu było nie tak, można to poprawić.

Ponieważ, z tego co widzę, kupiłeś podróbkę ImaxaB6, powinieneś mieć dostęp do menu serwisowego, dającego  możliwość kalibrowania balansera. Oryginały tego nie miały (poza pierwszą serią produkcyjną).

Jak to sprawdzić? W jakim celu kalibruje się balanser? To że to podróbka to dobrze czy źle? nie orientuje się w tum zbytnio, w sumie dopiero od 4 miesięcy mam do czynienia z pakietami modelarskimi  ;)

 

Ładowarka już do mnie jedzie, pewnie będzie już jutro  :D

w tym czasie posadziłem pilota za nowym kokpitem 

post-14749-0-97447900-1407186882_thumb.jpg

 

dostał też karabin strzelający przez śmigło  :)

post-14749-0-32646200-1407186833_thumb.jpg

 

Dziś znów 35 min latania i jeszcze zapas prądu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMax ma menu serwisowe. Kod jest ukryty pod zdrapką i można z niego skorzystać tylko 1 raz.

Jaki Imax ma? Oryginał?

Jaki to kod? Z kodu można skorzystać tylko raz? Bartosz, skąd masz te informacje? Może się coś zmieniło...

 

Jak ostatnio (na początku tego roku) się orientowałem, to kod służył tylko do rejestracji produktu (logicznie - tylko raz). Natomiast nie miał nic wspólnego z kalibracją.

 

Imax ma tzw. menu serwisowe 1, a jakże, tylko ono nie pozwala kalibrować balansera, a jedynie ustawiać pomiar napięcia całego pakietu. Ja mam na myśli menu nr 2 (mogłem odwrócić cyfry, już nie pamiętam, ale to tu nieistotne). Ono jest zablokowane FABRYCZNIE.

 

Jak to sprawdzić?

Ale co chcesz sprawdzić? Czy to oryginał? Powinien mieć na górnej pokrywie (tej z ekranem) logo producenta skyrc (albo rcsky, nie pamiętam), hologram na spodzie.

 

W jakim celu kalibruje się balanser? To że to podróbka to dobrze czy źle? nie orientuje się w tum zbytnio, w sumie dopiero od 4 miesięcy mam do czynienia z pakietami modelarskimi  ;)

W celu dobrego balansowania pakietu - wyrównywania napięć między ogniwami. To przedłuża żywotność pakietu, a w skrajnych przypadkach nawet chroni go przed zniszczeniem.

 

Ważniejsze jest pytanie, to czy u ciebie będzie to potrzebne.

 

To, że podróbka to i dobrze i źle. Dobrze, bo w większości znanych mi przypadków, podróbki miały i mają dostępną kalibrację balansera (otwarte, nie zablokowane menu serwisowe, chodzi po prostu o software). Źle, bo w większości znanych mi przypadków wnętrze podróbki, okazywało się mniej starannie wykonane i z wymianą części komponentów (np: rezystorów) na tańsze (gorsze?).

 

UWAGA

Ze wspomnianego menu do kalibracji można skorzystać tylko raz (może o to chodziło Bartoszowi). Potem ulega zablokowaniu. Można to odblokować flashując oprogramowanie - są do tego amatorskie programy, ale robimy to na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartku za wyczerpującą odpowiedź, myślę że na razie jednak nie będę przy niej grzebał  :)  

 

Przyszła do mnie ta podróbka, działa a nawet ładuje :D 

post-14749-0-60830100-1407267207_thumb.jpg

 

jestem mile zaskoczony jakością wykonania 

 

Kombinuje dorobić do Ultimata oświetlenie na końcówkach skrzydeł, tylko jak..... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to chodziło, że kalibracji można dokonać tylko raz. Jakiś kod jest pod zdrapką na ładowarce - ponoć właśnie do memu kalibracji. Nie korzystałem, bo moja ładuje poprawnie do 2go miejsca po przecinku.

 

KONIECZNIE SPRAWDŹ NAPIĘCIA NA POSZCZEGÓLNYCH CELACH PO SKOŃCZENIU ŁADOWANIA Niezależnym miernikiem.

 

Moja ładowarka (IMax B8) ma inną cechę, której nie rozumiem. Im większe C w baterii, tym wyższe napięcie odcięcia (nawet do 0.05v) Kiepski aku (10C) ładuje 4,20 V na celę, dobry (40C) 4,25V na celę. Dlaczego? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....

KONIECZNIE SPRAWDŹ NAPIĘCIA NA POSZCZEGÓLNYCH CELACH PO SKOŃCZENIU ŁADOWANIA Niezależnym miernikiem.

.......

 

Dziś sprawdziłem, równiutko 4,20 na każdej celi

 

Wykonałem oświetlenie  :)

post-14749-0-97405500-1407413819_thumb.jpg

 

Zasilanie malutkim pakietem 350 mAh 1s

post-14749-0-21066600-1407413878_thumb.jpg

 

Ps. W końcu udało mi się wylatać cały pakiet  :D, czas lotu 35 min

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher po remoncie, a Nac przed  ;)

Jak to się mogło stać? Hmmmmmm, pomieszały mi się strony w locie plecowym i model wpadł pionowo w ziemię  :unsure:

 

Na pierwszy rzut oka nic się nie stało, na drugi jednak nie  ;)

post-14749-0-61283500-1407623240_thumb.jpg

post-14749-0-94838700-1407623292_thumb.jpg

 

wlot powietrza zmiażdżony ale nie jest źle (nawet da się naprawić) i część kadłuba z doczepionym silnikiem postanowiła oddzielić się od reszty  ;), niestety nie mam więcej zdjęć 

post-14749-0-48384300-1407623339_thumb.jpg

 

Już wstępnie pokleiłem całość, trochę gipsu, będzie jak nowy. Aż dziw że straty tak niewielkie  :D

 

Na poprawę humoru udało mi się stworzyć filmik. Przepraszam za jakość ale tylko suszarkę miałem pod ręką, poz tym słońce w plecy i chmury z przodu....., jutro zamieszczę

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.