Skocz do zawartości

Półmakieta szybowca SZD-12 Mucha 100A - budowa


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

- żebra wycinane tradycyjnie

- hamulce kupione . graupner -ale nie jestem z nich bardzo zadowolony troche sie przycinaja.

-co do kabiny masz oczywiscie racje, ale spedzilem przy niej wiecej czasu niż przy skrzydłach, robilem ja 3 razy od poczatku i poprosty mialem juz dosc. chcialem juz latać tym bardziej, że zbliżały się już zawody gigantów w kurowie a ja pracowałem nad modelem już drugi rok.

-plany oczywiscie w całości na mojej stronce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomku pochwale się budową Muchy z Twoich planów ,relacja jest http://www.forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=166 . Dzięki Sławkowi ( Sławekmod) powstały pliki skrzydła w Cad co pozwoli na wycięcie ich laserkiem i zaoszczędzeniu dużo czasu przy budowie i montażu ich , może dzięki temu i Twoim planom powstanie więcej takich pięknych szybowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Formatki pod laser zostały wysłane przed chwilą do firmy wycinającej . Mam nadzieję że wszystko będzie pasowało. Robiłem z dokładnością do 4 miejsca po przecinku więc powinno być ok. Skrzydła to preluduim do Bociana 9bis E 3700mm którego zacząłem już rysować. Nie będzie to komercyjny kit jak niektórzy mi zarzucają, z produkowania KIT-ów wyleczyła mnie sytuacja rynkowa. Pliki będą dostępne za friko. Wracając do skrzydła muchy, to mam nadzieję że Piotrek zrobi jakąś relację z budowy tych skrzydeł. Przy maksymalnym upchnięciu elementów pokrycia i żeber wyszło łącznie 20 desek balsy 2 i 3 mm i trochę sklejki brzozówki. Chcąc uprościć maksymalnie montaż oraz skrócić go do niezbędnego minimum zaprojektowałem półki serw wraz z pokrywkami . Poniważ imageshack wymaga zalogowania ( nie mam na to ochoty) to podam link do screenu z tą półką

http://forum.aerodesignworks.eu/download/file.php?id=930&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja zamieszcze screeny z rysowania , Sławek zrobił kawał dobrej roboty a oto efekty 58981815.jpg

Uploaded with ImageShack.us

56073614.jpg

Uploaded with ImageShack.us

45955148.jpg

Uploaded with ImageShack.us

m10g.jpg

Cała relacja z projektowania skrzydeł jest tu http://www.forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.