Skocz do zawartości

OS MAX 15 FP dobór paliwa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy temat (proszę nie banujcie).

Jest sprawa, mam os max 15 fp a muszę dobrać odpowiednie paliwo, na tej stronie:http://www.dieselrc.com/download/osfpseries.pdf

Są opisane dwa składy mięszanek 

A: metanol 75% olej 25% nitro 0% 

B: metanol 70% olej 20% nitro 10%

paliwo B to najlepsze osiągi używać tylko na dotartych jak mój, ale nie znalazłem żadnego paliwa z nitro z 20% oleju tylko 18%.

I tu moje pytanie czy coś się stanie mojemu oskowi jak mu dam 18% oleju i 5% nitro (nie chce mu dawać 10% jak ma oleju trochę za mało).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodam, że go odpaliłem na meccamo 10% z 18% oleju. Paliwo to zakupiłem dość dawno bo myślałem, że mi będzie potrzebne oczywiście mi trochę czasu "zeszło" i teraz mam wątpliwości jak sobie wszedłem na stronkę do silniczka.

A tu filmik powinien być:

http://youtu.be/Xip68Mw6gTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 2% (na 100 ml w baku to 2 ml) oleju to jednak nie tak dużo. Wydaje mi się też, że ogólna czystość paliw wzrosła w porównaniu z tamtymi czasami. Ciekawi mnie jaka była dokładna data produkcji i jakiej jakości wtedy były paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj opcji EDYTUJ.

Ja w zeszły weekend docieralem asp.25 na 5% nitro Model Technic. Z tego wgledu ze takie paliwo akurat miałem pod reka. I to było też stare paliwo więc nie mam pewności co by trochę dobra z niego nie ucieklo. A silnik docieralem standardowo na głębokim przelaniu tak że lało sie z niego z każdej strony. Jak chceszsie bawić to kup paliwo bez nitro. Jednak ja bym dotąd na tym co mam. Małe obroty+przelanie i nic mu sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie jest szkoda tylu słów bo piszę nie mówię w dodatku piszę dosyć wolno i z błędami które ciągle poprawiam (jakby trening ortografii). A silnik jest dla mnie dużo wart...

 

edit:

Też myślę, że ten temat jest do niczego.

Myślałem o dokupieniu oleju ale ciekawiło mnie czy coś się stanie mojemu silniczkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil !  masz watpliwpsci-pytaj.  Mam 2 osy 15 fp,pierwszą z nich kupiłem w 1988 roku i docierałem na paliwie z firmy jantar i było tam 14 (czternaście) procent oleju syntetycznego,silnik żyje do dzisiaj w świetnej kondycji technicznej i nic ze swej urody nie stracił.

Bez obaw lej paliwo z 18 % olejem i 5 % niterka. Ważne abyś silnika nie przegrzewał (mamy upały) i dbaj o jego czystość- a odwdzięczy Ci się długim żywotem. Miłej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Grzegorz,to paliwo z ubiegłego stuleciai, faktycznie- było sporo zatartych silników-było to jedno z pierwszych paliw z olejem syntetycznym w kraju ,a firma juz chyba nie funkcjobuje na rynku modelarskim. Znam kolegów,którzy zarzynali silniki na paliwie z 18-a % oleju.. Chciałem Kamilowi przekazać,że może śmiało palić swój motorek na 18-u procentach ,z zachowaniem podstawowych regół eksploatacyjnych.

                           Pozdrawiam M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale silnik palony na nitrometanie powinien być po pracy przepalony na zwykłej zupie bez nitra, bo skoroduje tłok ( nie tylko) i będzie można go wyrzucić.

 

Nigdy tego nie robiłem, nie stosowałem też After Run a moje silniki zawsze były w doskonałej kondycji. Problem z korozją tkwi gdzie indziej.

 

 

Mi nie jest szkoda tylu słów bo piszę nie mówię w dodatku piszę dosyć wolno i z błędami które ciągle poprawiam (jakby trening ortografii). A silnik jest dla mnie dużo wart...

 

edit:

Też myślę, że ten temat jest do niczego.

Myślałem o dokupieniu oleju ale ciekawiło mnie czy coś się stanie mojemu silniczkowi.

 

18% oleju jest OK do FP, nawet jeśli będzie tam 15% nitro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.