Skocz do zawartości

Funky Koval niebawem w kinie ... i na moim polu


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Oj jak ten czas leci, maaaatko, z Koval'skiego pojazdu niestety jak do tej pory niewiele się pjawiło, pewnie dlatego, że czasu jak na lekarstwo a milion rzeczy trzeba jednak zrobić. Nie oznacza to, że projekt zarzuciłem. Przyjdzie czas .. będzie Killer :)

A co ogólnie na Forumie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek powiadasz ........ cóż, znajdzie się nowy :)

W okolicy pełno otoczaków ;)

Co by nie dostać opier..dzielu, wpuściłem Edytkę niech zrobi trochę prządków :)

 

W końcu  acz zdecydowanie ruszyłem w kierunku "Żyrandola" jak mawiają jedni lub "kosiarki" jak mawiają inni a co za tym idzie .... wielka szansa na rozpoczęcie wiekopomnego dzieła o szumnej nazwie "Killer K-6.

Z końcem przyszłego tygodnia powinienem już mieć wszystko czeg potrzebuję do budowy podstawowej jednostki napędowej w tym wypadku quad'a w układzie prawie "X". W międzyczasie muszę jeszcze dozbierac materiał na kadłub bo w ciągu ostatnich kilku miesięcy .... uszczupliłem zasoby ... znacząco :)

 

Więc zaciskajcie kciuki ..... Koval tuż tuż ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejne tygodnie przyniosły sporo zmian, nie oznacza to jednak, że nic w kierunku Killer'a K6 się nie robi :)

Owszem i to całkiem sporo :)

Zmieniłem nieco koncepcję. Wychodzi na to, że będę próbował nieco innego rozwiązania pod tytułem "TRI"

Mianowicie mam już praktycznie wszystko co potrzebne żeby wykonać prototypa.

Rama, ramiona narazie takie same jak od mojej "Owcy" więc nie będę się siłował na 4. Do tego Arducopter jako Główny ośrodek sterujący :)

3xESC 15/20A, Śmigła dobiorę doświadczalnie i z pewnością będą schowane wewnątrz. Silniki niskoprofilowe prawdopodobnie takie jakich używałem do Sukhoi'a ("sprzedał się" rusek - zdrajca - po 3 latach za bardzo przyzwoite pieniądze)  miał około 2300KV i był przynajmniej wirnik około 8/10mm wysokości. Chciałbym aby sama jednostka napędowa była możliwie jak najbardziej płaska. Nie będę musiał się męczyć z upchnięciem wszystkiego wewnątrz kadłuba.

Ale to jeszcze za 2/3 tygodnie a może i miesiąc bo trzeba na wakacje wyskoczyć. Więc jak sądzę, około połowy sierpnia powinno już coś się w tym temacie wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pogoda dopisuje to się nie chce dłubać za bardzo :)

Właśnie testuję mojego koptera, praktycznie codziennie łażę na pole koło domu albo na łąkę(do parku). Wylatałem już ze 6 godzin. Nie nadążam ładować baterii ":)

Do tego próbuję latać FPV i buduję stację naziemną ze starej walizki :). Mam fajny monitorek(15"), lekki i śmiga na akumulatorze bez żadnych kombinacji (wykopałem gdzieś taki 7000mAh).

No i budowa bazy do Killera powinna ruszyć po niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie powiedziałem co prawda kiedy ale ...... ostatnio nawet wytargałem płytę piany i zacząłem jakies przymiarki robić :)

Kto wie, może w końcu się za to wezmę. Mam wenę ostatnio przerywaną ostatkami 'zajefajnej' pogody. Więc nie staram się unikać polatania i przy okazji doskonalenia pilotażu wielowirnikowców.

A to! szczególnie może okazać się przydatne gdy nadejdzie ten dzień!

 

Blisko, coraz bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.