Skocz do zawartości

Corsair XL 1400mm


Kamil2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam patrząc na model Bartka Piękosia który mi się bardzo spodobał zacząłem robić swój własny ;)

Chciałbym aby model latał na pakietach 2200Mah 3s

Planuje zrobienie skrzydeł z balsy choć nigdy nie miałem z nią do czynienia jak widzicie że robie coś nie tak piszcie :)

Link do planów: http://www.rc-modell...RSAIR-XL-V2.pdf

http://www.rc-modellflugzeug.de/corsair.html#Bauplan

 

25589a49d0e3.jpg

 

c7eda076f0a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprawione zastanawiam się czy robić ten model teraz bo do zimy i tak go nie zrobie (...)

nie szkodzi jak zrobisz do wiosny przyszłego roku też będzie ... pisałeś że Corsair Bartka był/jest dla Ciebie inspiracją to zobacz ile go Bartek budował i zwróć uwagę że Bartek go nadal buduje w pewnym sensie ;) (pełen szacunek dla niego co on wyprawia z tym deprono lotem :) )... pośpiech mało wskazany w modelarstwie ... jak się znudzisz Corsairem zbuduj akrobata polataj i wróć do niego znowu ... budowa modelu ma cieszyć a czy go zbudujesz w tydzień, dwa, pół roku, czy dwa lata to już nie ma znaczenia grunt żeby się tym cieszyć ;) trzymam kciuki za powodzenie projektu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie z podwoziem a propo miejsca do latania to mieszkam niedaleko Kielc dokładniej ok 700m od obwodnicy (niedaleko Cedzyny) Tam lata bardzo dużo osób a co najważniejsze jest asfalt   .Ale za niedługo będę mieszkał 100m od lotniska w Masłowie ;) propo skrzydeł nadal się zastanawiam ponieważ chciałem żeby model latał na bateriach 3s 2200mah dlatego musiałby być bardzo lekki co wyklucza skrzydła z balsy :/ chyba będą takie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem klej i wyciąłem resztę corsaira :) Postanowiłem jednak nie robić skrzydeł z balsy lecz tak jak w planach depronowe oczywiście dojdą wzmocnienia ;)

Poniżej zdjęcia z tego co zrobiłem dzisiaj.

 

d9798bd62ffe9689med.jpg

 

Wycinanie :D

 

ef8cc08f09404cfdmed.jpg

 

edaaf195dac58341med.jpg

 

18864a86c1f3edcdmed.jpg

 

Model nie jest sklejony tak jak miało być ponieważ nie spodziewałem się że zabraknie mi depronu :D

A oczywiście muszą być pytania :D :

Gdzie kupić listewki sosnowe? (w sklepach budowlanych nie znalazłem)

Macie jakąś lepszą stronkę do hostingu zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.