Skocz do zawartości

[OPINIE] Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2


baciany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć o opinie na temat Apki HobbyKinga wraz z odbiornikiem.

Jest to: 

Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2

Aparatura za 18 eurasów wraz z odbiornikiem. Wiem ze większość i tak poleci mi Turnigy 9x ale to jednak ponad 2 razy droższa aparatura z 9 kanałami czego nie potrzebuję. Starczyło by mi na upartego i 4 kanały z zasięgiem do 200m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: Do samolotu.

Dokładniej mówiąc będę budował swój pierwszy samolot (nigdy nie latałem samolotem) i Hardkorowo zaczynam od Depronowego modelu Do Combatu :P Głównie ze względu na prostotę budowy. Wiem że rozwalę pewnie w 1 locie ale no trudno - wtedy zrobię drugi inny (mam kilkanaście planów i przeczuwam że przy którymś z kolei w końcu nauczę się latać). Samoloty będą 3 kanałowe lub 4. Więcej nie przewiduję. Nie przewiduję też żadnego samolotu większego niż 1metr rozpiętości i lotów dalej niż 100m. Programowanie tej apki odbywa się przez komputer - to już wiem. Ale jak raz ją zaprogramuje pod samolot a potem będę budował taki sam od nowa i od nowa albo podobny to zmiana parametrów nie będzie mi potrzebna. Nie przewiduję chodzenia na lotnisko z 10 modelami i dostosowywaniem apki do każdego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwszy model to lepiej zbuduj go z EPP np. coś takiego :

http://napolskimniebie.pl/index.php/sklep/esa-epa-warbirds-ww2/focke-wulf-fw190-detail

Tylko dodaj serwo na statecznik pionowy , który zrób ruchomy .

Poszukaj aparatury z komputerem , np

.http://allegro.pl/aparatura-z-komputerem-zestaw-6ch-2-4ghz-i4391530133.html

widziałem na Allegro za 230 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: Do samolotu.

Głównie ze względu na prostotę budowy. Wiem że rozwalę pewnie w 1 locie ale no trudno - wtedy zrobię drugi inny (mam kilkanaście planów i przeczuwam że przy którymś z kolei w końcu nauczę się latać).

Dla czego tak pesymistycznie i samotniczo podchodzisz do nauki latania i zakupu aparatury?

W Krakowie jest tylu modelarzy,  że nie pozwolą Ci zostać samemu sobie.

Zwróć się tylko do nich, a pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aparatury to poszukuję czegoś tanim kosztem. 80/230zł jest jednak dla mnie różnicą. Albo kupuję apkę HK za 18 euro i mam samolot już na jesieni, albo zbieram na Turnigy i mam dopiero wiosną/latem :( Niestety tak to wygląda. Jeżeli ta nadajnik nadaje się do pilotażu i spełnia oczekiwania które podałem to po prostu ją kupuję :] A w późniejszym czasie pomyślę nad lepszą jak się w cały temat wciągnę. Jako początkujący nie wiem czy będę widział różnicę w używaniu Apki HK za 18 euro a takiej z samolotów i Helikopterów Wltoys :P

Jak wspomniałem wiem że apki już z Komputerem są fajniejsze ale zarazem wiele droższe... Skoro już jadę po kosztach :P Samolot nawet malowany nie będzie na początku. Wszystko totalnie po kosztach. Będzie i relacja :P
Samolot planuję zrobić z takich planów: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1012551
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,absolutnie nie kupuj najprostszego i najtańszego radia !jeśli jednak nie posłuchasz dobrej rady i kupisz takową to zapewniam cię że już przy montażu elektroniki w pierwszym modelu będziesz tego żałował...

droższe radia moją możliwość bogatego programowania wszelkich ustawień które są bardzo przydatne nawet najprostszym modelu  :) .

 

modelarstwo RC to zaraźliwe hobby,po każdym modelu będziesz chciał więcej,dalej,wyżej... ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Samolot nawet malowany nie będzie na początku. Wszystko totalnie po kosztach. Będzie i relacja :P

Samolot planuję zrobić z takich planów: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1012551

 

Coś mi się wydaje, że to jeden z tych kolegów któremu nie zależy na poradach tylko na wywołaniu jakiejkolwiek dyskusji wokół siebie.

Najpierw kontrowersyjny pierwszy nadajnik, a teraz do niego pierwszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć o opinie na temat Apki HobbyKinga wraz z odbiornikiem.

Jest to: 

Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2

Aparatura za 18 eurasów wraz z odbiornikiem. Wiem ze większość i tak poleci mi Turnigy 9x ale to jednak ponad 2 razy droższa aparatura z 9 kanałami czego nie potrzebuję. Starczyło by mi na upartego i 4 kanały z zasięgiem do 200m.

Kiedyś takie radio było marzeniem.

Wystarczy na pewien czas.

Mam podobne radyjko (specjalnie wybrałem bez programowania) jako 2gi nadajnik i wszystko działa jak należy (zmieniłem jedynie zasilanie na lipol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będę budował nie jest jeszcze ustalone. Sprubuję tego Combata a co się będę, a jak rozwalę to zacznę trenerka robić :P  
Aparatury nie kupuje jeszcze dlatego pytam o porady. Owszem fajnie by było tą Turnigy kupić ale też pochłonie to troszkę więcej kasiory. Zobaczymy co życie przyniesie. Dopiero we wrześniu nadejdzie Fundusz za projekt i będę kupował. Ale jakoś tak HobbyKingowa mnie ciagnie swoją ceną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wiem moj kolega ma taka bo sam mu ja zamawialem, tyle ze pod nazwa FLY SKY ale jest identyczna, ja mam turnigy 9x a te stery do hk to dla mojego innego kolegi bo on jest bardzo leniwy i lubi miec wszsytko na talezu podane, wiec dzwoni do mnie i mowi ze nie ma albo nie mozna sciagnac  :) , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.