Skocz do zawartości

Jitterbug - sprawozdanie z budowy.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższych przemyśleniach i dylematach w wybraniu odpowiedniego modelu zdecydowałem się na budowę Jitterbuga. Jest to model opisany przez producenta jako sport-akrobat. Z lenistwa i chwilowego braku narzędzi do własnoręcznego wycięcia elementów z planów po raz ostatni zdecydowałem się na budowę z KITu / tartaku / wycinanki czy jak to jeszcze się zwie.

 

Krótki opis :

 

Rozpiętość skrzydeł :  1574 mm

Długość kadłuba     :   1092 mm

Masa modelu          :    2.94 kg

 

W budowanym modelu obsadzę 4suw ASP .61

 

NNiEJO.jpg

 

W miarę postępów w budowie postaram się uzupełniać sprawozdanie, jednak nie będzie to typowa relacja z budowy jaką prowadziłem w przypadku Michasia Max. Zajmuje to zbyt dużo czasu, rozprasza i nie pomaga w konstruowaniu modelu. Wszelkie uwagi mile widziane.

 

CDN. (czekam na paczkę z elementami do budowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż robię podstawowe błędy (nadmiar kleju, żywica zamiast CA, tam gdzie według mnie powinno być "mocniej" itd.) Więc zakładam wagę nieco wyższą niż producenta. Nie wiadomo też jaki konkretnie silnik (waga) uwzględnił. Mimo wszystko do 3.2 kg z tym silnikiem będzie niezła zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to kit więc - przynajmniej mnie  -  powierzchnie wychodzą zawsze trochę większe co wpływa korzystnie na obciążenie powierzchni. Sprawdź ile to w Twoim wychodzi. skrzydła widzę masz proste więc po jednym lub dwa żebra dodajesz i już masz większa powierzchnię. Gdy robię spływy to cieciwa też często wychodzi większa - stąd to co napisałem wyżej. Też mam taką zdolność, że modele wychodzą mi cięższe ale za to solidne co było widać na nie jednym filmie. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem plany. Wycinanka będzie wysłana drugą paczką. Mają chwilowe opóźnienie i do końca tygodnia ma być. Niestety za robotę się będę mógł zabrać za dwa tygodnie bo w poniedziałek zaczynam urlop :(

 

TgQzpr.jpg

 

aVJBFv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(Wiele razy pisałem, że te bo akurat mam ten i FS 80 uruchamia się baaaardzo łatwo. Wczoraj czy przed wczoraj odpalałem FS 61 po chyba 3 latach leżakowania. Odpalił od pierwszego zakręcenia i to na "zleżałym" od kilku lat paliwie. Ktoś niedawno pisał, że po sezonie staje się bezużytecznym. dobrze, że moje z 12 litrów o tym nie wie :D.

Pisałem, że model może być trochę przyciężki jak na ten silnik, a okazało się, że mój Vicomte III jest jeszcze cięższy - 3,3kg bez paliwa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieźle .. kitu dalej nie mam. Przy zamówieniu była gwarancja dostawy w 3 dni jeżeli jest zaznaczony "in stock". Był, po moim zakupie dalej jest, co świadczy że mają więcej sztuk, ale .. W związku z długim (bo omal 3 tygodnie) oczekiwaniem napisałem do nich i spotkało mnie zaskoczenie. "Ponieważ woodpack okazał się zbyt duży, producent pracuje nad rozwiązaniem problemu by dotrzymać odpowiedni standard wysyłki RoyalMail". Co za bzdurne wytłumaczenie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow !! Paczka wysłana :)

 

Afternoon Kacper,

 

Following my email last week. I can confirm your outstanding items have been dispatched today.

 

Please accept my apologies in the delay.

 

Kind Regards,

 

Yasmin Prince

Customer Service Supervisor

MyHobbyStore Retail Ltd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu opóźniali wysyłkę, bo nie mogli dotrzymać standardu opakowania ... no to się postarali .. eee. Pomiędzy elementami leżały jakieś syfy i efekt jest taki :

 

kAg34w.jpg

 

Całość w kilku miejscach była zaciśnięta gumami i efekt taki :

 

xmxTFW.jpg

 

Będę miał zabawy ze szpachlowaniem bo pod folią będzie to ochydnie wyglądać ..

 

No tak .. o planach już dawno zapomniałem, dzięki Robert ;)


Chyba jakaś lipa ... ale to nic dziwnego znając moje szczęście. Zamówiłem drugą opcję ze sklepu - całkowity komplet elementów a nie ma np. ścianek kadłuba. Jedyne elementy ze sklejki to drobiazgi :

 

M1zMCp.jpg

 

Foirmatki są dużo mniejszej szerokości jak boki kadłuba :

 

oFJ40b.jpg

 

qr46GW.jpg

 

Coś mi tu za bardzo nie pasuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.