Skocz do zawartości

Jitterbug - sprawozdanie z budowy.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tu nie pasuje. Ten element F3 na dole kadłuba przy spływie skrzydła powinien byś dłuższy, aby dotykał boków kadłuba. Nie mam co prawda planów ale wydaje mi się też, że ta poprzeczka na górze kadłuba (F3) to powinna być wręga garbu kadłuba (bodajże D2), a nie rozpórka którą wkleiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no .. powoli, jeszcze nic nie jest wklejone :) F3 jest dokładnie takiej wielkości jak plany mówią. W sumie wkleiłem zdjęcia w oczekiwaniu na podobne uwagi i ewentualne poprawki bo nie idzie mi jakoś super szybko :)

 

04HMFT.jpg

 

zPiGXu.jpg

 

Czy powyższe zdjęcia coś zmieniają ?


EDIT:

 

Nie bardzo Krzysztofie rozumiem .. F3 dotyka po całej długości boków kadłuba od strony "kanapki". Po drugiej stronie też dotyka, ale łącznie zresztą stanowi swego rodzaju wcięcia (pewnie by zamontować D3, ale jeszcze nie wiem).

 

QylQCI.jpg

 

HylJYj.jpg


EDIT:

 

Wcięcia są raczej po to by weszła tam listewka idąca po całej długości do ogona i łącząca ściankę kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff .... widzę, że jednak muszę się zdać na swoją intuicję. Plany w wielu miejscach odbiegają od rzeczywistości (pewnie updatety projektu). Balsa, która powinna mieć 1/4 cala ma 5 mm zamiast 6.35. Wręga F3 w jednym miejscu na planach ma 88 mm długości, w innym przyłożona do boku kadłuba ma już 81 mm. Niespodzianek jest dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLWO5f.jpg

 

0dh9lV.jpg

 

 

Albo jestem ślepy (a możliwe, bo dopiero uczę się czytać plany) albo w kadłubie "brakuje" półki w środkowej części kadłuba - nad płatami. Np. na odbiornik i jakieś zabawki telemetrii. Postanowiłem dodać kilka gramów (wiem ... konstrukcja i tak jest wyżyłowana). Wkleję tam kawałek balsy. Będzie cienka i waga mała. Nie ma sensu ładować od razu sklejki bo jak już przedmówcy wcześniej stwierdzili, jak jeb...nie to i tak nie będzie co zbierać ;) Nie ma tego jeszcze na zdjęciach. Powoli to opracowuję i czekam na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.